Фінансовий Оскар - 032.ua

Фінансовий Оскар

«Економіка почала одужувати, і для її зростання необхідно фінансування», — зазначає Олена Малинська, голова правління Банку Кредит Дніпро

Банк Кредит Дніпро став одним із переможців у номінації «Стабільний партнер» XIX щорічного конкурсу «Фінансовий Оскар», який проводить діловий тижневик «Бизнес» за підсумками роботи за минулий рік. Ця номінація присуджується за здатність забезпечити стабільну і якісну роботу, а також зберегти відносини з клієнтами в економічну і політичну кризу. Про набутий досвід за минулий непростий для банківського сектора рік та майбутній розвиток фінансового обслуговування українського бізнесу — в інтерв’ю голови Банку Кредит Дніпро Олени Малинської.

Які останні тенденції в секторі корпоративного банкінгу?

Розвиток корпоративного банкінгу традиційно залежить від ситуації в економіці країни. І в останні кілька місяців динаміка економічних показників дає підстави для обережного оптимізму.

Наприклад, обсяги промвиробництва за січень — квітень цього року збільшилися майже на 4%, будівництва — більше ніж на 8%, роздрібної торгівлі — на 2,5%.

Міжнародні рейтингові агентства змінюють прогнози для України, зокрема для її фінансового сектора, з «негативного» на «стабільний». Гадаю, всі помітили стабілізацію на валютному ринку. І тут не варто недооцінювати вплив регулятора ринку.

Монетарна політика НБУ виявилася дієвою і змогла повернути гривню на більш міцні позиції. Поступове зростання міжнародних резервів Нацбанку, який лише в останні кілька місяців викупив $1 млрд, дозволяє здійснювати лібералізацію валютного ринку, пом’якшуючи адміністративні заходи.

Така рівновага на валютному ринку і помірна грошово-кредитна політика НБУ сприяють стабілізації цін. Сповільнюються темпи інфляції: станом на квітень вона становила 5%, що в цілому відповідає заявленим очікуванням щодо її зростання в 2016 р. на рівні 12%.

Економіка почала одужувати, а це означає, що для її подальшого зростання необхідно додаткове фінансування. Але саме в цьому і полягає основна проблема. Зовнішній інвестор наразі не готовий заходити в Україну зі зрозумілих причин: війна, корупційна складова практично у всіх сферах, повільне проведення реформ.

Лишаються внутрішні донори — банки, у яких просто немає можливості виділяти бізнесу «довгі» й доступні кредити, як у докризовий час.

Не оговтавшись від криз минулих років, не вирішивши проблеми з недобросовісними позичальниками і просто вражаючою часткою проблемних активів у системі, яка зараз сягає майже 50%, не дочекавшись необхідних законів про захист прав кредиторів, а також з огляду на все ще високу вартість залучення ресурсів не варто розраховувати на швидке відновлення повноцінного кредитування в Україні.

Кредитування юросіб — які динаміка і нагальні проблеми в цьому сегменті?

Із понад 100 діючих українських банків бізнес кредитують не більше двадцяти. Про відновлення ринку кредитування говорити наразі рано. У банків немає «довгих» ресурсів, і можливості їх залучення обмежені.

В умовах колосального відтоку коштів із банківської системи минулого року фінустанови були змушені відновлювати свою ресурсну базу, погоджуючись платити за залучений ресурс — депозити населення — по 25-27% річних.

І хоча зараз ставки за депозитами знижуються, вони ще не досягли того рівня, який дасть можливість відновити активне кредитування.

При цьому висока вартість залучених коштів — не основний чинник, який обмежує можливості банків у частині фінансування бізнес-проектів. Фінустанови зараз не в змозі швидко розчистити свої проблемні кредитні портфелі.

Відсутність законодавчої бази, яка покладала б однакову частку відповідальності як на кредитора, так і на клієнта, відверте перешкоджання прийняттю таких законопроектів з боку великих позичальників, багато з яких за сумісництвом є представниками влади (наприклад, неприйнятий законопроект №2286а), дуже обмежують наші можливості в частині відновлення ринку кредитування.

Тому банкам зараз простіше і вигідніше заробляти на придбанні депозитних сертифікатів НБУ, ніж інвестувати в розвиток економіки. Але ми ж розуміємо, що від цього ніхто не виграє — ні фінансова система, ні економіка.

Назвіть основні з нечисленних проектів, які банки зараз готові фінансувати.

Важлива зміна, що сталася за останній рік, — це переорієнтація фінустанов на партнерство з представниками малого і середнього бізнесу. Особливо це стосується виробничих компаній.

Потенційно саме ця категорія клієнтів у майбутньому зможе стати драйвером економічного розвитку, як це відбувається в провідних світових економіках. Крім того, що не менш важливо, це допоможе банкам диверсифікувати свої кредитні портфелі, запобігаючи можливому повторенню ситуації 2014-2015 рр.

Раніше позика одному великому клієнтові могла становити більшу частину портфеля. У підсумку це і призвело до колапсу в банківському секторі. Крім того, на противагу сегментові малого та середнього бізнесу великі компанії зазвичай і так надто закредитовані.

Серед галузей, що викликають найбільшу зацікавленість банків, звичайно ж, лишаються найменш схильні до зовнішніх і внутрішніх шоків і здатні генерувати прибуток навіть у кризу. Це АПК, виробництво, торгівля й активно зростаючий IT-сектор.

Які галузі розглядаєте для свого банку як найбільш перспективні?

Наш банк серйозно націлений на підтримку малого і середнього бізнесу, зокрема невеликих агровиробників. Ми розробили і впровадили різні програми фінансового обслуговування, безресурсного фінансування і кредитування повного виробничого циклу.

Починаємо впроваджувати різні партнерські програми кредитування на модернізацію і переобладнання техніки. При цьому йдеться, звичайно, про «короткі» кредити. Також зараз розглядаємо і варіанти підтримки представників IT-індустрії.

Чи можна говорити про істотний переділ корпоративного ринку в зв’язку з закриттям багатьох банків?

Звичайно, саме так і сталося. І ситуація тривалий час складалася не на користь банків з українськими капіталами. Після банкрутства десятків фінустанов клієнти здебільшого вибирали банки з іноземними (західними) акціонерами.

Також серйозну частку корпоративного сектора отримали держбанки. Якоюсь мірою позиція корпоративних клієнтів зрозуміла: бачачи або стаючи жертвами банкрутств фінансових структур, вони робили ставку на стабільність, якої очікували від наявності західних власників, або «непорушність» державних структур.

Але я впевнена, що після остаточного очищення банківської системи, яка перебуває на завершальному етапі, всі банки будуть на однакових позиціях. Ми віримо в чесну конкуренцію.

Із ринку пішли банки, які його просто «пилососили», збираючи ресурс у населення виключно для фінансування компаній своїх власників. Тому тепер звільниться більше доступного ресурсу для фінансування реального сектора економіки.

Що утримує клієнта-юрособу в банку, що дозволяє відвоювати клієнтів у конкурентів?

Як домогтися лояльності клієнта? Вважаю, що для цього необхідні кілька складників. Один із них — відкритість, яка передбачає не тільки достовірність розкриття інформації про діяльність банку, але і можливість допомогти клієнтові у веденні бізнесу. Потрібно не побоятися вказати на можливі проблеми і недоліки, а також допомогти знайти ефективне рішення.

Також незалежно від зовнішньої ситуації ні в якому разі не можна дозволяти собі неякісно чи не повною мірою виконувати свої зобов’язання перед клієнтом або ж відмовляти в подальшій допомозі. Репутацію і довіру зазвичай втрачають тільки раз.

Тому навіть у пікові моменти фінансової кризи ми продовжували обслуговувати зростаючі потреби існуючих корпоративних клієнтів, а для проблемних, але сумлінних позичальників розробляли можливі варіанти реструктуризації їхніх боргів.

І наші клієнти високо оцінили такий підхід. Це дозволило не просто утримати існуючих клієнтів, а й продемонструвати гідну для кризового року динаміку нарощування клієнтської бази юросіб.

Так, за минулий рік кількість корпоративних клієнтів (в тому числі СПД) збільшилася більше ніж на 2,5 тис., а з початку поточного року — ще більше ніж на 1 тис., і зараз у Банку Кредит Дніпро (ліцензія НБУ №70 від 13.10.2011 р.) обслуговується понад 12 тис. представників українського бізнесу.

Джерело: «Бизнес»

http://www.business.ua/money/ekonomika_nachala_vyzdoravlivat_i_dlya_ee_rosta_neobkhodimo_finansirovanie_-343573/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Пригоди
У суботу, 20 квітня, близько 20:20 вечора у Сокальському районі сталася летальна ДТП. Як повідомили у відділі комунікації поліції у Львівській області, інцидент трапився на автодорозі «Червоноград-Сокаль». За інформацією правоохоронців, 31-річний водій авто «Шкода Октавія», житель Червонограда, зіткнувся із запаркованим на узбіччі «Фордом». Внаслідок ДТП керманич «Шкоди» та двоє його пасажирів, мешканці Сокаля, загинули на місці інциденту. Також внаслідок...
Суспільство
З нагоди Великодня український авіаперевізник МАУ оголосив розпродаж квитків зі Львова зі знижкою до 30%. Про це повідомив lowcostavia.com.ua.       Святковий розпродаж поширюється на квитки на рейси міжнародних сполучень по Європі, а також в Америку та Азію. Квитки зі знижкою можна придбати до 27 квітня на рейси з 13 травня по 20 червня. Кількість квитків обмежена. Найдешевшими пропозиціями зі Львова є рейси до Вільнюсу, Кракова, Лондона, Києва та Варшав...
Пригоди
Сьогодні, 20 квітня, близько 12:45 у селі Тупчани Городоцького району офіцер ЛьвДУВС врятував життя літній жінці. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Львівської області. Офіцер поліції Юрій Йосипів забезпечував охорону виборчої дільниці, яку облаштували в селі, коли почув крик жінки, яка просила про допомогу. Як з’ясував правоохоронець, 87-річна жінка на городі, біля свого будинку, спалювала сухі стебла кукурудзи і вогонь перекинувся на її синт...
Культура
У неділю, 21 квітня, понад чотири мільйони парафіян святкуватимуть Великдень: усі заборони, які діяли під час посту, зникають, тож можна трохи розслабитись і культурно відпочити з родиною. Аби зробити ваше дозвілля приємнішим, кореспондент сайту 032.ua зібрав перелік подій у Львові, які варто відвідати на католицький Великдень 2019 у місті. Вистава "Раптом минулого літа" Психологічна драма "Раптом минулого літа" - чи не найбільш радикальний текст Теннессі...
Суспільство
032.ua розповідає про символи найбільшого християнського свята та традиції, якими українці, передаючи їх з покоління у покоління, вшановують найсвітліше Воскресіння Христове. Великдень багатий різноманітними народними звичаями. На Великодні свята, як і на Різдвяні, зазвичай збирається разом уся родина. Традиційно відзначення Великодніх свят розпочинається з Вербної неділі. За тиждень до Ісусових страждань, Його смерті на хресті та Воскресіння, Христос уві...
Влада
Сьогодні, 21 квітня, в Україні відбувається повторне голосування на чергових виборах Президента. Зараз українці обирають між двома кандидатами, що набрали найбільше голосів у першому турі - чинним Президентом Петром Порошенком та Володимиром Зеленським. Під час проведення виборів, львів'яни повинні слідкувати за своєю поведінкою та за поведінкою інших, адже за порушення передбачена адміністративна та навіть кримінальна відповідальність. Про виявлені поруше...
Влада
У четвер, 18 квітня, депутати Червоноградської міської ради проголосували за звільнення засудженого за хабарництво заступника мера Червонограда Віталія Гаманюка. Про це повідомив Zaxid.net з посиланням на «Ехо Червонограда». Відповідне рішення депутати Червоноградської міськради підтримали одноголосно. Джерело фото: Ехо Червонограда Зазначимо, згідно з ухвалою Галицького районного суду, кримінальне провадження проти заступника міського голови Червоноградсь...
Пригоди
У п’ятницю, 19 квітня, близько 22:00 в одному з сіл Жидачівського району сталася смертельна ДТП. Про це повідомили у відділі комунікації поліції у Львівській області. Водій авто «Ауді» збив 71-річну велосипедистку, місцеву мешканку, та втік з місця пригоди. Жінка від отриманих травм померла на місці інциденту. Правоохоронці встановили особу втікача – ним виявився 31-річний місцевий мешканець. Медики встановили, що чоловік керував автомобілем у стані алког...
Пригоди
Сьогодні, 20 квітня, близько 11:29 у селі Запитів, що у Львівській області, сталася летальна ДТП. Цю інформацію у коментарі кореспонденту 032.ua підтвердила речниця Нацполіції Львівщини Світлана Добровольська. Джерело фото: Igor Zinkevych За даними керівника ГО “Варта-1” Ігоря Зінкевича, хлопчик, місцевий мешканець, поспішав на науку до церкви, переходив дорогу на пішохідному переході. Фура не встигла зупинитися, наїхала на дитину і провезла хлопця під кол...