Кір - це вірусне захворювання, яке характеризується важкої інфекційної формою, і підвищеним рівнем сприйнятливості, який може досягати 100% випадків. Кір завжди протікає в умовах підвищеної температури тіла. Спостерігається запальний процес у слизових оболонках рота, загальна інтоксикація ураженого кір організму і висип на шкірі.

ПРИЧИНИ КОРУ

Причиною розвитку кору виступає РНК-вірус роду морбіллівірусов, який має сферичну форму і розмір до 230 нм.

Відомі сьогодні штами вірусу відносяться до одного серовару, а структура антигену схожа на структуру вірусу паротиту.

Вірус кору не здатний виживати поза людського організму і гине в короткі терміни. Причому знищити його може як опромінення, так і просте кип'ятіння та обробка хімічними засобами дезінфекції. Кір виживає при температурі до 25 градусів протягом 24-36 годин, а при низькій температурі тривалість життя вірусу кору становить кілька тижнів.

Незважаючи на таку низьку стійкість кору до перебування у зовнішньому середовищі, відомі практичні випадки виникнення епідемії допомогою перенесення вірусу по системі вентиляції в холодну пору року в окремій будівлі.

СИМПТОМИ ЗАХВОРЮВАННЯ У ДІТЕЙ

На відміну від дорослої людини, дітям основні симптоми кору даються не настільки різко і тяжко, проте вони типові в будь-якому віці, це:

  • Поява висипки по всьому тілу;
  • Різкий стрибок температури тіла, до 39 градусів;
  • Дитина починає кашляти, чхати і все це супроводжується виділенням слизу і гною;
  • Дітям зводить пальці ніг;
  • Стілець стає рідким, а живіт болить.

Сипь з'являється точно в такій же послідовності, як і у дорослого пацієнта, з голови до ніг, і в такому ж напрямку зникає через деякий час. Тим не менше, не всі випадки кору у дитини протікають типово, іноді вірус може тривати довгий час, і приєднувати побічні захворювання, наприклад, ларингіт або пневмонію, що надалі ускладнює лікування.

Як правило, з кором можна впоратися і в домашніх умовах, а госпіталізації для стаціонарного лікування потребують лише пацієнти з серйозним ускладненням перебігу хвороби.

ЛІКУВАННЯ КОРУ У ДОРОСЛИХ ТА ДІТЕЙ

Як правило, лікування кору завжди симптоматичне, проте може знадобитися і терапія з застосуванням антибіотиків, в тому випадку, якщо кір проходить з ускладненням у вигляді бактеріальної інфекції. В особливо важких випадках лікар може прописати курс лікування кортикостероїдами.

Кір легко можна здолати проводячи лікування в домашніх умовах, при цьому рекомендовано постільний режим, який залежить від тяжкості недуги. Прояв інтоксикації вимагає великого споживання рідини. Ротова порожнина і очі обробляються розчинами для полоскання. Можуть бути призначені антигістамінні препарати.