ЗНО-2013: Результати спостереження на Львівщині

На Львівщині підбито підсумки громадського спостереження, яке організація «ОПОРА» проводить у 16 областях України, в тому числі і у Львівській. Повідомили в організації «ОПОРА».

 Під час спостереження представники мережі були присутні безпосередньо на пунктах тестування, де абітурієнти складали наймасовіші тестування – українську мову та літературу, математику, історію України, іноземні мови, географію, хімію та біологію. Основне завдання спостерігачів – надати об’єктивну оцінку процесу перевірки знань шляхом перевірки дотримання процедур стандартизованого тестування як персоналом пункту тестування, так і його учасниками.

Для вдалої здачі ЗНО можна використовувати

магнитные микронаушники

Загалом, ОПОРА позитивно оцінює рівень підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у Львівській області. Регіональним центром оцінювання якості освіти було забезпечено належний рівень підготовки персоналу пункту тестування – старших інструкторів, інструкторів, відповідальних за пункт тестування та уповноважених осіб. І хоча спостерігачами були зафіксовані деякі помилки та порушення з боку персоналу, вони не вплинуть на визначення результатів оцінювання знань учасників оцінювання. До таких порушень належать: видача інструкторами тестових зошитів абітурієнтам до закінчення тестування у цілому пункті (ЗОШ №60, СЗОШ №91), не вкладення невикористаних зошитів у пакет з бланками відповідей, вихід з аудиторії без відповідного дозволу, пошкодження пакету для відправлення бланків відповідей (СЗОШ №98). Також спостерігачами зафіксовано випадки, коли особи з резерву не приходять на підготовчі наради, а деякі старші інструктори дозволяють собі спізнення (СЗШ №22).

Під час тестування з історії України (20 червня) у Міжрегіональному центрі професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну абітурієнтів почали запускати на 15 хв. пізніше визначеного часу. Пояснювали це безпосередньою близькістю до входу сховища, де зберігається контейнер із завданнями. Абітурієнти могли зірвати пломби, і щоб цього не сталося спочатку відкрили сховище, а потім почали впускати абітурієнтів. І хоча всі абітурієнти встигли пройти у пункт тестування, це є порушенням процедури.

Дається взнаки відсутність навчання-інструктажу для чергових. Так, до їхніх обов’язків належить перевірка рекреаційних зон на наявність заборонених технічних засобів зв’язку, друкованих чи рукописних матеріалів. На жаль, і під час тестування і по завершенню спостерігачі виявляли шпаргалки у вбиральнях, що свідчить про неякісне виконання черговими своїх функцій. У СЗШ №46 ім. Чорновола спостерігачі фіксували розмови в туалетах, на які чергові ніяк не реагували. Також, чергові мають супроводжувати (проводити очима) абітурієнтів до туалетів чи до виходу, якщо вони закінчили роботу над тестом. Проте, зважаючи на складне планування деяких шкіл (два крила, задіяли 4 поверхи), чергові не могли тримати абітурієнтів у полі зору.

Позитивно спостерігачі оцінюють визначену УЦОЯО нову процедуру перевірки учасників тестування щодо дотримання ними правил проходження ЗНО за допомогою металодетекторів. Під час технологічної перерви працівник Державної служби охорони у присутності Уповноваженої особи УЦОЯО та Відповідальної особи за допомогою металодетектора перевіряє дотримання абітурієнтами правил та процедур проходження ЗНО. Процедура триває 3-5 хв., а затрачений час додається до загального часу роботи над тестом.

Серед семи предметів, на тестуванні з яких були присутні спостерігачі ОПОРИ, технологічна перерва не проводилися лише на математиці (1 та 2 сесія) та біології. Варто відзначити, що практика перевірки металодетектором мала позитивний вплив, адже у всіх областях, де проводилося спостереження, з кожним наступним тестуванням все менше абітурієнтів ризикувало залишити при собі заборонені засоби (телефони, навушники), а кількість вилучень була все меншою. Так, за даними спостерігачів через наявність відповідних засобів роботу над тестами припинили:

• на тестуванні з хімії: двоє осіб (ЗОШ №60, ЗОШ №82);
• українська мова та література: в перший день дев’ять осіб – (ССЗШ №2 (троє осіб), ЗСШ №81 м. Львова (двоє осіб), у НВК «ДНЗ – ЗНЗ» м. Самбора (двоє осіб), Дрогобицькій ЗОШ №1 та вищому професійному училищі №34 м. Стрия – по одному випадку. Натомість, 6 червня, випадків вилучення абітурієнтів за порушення процедури спостерігачами не виявлено;
• іноземна мова: двоє осіб (СЗШ №98, СЗШ №27);
• математика – одна особа за виявлення у неї мобільного телефону при виході з вбиральні (ЗОШ №82);
• історія України, географія та біологія – таких випадів не зафіксовано.

Не відмовилися абітурієнти і від більш традиційних шляхів отримання інформації – шпаргалок та підказок. Перед початком тестування чергові, а у деяких випадках і Відповідальний за пункт тестування і працівник ДСО перевіряли вбиральні та вилучали шпаргалки, конспекти, які абітурієнти заносили туди перед початком тестування, а на тестування з математики – ще й калькулятори. Деякі учасники тестування намагалися підказати один одному, показуючи різні жести та перешіптуючись між собою (Львівський державний університет безпеки життєдіяльності). Однак, після зауважень спостерігачів та інструкторів, такі дії були припинені.

Деякі абітурієнти втратили шанс пройти тестування через власну неуважність: забували паспорт, чи інший документ, за яким реєструвалися для проходження ЗНО (НУ «Львівська Політехніка»-Б, ЗОШ №22, ССЗШ №81), або ж сертифікат ЗНО (СЗШ №9, СЗШ №75, ВПУ-34 м. Стрий). А відсутність одного з документів, або наявність лише копій цих документів позбавляє абітурієнтів права бути допущеними до пункту тестування. Був зафіксований також випадок, коли абітурієнт прийшов із паспортом одного з батьків замість власного (СЗШ №18). Ще однією причиною недопуску було спізнення на пункт тестування (СЗШ №96), або ж неуважність щодо дати тестування (у СС ЗОШ №81 абітурієнтка прийшла у пункт тестування на день пізніше – 6 червня замість 5 червня). У Міжнародному центрі професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну, був зафіксований випадок, коли абітурієнт прийшов без Сертифіката, запевняючи що не отримав його взагалі. Проте, одразу ж звернувшись у регіональний центр, йому вдалося отримати свій Сертифікат та встигнути до 10:50 зайти до пункту тестування, а отже написати тест.

Позбавили права продовжувати роботу над тестом абітурієнтку у СЗШ №99. Учасниця незадовго до закінчення тестування залишила приміщення школи, щоб подихати свіжим повітрям, а коли намагалася повернутися – в пункт тестування її не впустили. Попри те, що порушення процедури було з боку самої учасниці, воно було і з боку працівників пункту тестування, адже дівчину не повідомили про заборону виходити з приміщення, оскільки ні чергового, ні охоронця при виході з пункту тестування в той час не виявилося.

Слід зазначити, що спостерігачі ОПОРИ не зафіксували випадків перешкоджання їхній роботі персоналом пунктів тестування та констатують про приязне ставлення до себе працівників Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

На завершення, Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що у випадку незгоди абітурієнта з отриманим балом, він має право на оскарження своїх результатів, подавши апеляційну заяву до Українського центру оцінювання якості освіти протягом трьох днів із моменту офіційного оголошення результатів оцінювання з відповідного предмета.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Культура
Сайт 032.ua продовжує гуляти вулицями Львова та показувати читачам цікаві або незвичні місця. Ми уже побували на Білогорщі, у парку “Піскові озера” та на Знесінні, зараз же пропонуємо подивитися на цікавинки мікрорайону Левандівка. Левандівка Цей житловий масив розташований у Залізничному районі Львова і став його частиною у квітні 1930 року. А до цього Левандівка була поселенням на місці німецької колонії, що була тут у 18 столітті. Особливістю району є й...
Пригоди
19 серпня,на трасі Львів – Тернопіль, недалеко від Золочева, у районі села Підгородне, сталася дорожньо-транспортна пригода. За даними видання "Золочів.нет",водій автомобіля "Mercedes-Benz" зіткнувся з пасажирським автобусом, що прямував за сполученням Херсон - Варшава, - передає 032.ua. Як розповів водій автобуса, з другорядної дороги виїхало авто марки "Мерседес", який не надав перевагу в русі транспорту. Унаслідок цього й сталося зіткнення з автобусом,...
Пригоди
17 серпня ввечері на трасі Київ - Чоп у селі Гамаліївка на Пустомитівщині сталася дорожньо-транспортна пригода. За даними відділу комунікації поліції у Львівській області, зіткнулися три автомобілі -"Мерседес Спринтер", "Деу Ланос" та "БМВ", - передає 032.ua. Читайте також: Туристичний автобус зі Львова мав їхати іншою дорогою, - Почесний посол України в Перемишлі Унаслідок аварії, від отриманих травм, на місці події померли водій та пасажир мікроавтобуса...
Пригоди
У суботу ввечері, 18-го серпня, на вулиці Княгині Ольги у Львові кілька разів зійшов з рейок трамвай, що курсував зі сторони "Аквапарку" на вул. Сахарова. Як повідомив у соцмережах голова ГО "Варта-1" Ігор Зінкевич, на місці події працювала аварійна техніка та працівники "Львівелектротрансу", які намагалися повернути вагон на рейки, - передає 032.ua. Так, за допомогою вантажівки вагон намагалися зрушити з місця: станом на 20:15 вдалося його поставити на ре...
Пригоди
Почесний консул України в Перемишлі Олександр Бачик розповів, що туристичний автобус з українцями, який потрапив у смертельну ДТП на сході Польщі, мав їхати іншою дорогою. Зі слів консула, автобус їхав зі Львова до Відня в туристичну подорож. Мав переїжджати державний кордон у пункті пропуску Краківець - Корчова, але в зв'язку з великою чергою, водій вирішив поїхати на пропускний пункт Шегині - Медика, - передає 032.ua з посиланням на nowiny24. На Шегинях...
Культура
Цьогоріч Андрію Кузьменкові, фронтмену гурту "Скрябін" мало би виповнитися 50 років. З нагоди ювілею, "Укрпошта" вирішила випустити нову поштову марку, номіналом 9 гривень - "Андрій Кузьменко. 1968-2015 (Скрябін)", на якій зображений співак. Урочисте представлення та спецпогашення марки відбулося в переддень ювілею, 17 серпня на Головній пошті у Києві та на поштамті у Львові, - передає 032.ua з посиланням на прес-службу "Укрпошти". Під час спецпогашення, н...
Суспільство
19 серпня на Головному залізничному вокзалі у Львові (пл. Двірцева) незадоволені пасажири розклали намети. Як повідомив у соцмережах голова ГО "Варта-1", депутат Ігор Зінкевич, наметове містечко стояло на вокзалі ще з ночі, - передає 032.ua. Пасажири, що їхали з Івано-Франківська, мали зробити пересадку на вокзалі у Львові, але оскільки їхній потяг запізнився на дві години, вони не встигли зробити пересадку і не змогли добратися додому. Читайте також: Чому...
Культура
Із 19 до 24 серпня на території Левандівського парку та культурно-мистецького центру "Супутник" у Львові втретє проведуть міжнародний фестиваль, присвячений постаті українського режисера Сергія Параджанова. (На фото: Сергій Параджанов, патрон фестивалю; Вікіпедія) Як повідомили організатори події, традиційно відвідувачам пропонують оглянути мистецьку експозицію в КМЦ "Супутник", подивитися кіно просто неба у парку, долучитися до Ночі театру й літературних...
Пригоди
17 серпня о 21:35 між селами Туринка і Боянець у Жовківському районі сталася дорожньо-транспортна пригода. За даними відділу комунікації поліції у Львівській області,водій автомобіля «Деу Нексія» збив велосипедиста, - передає 032.ua. За кермом автівки перебував61-річний мешканець Червонограда: чоловік хотів здійснити маневр обгону, виїхав на смугу зустрічного руху, де й зіткнувся з 49-річним велосипедистом, мешканцем Жовківського району. Читайте також: На...