Підпільна сила України

Партизанський рух є самостійний феномен військового мистецтва, який включає притаманні лише йому специфічні методи, способи і засоби збройного протиборства. Вони вбирають в себе як традиції далекого минулого, так і останні досягнення багатьох країн і народів світу в аспекті підготовки та використання іррегулярних партизанських сил і в багатьох випадках демонструють високу ефективність у їх протистоянні потужним регулярним військам противника за умови всілякої підтримки партизан народними масами.

З наукової доповіді про роль партизан в часи ВВВ

Вони не підкоряються генштабу або місцевим властям. Одні називають їх героями, а інші бандитами. Їх не підтримують силовики, але на них сподіваються маси. Вони - це партизани.

Знайоме змалку слово «партизан», яким бабусі й дідусі називали нас в дитинстві, коли ми стоїчно мовчали про розбиті коліні або порвані штани, знайшло сьогодні не дитячий зміст.

Хто б міг подумати, що колись нам доведеться не з кінофільмів дізнатися, що таке партизанський рух. Але в умовах гібридної війни, яку веде в Україні Росія, виявилося, що партизанська війна - один з дуже ефективних способів протистояти агресії. А раз ефективно, значить, треба діяти.

На практиці

В Маріуполі не стали чекати окупації і вже зараз створили кілька партизанських груп. Символічно, що ні вихідці з західної України, а саме російськомовні жителі сходу першими перейшли в підпілля і стали підривати ворога зсередини. Напевно, російські війська, які прийшли на нашу землю для боротьби з міфічним фашизмом, такого повороту подій ну ніяк не очікували.

Маріупольці, за плечима у яких тільки досвід служби в армії (а в деяких і того немає), ось уже місяць як працюють в тилу у окупантів, підриваючи військову техніку і ворога. Сьогодні вони не готові говорити про результати своєї діяльності. Але ці результати є. І дуже непогані. Діяльність партизан в Приазов'ї сіє паніку серед окупантів. Подейкують, що їх робота змусила РФ навіть вивести слов'ян з Новоазовська та прилеглих сіл. Мовляв, ті стали боятися.

Є свій партизанський рух і в Луганську. Як розповідає керівник партизанського руху Дмитро Снєгирьов, воно виникло стихійно і не мало державної підтримки.

«Спочатку було дуже складно. Зброї, природно, ніхто не видавав, і впродовж двох місяців ми воювали на свій страх і ризик, і, якщо можна так висловитися, на нас були гоніння з двох сторін. Публічність дала можливість людям, які створювали загони опору, уникнути кримінальної відповідальності », - говорить Снєгирьов.

Спочатку бійці намагалися організувати традиційну партизанку, в місцях, де є природні умови для цього (ліси). Однак небезпечно було виходити в міста, захоплені терористами. Тому партизани перейшли до тактики інформування збройних сил про розташування живої сили, техніки, вогневих точках, блокпостах і пересування колон противника.

«На жаль, надана нами інформація використовувалася тільки на 10%, тобто фактично йшла в нікуди. Тоді ми перейшли до вирішення проблеми на рівні бойових груп, які займалися знищенням живої сили і техніки НВФ і створювали нестабільність в захоплених регіонах », - розповідає Дмитро.

Також партизани полювали за керівниками бойовиків, пошкоджували комунікації і проводили інші диверсії. Кращою тактикою виявилося поєднання цих кількох можливостей. Крім усього іншого, у партизанів, в порівнянні з силовиками, набагато менше втрат, тому що вони діяли поза схем, нешаблонно.

«Партизанське» мистецтво

Позбавити ворога підтримки населення або зовсім налаштувати його проти окупантів - також одна з цілей партизан.

Сергій Захаров та його група "Мурзилка" взялися за вирішення даного питання і створили арт-партизанський рух в окупованому Донецьку. Вони стали вивішувати на вулицях міста макети-пародії на ДНРовцев.

Перші кілька робіт з'явилися 11 липня. З них найцікавіша - Шариков у формі "ДНР". Були там і фігури бійців у різних масках. Це була перша акція. Наступна пройшла через кілька днів, коли вони зобразили бойовика на прізвисько Моторола схожим на чорта: з ріжками, копитцями, хвостиком і нареченою. Малюнок з'явився біля Палацу одруження, де за кілька днів до цього Моторола розписався зі своєю дамою. Сергій реагував на збитий "Боїнг", а потім з'явився портрет Стрєлкова-Гіркина, який приставляє пістолет до скроні. Він був прикріплений до стіни кінотеатру "Комсомолець" в центрі Донецька. Ця інсталяція провисіла, напевно, години дві і одразу потрапила в інтернет.

Сергія Захарова бойовики викрали 5 серпня. Його тримали в будівлі СБУ кожен день в різних камерах, після цього перевезли до військкомату в Пролетарському районі, де тримали прикутим разом із ще одним "сусідом по камері".

Кожен день художника допитували і катували. Він отримав як мінімум перелом ребра. У неділю, 17 серпня, в військкомат приїхав командир угрупування і без пояснень відпустив Сергія. Однак чоловікові не віддали документи - паспорт і військовий квиток залишилися в будівлі СБУ, де його утримували з самого початку.

Тому після візиту в лікарню 18 серпня Сергій знову пішов до місця свого "ув'язнення". Однак, зайшовши в будівлю, Сергій до теперішнього моменту так з нього і не вийшов.

Психологічно підготовлені

Але й там, куди війна не докотилася, вже зараз психологічно готові до того, що потрібно буде захищати своє місто, свою країну. У багатьох містах почали створювати навчальні табори. В них вчать стріляти, надавати першу медичну допомогу і навіть розпізнавати вибухівку.

Наприклад у Львові влада спільно з військовими і лікарями навіть розробили цілу програму, яка підготує городян до екстремальних ситуацій.

На площі Ринок побудували величезний намет, в якому організували Інформаційно-практичний центр безпеки міста. Тут проводяться навчання, майстер-класи та практичні заняття з самооборони, основи військової справи та екстреної медицині.

Щось схоже організували і в Одесі. На порожній території Військово-морського ліцею встановили намети, блок-пости, звезли матеріально-технічну базу, пригнали БТР і почали заняття.

Ще один табір в Одесі створено з ініціативи активістів «Ради громадської безпеки» та громадської організації «Військова справа». У ньому формуються три групи - ранкова, денна та вечірня, для зручності працюючих одеситів. Активісти також написали звернення в ГСЧС, МВС та Міноборони, щоб структури надали своїх фахівців в якості тренерів.

Психологи кажуть: корисність таких підготовок не тільки фізична, а й моральна.

«Далеко не всі можуть переступити межу і взяти в руки зброю, навіть навчальну, - пояснює психіатр Денис Маломальской. - Дуже важливо підготувати людину до тяжких моральних навантажень. Інакше він просто може розгубитися в потрібний момент, а від цього може залежати його життя чи життя близької людини ».

Головне - не допустити

Поки одні намагаються утворювати людей за допомогою живопису, а інші вчаться стріляти і перебинтовувати поранених, треті займаються попередженням можливої ​​біди.

Наприклад, запорожці вирішили наслідувати приклад маріупольців і сконцентрувалися на організації оборони міста та області в цілому.

Активні запорожці разом з силовиками, військовими і чиновниками, зі словами «нехай краще це не знадобиться», почали і вже практично закінчують спорудження оборонних ліній. Першим почав Бердянськ, за ним схаменувся Мелітополь і відразу ж - Запоріжжя. Кілька ліній оборони у вигляді траншів і окопів, спеціальних архітектурних споруд почали облаштовувати буквально на «голому ентузіазмі». Чиновники виділили людям тільки транспорт, але при цьому кілька сотень людей в перший же день, зі своїми лопатами і без зайвих слів - виїхали рити оборонні окопи.

За словами заст. губернатора Петра Гончарука, всього в Запорізькій області планується створити 22 форпости, і роботи вже наближаються до завершення. Траншеї копають вже тракторами, планується підведення комунікацій до оборонних точкам. Також раніше губернатор Валерій Баранов заявив, що з'являться на підходах до регіону і мінні поля.

Риє рови на кордоні з РФ і Харків. Результат роботи - рів довгою вже в 30 кілометрів. Для створення окопів харківська міська рада навіть виділила необхідну техніку. При цьому працюють над створенням оборонної лінії звичайні городяни.

Мобілізаційний резерв

Враховуючи, що Харків знаходиться на шляху з Росії до так званої Новоросії, городяни все ж вирішили не обмежуватися лише окопами і стали записуватися в партизани.

Уже створені спеціальні «учебки», де можливі підпільники отримують всі необхідні навички: смуга перешкод, рукопашний бій, стрільба та інше.

  «Існує реальна загроза вторгнення і розповсюдження проросійських сил на нашу територію. Ми не можемо собі дозволити нічого не вміти і бути не готовим », - пояснює один з керівників харківських партизан Олег.

Крім навчання, харківські партизани взяли на себе зобов'язання патрулювати місто. Особливо в нічний час.

«Патрулі здійснюють захист адміністративних будівель і не допускають провокацій з боку проросійських активістів. Стежать, щоб ніхто не розмальовував стіни в кольори прапорів ДНР і ЛНР», - пояснює представник «Східного корпусу» Сірко.

Дніпропетровськ також приступив до тренувань своїх «бійців». Правда, більшою мірою - це не партизанський рух, але щось дуже на нього схоже. Місцева організація "Правий сектор" відкрила дводенні курси "молодого бійця". Цікаво, що на такі "тренінги" записується багато дівчат.

Готує свій резерв і Кривий Ріг. І якщо поки тут немає партизанського руху, то тільки тому, що немає поки необхідності. Але, серед активістів і волонтерів, які протягом останніх декількох місяців забезпечують наших бійців не тільки провізією і одягом, але і спеціальною технікою, - чимало бажаючих вступити в підпільну боротьбу з ворогом.

Правоохоронці підтримують, військові роблять вигляд, що нічого не знають

Де-юре партизани сьогодні в Україні діють поза законом. Де-факто їх робота дуже допомагає бійцям української армії, а значить, вона наближає перемогу.

У штабі армії не хочуть говорити про партизанів саме тому, що українське законодавство не передбачає партизанського руху. Ну так і війну воно не передбачає. Тому, хоч про партизанів в штабах і не згадують, але в багатьох випадках негласно з ними співпрацюють.

Ну а там, де поки тільки готуються до партизанської війни, силовики навіть раді прийняти допомогу від активістів. Правоохоронці, наприклад, раді допомозі «міських» партизан в патрулюванні вулиць. Спільне патрулювання завжди приносить результат. Чим більше людей стежить за правопорядком, тим краще.

«Буквально недавно проходила зустріч з громадськими організаціями. Ми пропонуємо всім бажаючим вступити в батальйони «Харків» та «Слобожанщина», а також організовувати так звані цивільні формування для спільного патрулювання міста з представниками органів правопорядку », - пояснила начальник ЦГЗ ГУ МВС України в Харківській області Наталія Захарова.

  «Ми будемо раді, якщо партизанський руху сприятиме нашим співробітникам, але бажано, щоб це було в рамках правового поля», - кажуть в СБУ.

Замість післямови

У Велику Вітчизняну в СРСР в партизанському русі брало участь більше мільйона громадян. Україна має всі шанси повторити подвиг своїх дідів, розгорнувши широкий партизанський рух у страшній, безглуздій гібридної війні, що була розв'язана Росією.

Львів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Культура
Сайт 032.ua продовжує гуляти вулицями Львова та показувати читачам цікаві або незвичні місця. Ми уже побували на Білогорщі, у парку “Піскові озера” та на Знесінні, зараз же пропонуємо подивитися на цікавинки мікрорайону Левандівка. Левандівка Цей житловий масив розташований у Залізничному районі Львова і став його частиною у квітні 1930 року. А до цього Левандівка була поселенням на місці німецької колонії, що була тут у 18 столітті. Особливістю району є й...
Пригоди
19 серпня,на трасі Львів – Тернопіль, недалеко від Золочева, у районі села Підгородне, сталася дорожньо-транспортна пригода. За даними видання "Золочів.нет",водій автомобіля "Mercedes-Benz" зіткнувся з пасажирським автобусом, що прямував за сполученням Херсон - Варшава, - передає 032.ua. Як розповів водій автобуса, з другорядної дороги виїхало авто марки "Мерседес", який не надав перевагу в русі транспорту. Унаслідок цього й сталося зіткнення з автобусом,...
Пригоди
17 серпня ввечері на трасі Київ - Чоп у селі Гамаліївка на Пустомитівщині сталася дорожньо-транспортна пригода. За даними відділу комунікації поліції у Львівській області, зіткнулися три автомобілі -"Мерседес Спринтер", "Деу Ланос" та "БМВ", - передає 032.ua. Читайте також: Туристичний автобус зі Львова мав їхати іншою дорогою, - Почесний посол України в Перемишлі Унаслідок аварії, від отриманих травм, на місці події померли водій та пасажир мікроавтобуса...
Пригоди
У суботу ввечері, 18-го серпня, на вулиці Княгині Ольги у Львові кілька разів зійшов з рейок трамвай, що курсував зі сторони "Аквапарку" на вул. Сахарова. Як повідомив у соцмережах голова ГО "Варта-1" Ігор Зінкевич, на місці події працювала аварійна техніка та працівники "Львівелектротрансу", які намагалися повернути вагон на рейки, - передає 032.ua. Так, за допомогою вантажівки вагон намагалися зрушити з місця: станом на 20:15 вдалося його поставити на ре...
Пригоди
Почесний посол України в Перемишлі Олександр Бачик розповів, що туристичний автобус з українцями, який потрапив у смертельну ДТП на сході Польщі, мав їхати іншою дорогою. Зі слів Посла, автобус їхав зі Львова до Відня в туристичну подорож. Мав переїжджати державний кордон у пункті пропуску Краківець - Корчова, але в зв'язку з великою чергою, водій вирішив поїхати на пропускний пункт Шегині - Медика, - передає 032.ua з посиланням на nowiny24. На Шегинях так...
Культура
Цьогоріч Андрію Кузьменкові, фронтмену гурту "Скрябін" мало би виповнитися 50 років. З нагоди ювілею, "Укрпошта" вирішила випустити нову поштову марку, номіналом 9 гривень - "Андрій Кузьменко. 1968-2015 (Скрябін)", на якій зображений співак. Урочисте представлення та спецпогашення марки відбулося в переддень ювілею, 17 серпня на Головній пошті у Києві та на поштамті у Львові, - передає 032.ua з посиланням на прес-службу "Укрпошти". Під час спецпогашення, н...
Суспільство
19 серпня на Головному залізничному вокзалі у Львові (пл. Двірцева) незадоволені пасажири розклали намети. Як повідомив у соцмережах голова ГО "Варта-1", депутат Ігор Зінкевич, наметове містечко стояло на вокзалі ще з ночі, - передає 032.ua. Пасажири, що їхали з Івано-Франківська, мали зробити пересадку на вокзалі у Львові, але оскільки їхній потяг запізнився на дві години, вони не встигли зробити пересадку і не змогли добратися додому. Читайте також: Чому...
Культура
Із 19 до 24 серпня на території Левандівського парку та культурно-мистецького центру "Супутник" у Львові втретє проведуть міжнародний фестиваль, присвячений постаті українського режисера Сергія Параджанова. (На фото: Сергій Параджанов, патрон фестивалю; Вікіпедія) Як повідомили організатори події, традиційно відвідувачам пропонують оглянути мистецьку експозицію в КМЦ "Супутник", подивитися кіно просто неба у парку, долучитися до Ночі театру й літературних...
Пригоди
17 серпня о 21:35 між селами Туринка і Боянець у Жовківському районі сталася дорожньо-транспортна пригода. За даними відділу комунікації поліції у Львівській області,водій автомобіля «Деу Нексія» збив велосипедиста, - передає 032.ua. За кермом автівки перебував61-річний мешканець Червонограда: чоловік хотів здійснити маневр обгону, виїхав на смугу зустрічного руху, де й зіткнувся з 49-річним велосипедистом, мешканцем Жовківського району. Читайте також: На...