На валізах!

Якщо так піде і далі, то скоро півкраїни сяде на валізи, а друга половина буде ламати голову, куди ж весь цей табір розселяти .

А почалося все з Криму. Росія так переконливо брехала про тотальне бажання кримчан скоріше змінити громадянство, що в Києві повірили. Тим більш несподівана стало для України величезне число біженців з півострова на українську частину материка. За різними даними, з Криму вже виїхало близько 700 тисяч чоловік. І втеча триває.

Схоже на те , що аналогічним чином розвиватиметься і ситуація на Донбасі. Ревні прихильники ДНР і ЛНР дуже б здивувалися, дізнавшись, скільки сімей з Донецької та Луганської областей вже виїхали з регіону. Більшість з них - поки що тимчасово, з надією повернутися в свої будинки після стабілізації ситуації.

Причини переїзду у всіх різні. Хтось побоюється за своє життя і безпеку близьких, комусь просто некомфортно жити в умовах військових дій і мародерства. Деякі їдуть, тому що життя в сірій зоні для них абсолютно неприйнятне , в тому числі і через дітей - освіта, отримана в невизнаній республіці , ніде , крім як у цій республіці , визнаватися не буде.

 Але що б не рухало людьми, що залишають свої будинки , проблеми , з якими вони стикаються , однакові.

Куди ж їдуть українці , де осідають і з якими труднощами зустрічаються на своєму новому місці? Пропонуємо вам короткий огляд деяких регіонів країни.

Донецьк . У Донецькій області виїзд біженців має кілька аспектів. Якщо ви виїжджаєте з відносно спокійних районів, особливих проблем немає. Особливо , якщо залишати область в бік Дніпропетровська та Запоріжжя. Головне - благополучно проїхати численні блок -пости і пережити принизливі обшуки транспортних засобів людьми зі зброєю.

Куди безпечніше виїжджати залізничним транспортом. Тільки от квитки не завжди купити можна . Як правило, рішення про виїзд більшістю донеччан приймається спонтанно або під тиском непереборних обставин , а купити право на проїзд у день від'їзду дуже проблематично. Провідники «зайців» возити категорично відмовляються.

Інший аспект - виїзд жителів з районів проведення АТО . На жаль , ні громадський , ні залізничний транспорт там не ходить. Найчастіше виникає спонтанна стрілянина і з боку ополченців , і з боку українських військових. Тут важливо знайти людину, яка погодиться відвезти з неспокійного району в більш безпечне місце ( а ціна на проїзд у таксі зі Слов'янська до Донецька виросла до 1,5 тис. грн.) І найголовніше - дізнатися точні місця дислокації протиборчих сторін , щоб випадково не потрапити в "гарячу точку" .

 До цього часу жодної офіційної інформації про кількість людей , вимушених покинути своє житло в Донецькій області , щоб убезпечити життя собі і дітям , не було , та й об'єктивно зібрати такі дані складно. Тим не менш, інформація про людей,  які виїжджають, періодично надходить . Так , до редакції звернувся маріуполець , який хоче вивезти з міста у Запоріжжя свою україномовну мати. Просить матеріальної допомоги для організації переїзду .

Ще один біженець з Донецької області вже ділиться першим досвідом облаштування на новому місці.

 «Ніяких програм допомоги переселенцям і евакуйованим в Україні на сьогоднішній день просто не існує - тому люди , які змушені йти з зон окупації,  повинні повністю розуміти і віддавати собі звіт про те , що сподіватися їм доведеться тільки на себе і свої сили і можливості. Держава взагалі впритул не бачить проблему переселенців і біженців і вважає , що такої не існує - відповідно звернення до органів влади поки - марна трата часу , нервів і сил. Що стосується недержавних організацій - то на них з практично корисним результатом - поки вийти не вдалося - а ті , які відгукнулися , крім щирого співчуття , нічим поки допомогти не можуть.

Особливо важко доводиться тим , хто з маленькими дітьми , особливо з немовлятами - мама прив'язана до дитини - і нічим іншим фізично займатися не може - тому таким сім'ям важко втричі.

В евакуації всі витрати загалом зводяться всього до трьох статей - це оренда житла , придбання продуктів та придбання ліків , ну і оплата мобільного зв'язку - ні про які інші надмірностях мова не йде взагалі - так як реально не до жиру - бути б живим .

Всі розуміють , що це таке - опинитися на новому місці з обмеженими засобами для існування , що таке , коли повністю ламається життєвий уклад , рвуться зв'язки , і люди відчувають позбавлення буквально у всьому. Я вважаю , що зараз важливо озвучити наступні моменти , на які людям треба звернути увагу :

1 . На сьогоднішній день в Україні проблемою біженців і переселенців ніхто не займається на системному рівні , і ніякої практичної допомоги людям , які опинилися в складній ситуації , отримати вкрай складно.

2 . Необхідно залучення як українських , так і міжнародних благодійних та релігійних організацій для того , щоб цю проблему почали вирішувати і допомагати людям знайти себе на новому місці.

3 . Необхідна координація між регіонами в допомозі переселенцям .

4 . Необхідна програма з допомоги у працевлаштуванні та організації зайнятості і залученню до повноцінного життя переселенців - так як у переважній більшості це активні люди , які можуть і хочуть бути корисними країні і суспільству , мають досвід і можуть приносити реальну користь».

Луганськ . Скільки виїхало людей з Луганської області , сказати неможливо. Якщо брати середню цифру , вже поїхали десь близько трьох сотень людей. Ірина Сех повідомила , що на гарячу лінію у Львові звернулися вже близько тисячі луганчан , є бажаючі виїхати в Закарпаття і Дніпропетровськ.

В основному люди виїжджають до Львова та Києва , хоча є луганчани і в Дніпропетровську , і в Чернівцях . Не так давно про готовність прийняти мешканців Луганська заявили в Івано -Франківську.

Основні проблеми - втрата роботи і , звичайно ж , житло. Люди зупиняються у знайомих , крім того, їх розміщують у Межигір'ї (Київ) , в гуртожитках , у людей , які згодні прийняти біженців. Професії пропонують в основному робітничи( крім Києва , тут цілком реально влаштуватися  і журналістом , і викладачем ).

Ще проблеми - вивезення батьків. Особливо якщо батьки хворі і старенькі . Люди шукають транспорт, але з транспортом проблематично, так як всі автомобілі зупиняють на блокпостах .

З'явилася ще одна проблема , пов'язана з гарантією прав громадянам України .

Потерпілий від сепаратистів активіст Олексій Біда, що виїхав в Дніпропетровськ , пише:

"Я ХОЧУ ПРОГОЛОСУВАТИ 25 ТРАВНЯ . Не важливо за кого. Важливо , що для того,  щоб це зробити, мені потрібен документ. Наприклад квиток на поїзд з Луганська. Але я їхав на машині. Тоді , може бути , договір про оренду житла? Але я живу у друзів. посвідчення про відрядження ? у мене немає роботи . І статусу біженця у мене немає , на відміну від кримчан. Я переселенець . Без засобів до існування. Без права проголосувати у своїй країні. Зливаючи Донбас , хто-небудь задумався про те , куди приймати цих самих «переселенців»? Я ХОЧУ ПРОГОЛОСУВАТИ 25 ТРАВНЯ. А фінальний термін, коли я можу отримати довідку , про те , що можу це зробити , закінчується 19 травня. Або я електоратом не вийшов ?"

На жаль , це не єдина проблема переселенців.

Одеса . Місто стало притулком для переселенців. Поки сюди приїжджають , в основному , жителі Криму . За останні три місяці близько 7 сотень кримчан були змушені переїхати до Одеси. Потік людей не припиняється і зараз. До останнього моменту деякі чекали , щоб діти довчилися в школі , деякі визначалися, що робити з житлом.

Біженців опікають переважно звичайні одесити , волонтери. Збирають гроші , підшукують житло.

«Ніхто не був готовий , що таку велику кількість людей доведеться десь розміщувати, - розповіла нам волонтер . - В Одесі і так завжди гостро стояло квартирне питання , а зараз і поготів. Частина людей розселили в санаторіях , частина в області , деякі одесити беруть кримчан в свої будинки. Проблема в тому, що військові не можуть жити далеко від своєї роботи , тому їм доводиться знаходити житло в самій Одесі. Ще у нас є сім'я, в якій троє дітей , одна дитина хвора на цукровий діабет. Шукаємо їм квартиру так , щоб батьки могли в будь-який момент звернутися до медиків і швидко отримати медичну допомогу».

До ініціативи волонтерів приєдналися і фахівці в різних областях. Психологи взялися за реабілітацію біженців , юристи консультують в питаннях права , а директор однієї з одеських шкіл влаштовує дітвору до навчальних закладів та садочки.

«Сім'ї військових очікують обіцяну допомогу від держави. Влада обіцяла компенсувати людям втрати , і платити N -у суму кожен місяць , щоб орендувати житло. Якщо цю фінансову підтримку затримають хоча б на місяць , то сім'я , в якій тато заробляє 3700 грн , витрачаючи 2500 на житло , просто не виживе» , - зазначає одеситка.

Волонтер констатує , що одеська влада особливо не переймається проблемами переселенців.

«Принаймні , ми за весь цей час не побачили допомоги».

Усіх без винятку одеських волонтерів кримчани вражають своїм патріотизмом.

«Ви б бачили , як у них горять очі , як вони налаштовані , у нас є сім'ї з Севастополя - так от вони українці більше за духом , ніж ми. І це найголовніше. А у нас головним чином дівчата тягнуть на своїх плечах допомогу , причому , нас підтримує не тільки Одеса , а вся Україна . І Луцьк , і Київ , надсилають гроші , ми передаємо на схід посилки , спільно, так сказати , піклуємося про наших підопічних» , - розповідає волонтер .

Одесити координують свої дії з надання допомоги кримчанам в соцмережах. Якщо ви вирішили виїхати з східних областей України або Криму і знайти притулок в Одесі , шукайте допомогу тут : «Кримські біженці» ( https://www.facebook.com/groups/krymskie.bejentsy/ ) , Крим SOS - Допомога кримчанам ( https :/ / www.facebook.com/groups/crimeasos/ ) .

Дніпропетровськ . Він сьогодні один з найбільш стабільних та успішних міст. На відміну від Донецька , Дніпро демонструє : якщо еліти не хочуть війни , а хочуть порядку , то так і буде. У Дніпропетровській області не тільки мирно і спокійно , тут ще й робота є. Це робить регіон особливо привабливим для переселенців. Як повідомили в Штабі Національної захисту , до них за допомогою звернулися близько 500 біженців з Криму та 70 сімей з південного сходу. Багато хто просто телефонує , потребує поради. Майже половина з них отримала  допомогу і в поселенні , і в працевлаштуванні. Дітей вимушених переселенців взяли в місцеві школи . Як правило , переселенці просять допомоги саме по цих трьох пунктах - житло , працевлаштування , соцзахист .

Деякі вибирають не сам Дніпро, а , наприклад , Кривий Ріг . Тут набагато дешевша аренда  житла , що стає вирішальним аргументом для тих , хто має обмежений бюджет .

Якщо вам потрібна допомога з розселенням в Дніпропетровській області , звертайтеся сюди : гаряча лінія в Дніпропетровській ОДА - 0800505600 : спеціаліст Штабу національного захисту по біженцям - 067698 65 64 .

Миколаїв . На Миколаївщині зараз проживає близько 107 сімей кримських військових , приблизно 370 осіб. Це військові з Бельбеку , морпіхи з Феодосії , військові з Севастополя і Сакської бригади. Сім'ї військових тимчасово розташовані в санаторіях «Борисфен» , «Перемога» , «Інгул» , санаторії- профілакторії « Знання» , Миколаївському геріатричному пансіонаті.

Як повідомили в Миколаївській ОДА , зараз у них на розгляді перебуває понад 800 заяв від переселенців з АР Крим та м. Севастополь , які хочуть переїхати до Миколаївський регіон , з них близько 430 осіб вже розселені .

Миколаївці об'єдналися навколо допомоги кримським військовим - допомагають продуктами харчування , побутовими приладами і меблями як місцева влада та підприємці , так і звичайні городяни.

Військові потихеньку освоюються - у квітні в Очаківському відділі реєстрації актів цивільного стану відбулася урочиста реєстрація цивільного шлюбу чотирьох сімей військовослужбовців в / ч А 2320 , які залишили АР Крим та м. Севастополь і приїхали в м. Очаків.

У Миколаївській області для військовослужбовців та членів їх сімей вже зібрано понад 790 тисяч гривень.

Всі бажаючі надати фінансову допомогу українським військовим , можуть зробити це , перерахувавши кошти на благодійні рахунки :

Розрахунковий рахунок для підтримки військових:

Одержувач: Місцевий благодійний фонд « Надія»

Код ЄДРПОУ: 25382304

МФО: 326610

р / 26003226947001

в МФ КБ « Приватбанк»

Розрахунковий рахунок для підтримки сімей військовослужбовців , які приїхали з АР Крим та Севастополя :

Одержувач: Миколаївський обласний благодійний фонд соціальної допомоги малозабезпеченим .

р / 26008619950776

ПАТ Промінвестбанк

Код банку 300012

ОКПО 13866445

Львів. Сьогодні Львів вважається найбільш безпечним місцем для біженців зі сходу України і Криму . Однак поки тут немає жодної державної та фінансової організації допомоги біженцям . Двигуном всього є волонтерський рух і самі львів'яни , які безкоштовно дають дах над головою на деякий час. Квартир безкоштовно і назавжди тут немає. Як зазначають у департаменті цивільного захисту , якому допомагають різні соціальні служби , житло зараз є тільки у Львівській області максимум на півроку. У Львові , швидше за все , вас не поселять .

Волонтери допоможуть влаштувати вашу дитину в школу і садок , а роботу знайдуть в центрі зайнятості , де ви станете на облік , як і інші львів'яни. Також вас забезпечать кваліфікованим медичним супроводом , але ніяких спеціальних умов тут не передбачено .

Координаційний центр , який займається біженцями - ( 032 ) 235 73 73 . Телефони гарячої лінії - 0-800-501-727 , 097-227-30-67 , 050-887-03-47.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
На початку літа у Львові розпочали маркувати місця для людей з інвалідністю на паркомайданчиках міста. Як розповів у коментарі для 032.ua начальник відділу паркування ЛКП “Львівавтодор” Сергій Париляк, станом на нині уже відмічено 90% від усіх місць на паркувальних майданчиках, які є на балансі підприємства. Йдеться про 38 паркувальних майданчиків по Львову, де сумарно є 116 паркомісць для людей з інвалідністю. “У першій зоні паркування (центр міста - ред....
Суспільство
Головний юститор Львівщини Тарас Грень назвав найпоширеніші та рідковживані імена новонароджених у першому півріччі 2018 року. Сайт 032.ua пропонує своїм читачам ознайомитися нижче з такими іменами для хлопчиків та дівчаток у Львівській області. (Фото ілюстративне, з відкритих джерел) Так, найпоширеніші імена цьогоріч серед хлопчиків - Матвій, Максим, Артем, Олександр, Давид, Владислав, Данило, Марко, Роман, Богдан. Серед дівчаток популярністю користуються...
Культура
У ЛКП «Центр розвитку туризму» розповіли, що Львів посів 64 місце у рейтингу ТОП-100 туристичних міст Європи. Згідно зі статистикою, кількість іноземних туристів, що подорожують європейськими містами, у тому числі - Львовом, зросла майже удвічі - до 7,4%. В основному, це подорожуючі з Китаю, США, Японії, Німеччини, Великої Британії, Франції та Італії, - передає 032.ua з посиланням на прес-службу Львівської міськради. Найпопулярнішим містом у 2017 році знов...
Культура
Сайт 032.ua традиційно рекомендує своїм читачам добірку цікавих культурно-мистецьких подій, які відбудуться у Львові на цих вихідних, 18 та 19 серпня. День Сихова У Львові організовують свято добросусідства, розваг та культурного відпочинку - День Сихова. Подія відбудеться уже вдруге у мікрорайоні. У програмі - багато цікавих подій просто неба: презентації локальних ініціатив та організацій, вулична їжа, майстер-класи та розваги для дітей, йога, фітнес та...
Це цікаво
Сайт 032.ua підготував жартівливий тест для поціновувачів галицької кухні. Пропонуємо Вам перевірити, наскільки добре Вам відомі нетривіальні назви різноманітних страв. Читайте також: 10 крутих і безкоштовних подій у Львові, які варто відвідати на День музеїв (Увага! Щоб пройти тест, зачекайте кілька секунд, поки він завантажиться. Якщо у вас виникли проблеми з переглядом, напишіть про це у коментарях). Нагадаємо, більше крутих тестів від 032.ua можете зна...
Суспільство
17 серпня близько 17 години розпочалась коротка, але масштабна злива. За півгодини, місто затопило: рух транспорту ускладнено, а подекуди - зупинено, львів'яни масово жаліються на комунальні проблеми.  Сайт 032.ua зібрав основну інформацію про наслідки сьогоднішньої зливи у Львові та пропонує ознайомитися з нею своїм читачам. Як повідомив речник ЛКП "Львівелектротранс", у зв'язку зі сильною грозою, призупинили рух міських трамваїв і тролейбусів. Тож львів'...
Суспільство
Сьогодні, 17-го серпня, комунальники прибрали скандальний МАФ поблизу культурного центру "Супутник" на вулиці Повітряній, 22а. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написала директор департаменту розвитку ЛМР Наталія Бунда, інформує сайт 032.ua. У своєму дописі вона зазначає, що кілька місяців тому суд заборонив керівництву магазину проводити торгівлю, а сьогодні МАФ почали розбирати комунальні служби міста. Нагадаємо, рішення про перенесен...
Суспільство
Інцидент стався сьогодні, 17-го серпня, в салоні вагону, який курсує за маршрутом №2. Про це повідомляє прес-служба ЛМР з посиланням на "Львівелектротранс". Так, за словами речника "Львівелектротрансу" Івана Бондара, жінка віком 80-90 років впала під час руху трамвайного вагону. За зовнішніми ознаками, вона отримала забій м'яких ткани. Постраждалу госпіталізували. "Наразі не відомо причини падіння жінки — чи вона не трималася за поручні, чи хтось штовхнув,...
Новини компаній
Novinki.top пропонує топ-5 необхідних речей для школи, які можна замовити в один клік і не нервувати біля прилавків магазинів. 1. Рюкзак Bobby. Це рюкзак нового покоління з захистом від намокання і кишенькових злодіїв. Він має систему розподілу ваги, що є ідеальним варіантом для сучасного школяра. Багатошарові стіни вбережуть цінні речі від злодюжок, падінь і збільшать термін експлуатації найважливішого аксесуару для школи. Bobby Compact зможуть гордо носи...