• Головна
  • Тисячі пам’яток археології на Львівщині потребують юридичного захисту
15:20, 25 квітня 2012 р.

Тисячі пам’яток археології на Львівщині потребують юридичного захисту

За різними оцінками на території Львівської області може бути від 20 до 40 тисяч пам’яток археології.

Реально ж нині захищено законом менше тисячі. Про це повідомив під час круглого столу «Нововиявлені пам’ятки археології: проблеми виявлення, дослідження та збереження» директор НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Олег Осаульчук.

«Востаннє офіційний реєстр пам’яток археології Львівщини оновлювали у 2000 році. Сьогодні в ньому є 488 пам’яток археології. Ще 417 пам’яток були внесені у березні цього року і числяться як нововиявлені.

Якщо ж врахувати ще й результати досліджень за останні 80 років, то фактична кількість відомих об’єктів археологічної спадщини на території нашої області - понад п’ять тисяч. Однак вони відомі лише вузькому колу спеціалістів і не мають юридичного захисту, оскільки не внесені до реєстрів. Разом з тим, кількість пам’яток археології може бути в рази більше», - говорить Олег Осаульчук.

За словами археолога, нині в Україні досліджено не більше 5-10% території держави, до реєстру занесено близько 60 тисяч пам’яток археології. До прикладу, у сусідній Польщі обстежено 87% території країни, а до реєстру внесено 435 тисяч пам’яток. Такого результату вдалось досягти завдяки Програмі суцільного обстеження території, яка діє у Польщі з 1978 року і до виконання якої було задіяно тисячі археологів. Натомість в Україні проведення археологічних обстежень та досліджень фактично не фінансується державою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Оголошення
live comments feed...