Новини компаній
11:00, 13 грудня 2021 р.
Газопоршнева електростанція – власна ТЕС поруч
Новини компаній
Упровадження локальних комбінованих енергоцентрів – загальносвітова тенденція в сучасній малій енергетиці. Встановлення автономних міні-електростанцій дозволяє власникам самостійно генерувати енергоресурси за ціною, значно нижчою від установлених тарифів.
Як працює міні-ТЕС
Газова електростанція – це когенераційна установка, компактна автоматизована система, що виробляє два типи енергії одночасно. Базові елементи обладнання – газопоршневий двигун і генератор. Газова суміш, що згорає у двигуні, перетворюється на механічну енергію, яка потрібна для обертів валу генератора та виробництва електричної енергії.
Особливість газопоршневих ТЕС у тому, що окрім електроенергії обладнання дозволяє утилізувати і корисно використовувати такий вид енергії, як тепло, яке в типових електростанціях зазвичай є «побічним продуктом». Теплова енергія, отримана при охолодженні двигуна, у теплообмінниках або утилізаційних котлах перетворюється на пару або гарячу воду. Таким чином, одна газопоршнева електростанція замінює електростанцію та котельню одночасно. За умови приєднання додаткового обладнання – холодильного чилера – міні-ТЕЦ може виробляти ще й холод.
Живлення електростанції відбувається за допомогою газу: поршневий двигун працює на природному газі, біогазі, шахтному, коксовому, звалищному газі, газі стічних вод.
Газова електростанція: переваги використання
Ефективність і доцільність використання когенераційних енергоцентрів визнана більшістю держав ЄС. Про це свідчить доля міні-ТЕС у розподільчій енергетиці: 30% енергоресурсів виробляються цими системами.
Ключові переваги газових електростанцій:
Зниження вартості енергоресурсів: власні вироблені електроенергія та тепло на 40–60% дешевші від енергоресурсів за тарифами зовнішніх постачальників;
Ефективність: КПД міні-ТЕС – до 91% при комбінованому виробництві енергії. Для порівняння: КПД типової ТЕС – максимум 35–40%.
Компактність: газопоршнева електростанція є невеликою за розмірами, розміщується всередині приміщення в шумопоглинальному кожусі або назовні поруч з об’єктом енергоспоживання.
Екологічність: кількість шкідливих викидів, зокрема CO2, скорочується на 40%.
Енергетична незалежність: енергетичні центри потужністю від 100 кВт до 10 МВт здатні повністю задовольнити потреби в енергоспоживанні як невеликих комунальних об’єктів, так і промислових підприємств.
Сфери, в яких задіяні міні-ТЕС
За можливістю застосування газова електростанція є універсальним рішенням, адже можна обирати міні-ТЕС за потужністю, розміщенням, типом палива. Найбільш ефективним є використання міні-ТЕС у таких сферах, як:
харчова промисловість;
вугільна промисловість;
будівництво;
виробництво будівельних матеріалів;
целюлозно-паперова галузь;
житлові комплекси;
тваринницькі та рослинницькі комплекси;
торговельні та бізнес-центри;
лікарні, санаторії;
готелі;
університети, гуртожитки тощо.
Упровадження газових електростанцій – перспективний напрям у розподільчій енергетиці, що дозволяє істотно зменшити собівартість енергоресурсів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...
Коментарі