Фінансовий Оскар

«Економіка почала одужувати, і для її зростання необхідно фінансування», — зазначає Олена Малинська, голова правління Банку Кредит Дніпро

Банк Кредит Дніпро став одним із переможців у номінації «Стабільний партнер» XIX щорічного конкурсу «Фінансовий Оскар», який проводить діловий тижневик «Бизнес» за підсумками роботи за минулий рік. Ця номінація присуджується за здатність забезпечити стабільну і якісну роботу, а також зберегти відносини з клієнтами в економічну і політичну кризу. Про набутий досвід за минулий непростий для банківського сектора рік та майбутній розвиток фінансового обслуговування українського бізнесу — в інтерв’ю голови Банку Кредит Дніпро Олени Малинської.

Які останні тенденції в секторі корпоративного банкінгу?

Розвиток корпоративного банкінгу традиційно залежить від ситуації в економіці країни. І в останні кілька місяців динаміка економічних показників дає підстави для обережного оптимізму.

Наприклад, обсяги промвиробництва за січень — квітень цього року збільшилися майже на 4%, будівництва — більше ніж на 8%, роздрібної торгівлі — на 2,5%.

Міжнародні рейтингові агентства змінюють прогнози для України, зокрема для її фінансового сектора, з «негативного» на «стабільний». Гадаю, всі помітили стабілізацію на валютному ринку. І тут не варто недооцінювати вплив регулятора ринку.

Монетарна політика НБУ виявилася дієвою і змогла повернути гривню на більш міцні позиції. Поступове зростання міжнародних резервів Нацбанку, який лише в останні кілька місяців викупив $1 млрд, дозволяє здійснювати лібералізацію валютного ринку, пом’якшуючи адміністративні заходи.

Така рівновага на валютному ринку і помірна грошово-кредитна політика НБУ сприяють стабілізації цін. Сповільнюються темпи інфляції: станом на квітень вона становила 5%, що в цілому відповідає заявленим очікуванням щодо її зростання в 2016 р. на рівні 12%.

Економіка почала одужувати, а це означає, що для її подальшого зростання необхідно додаткове фінансування. Але саме в цьому і полягає основна проблема. Зовнішній інвестор наразі не готовий заходити в Україну зі зрозумілих причин: війна, корупційна складова практично у всіх сферах, повільне проведення реформ.

Лишаються внутрішні донори — банки, у яких просто немає можливості виділяти бізнесу «довгі» й доступні кредити, як у докризовий час.

Не оговтавшись від криз минулих років, не вирішивши проблеми з недобросовісними позичальниками і просто вражаючою часткою проблемних активів у системі, яка зараз сягає майже 50%, не дочекавшись необхідних законів про захист прав кредиторів, а також з огляду на все ще високу вартість залучення ресурсів не варто розраховувати на швидке відновлення повноцінного кредитування в Україні.

Кредитування юросіб — які динаміка і нагальні проблеми в цьому сегменті?

Із понад 100 діючих українських банків бізнес кредитують не більше двадцяти. Про відновлення ринку кредитування говорити наразі рано. У банків немає «довгих» ресурсів, і можливості їх залучення обмежені.

В умовах колосального відтоку коштів із банківської системи минулого року фінустанови були змушені відновлювати свою ресурсну базу, погоджуючись платити за залучений ресурс — депозити населення — по 25-27% річних.

І хоча зараз ставки за депозитами знижуються, вони ще не досягли того рівня, який дасть можливість відновити активне кредитування.

При цьому висока вартість залучених коштів — не основний чинник, який обмежує можливості банків у частині фінансування бізнес-проектів. Фінустанови зараз не в змозі швидко розчистити свої проблемні кредитні портфелі.

Відсутність законодавчої бази, яка покладала б однакову частку відповідальності як на кредитора, так і на клієнта, відверте перешкоджання прийняттю таких законопроектів з боку великих позичальників, багато з яких за сумісництвом є представниками влади (наприклад, неприйнятий законопроект №2286а), дуже обмежують наші можливості в частині відновлення ринку кредитування.

Тому банкам зараз простіше і вигідніше заробляти на придбанні депозитних сертифікатів НБУ, ніж інвестувати в розвиток економіки. Але ми ж розуміємо, що від цього ніхто не виграє — ні фінансова система, ні економіка.

Назвіть основні з нечисленних проектів, які банки зараз готові фінансувати.

Важлива зміна, що сталася за останній рік, — це переорієнтація фінустанов на партнерство з представниками малого і середнього бізнесу. Особливо це стосується виробничих компаній.

Потенційно саме ця категорія клієнтів у майбутньому зможе стати драйвером економічного розвитку, як це відбувається в провідних світових економіках. Крім того, що не менш важливо, це допоможе банкам диверсифікувати свої кредитні портфелі, запобігаючи можливому повторенню ситуації 2014-2015 рр.

Раніше позика одному великому клієнтові могла становити більшу частину портфеля. У підсумку це і призвело до колапсу в банківському секторі. Крім того, на противагу сегментові малого та середнього бізнесу великі компанії зазвичай і так надто закредитовані.

Серед галузей, що викликають найбільшу зацікавленість банків, звичайно ж, лишаються найменш схильні до зовнішніх і внутрішніх шоків і здатні генерувати прибуток навіть у кризу. Це АПК, виробництво, торгівля й активно зростаючий IT-сектор.

Які галузі розглядаєте для свого банку як найбільш перспективні?

Наш банк серйозно націлений на підтримку малого і середнього бізнесу, зокрема невеликих агровиробників. Ми розробили і впровадили різні програми фінансового обслуговування, безресурсного фінансування і кредитування повного виробничого циклу.

Починаємо впроваджувати різні партнерські програми кредитування на модернізацію і переобладнання техніки. При цьому йдеться, звичайно, про «короткі» кредити. Також зараз розглядаємо і варіанти підтримки представників IT-індустрії.

Чи можна говорити про істотний переділ корпоративного ринку в зв’язку з закриттям багатьох банків?

Звичайно, саме так і сталося. І ситуація тривалий час складалася не на користь банків з українськими капіталами. Після банкрутства десятків фінустанов клієнти здебільшого вибирали банки з іноземними (західними) акціонерами.

Також серйозну частку корпоративного сектора отримали держбанки. Якоюсь мірою позиція корпоративних клієнтів зрозуміла: бачачи або стаючи жертвами банкрутств фінансових структур, вони робили ставку на стабільність, якої очікували від наявності західних власників, або «непорушність» державних структур.

Але я впевнена, що після остаточного очищення банківської системи, яка перебуває на завершальному етапі, всі банки будуть на однакових позиціях. Ми віримо в чесну конкуренцію.

Із ринку пішли банки, які його просто «пилососили», збираючи ресурс у населення виключно для фінансування компаній своїх власників. Тому тепер звільниться більше доступного ресурсу для фінансування реального сектора економіки.

Що утримує клієнта-юрособу в банку, що дозволяє відвоювати клієнтів у конкурентів?

Як домогтися лояльності клієнта? Вважаю, що для цього необхідні кілька складників. Один із них — відкритість, яка передбачає не тільки достовірність розкриття інформації про діяльність банку, але і можливість допомогти клієнтові у веденні бізнесу. Потрібно не побоятися вказати на можливі проблеми і недоліки, а також допомогти знайти ефективне рішення.

Також незалежно від зовнішньої ситуації ні в якому разі не можна дозволяти собі неякісно чи не повною мірою виконувати свої зобов’язання перед клієнтом або ж відмовляти в подальшій допомозі. Репутацію і довіру зазвичай втрачають тільки раз.

Тому навіть у пікові моменти фінансової кризи ми продовжували обслуговувати зростаючі потреби існуючих корпоративних клієнтів, а для проблемних, але сумлінних позичальників розробляли можливі варіанти реструктуризації їхніх боргів.

І наші клієнти високо оцінили такий підхід. Це дозволило не просто утримати існуючих клієнтів, а й продемонструвати гідну для кризового року динаміку нарощування клієнтської бази юросіб.

Так, за минулий рік кількість корпоративних клієнтів (в тому числі СПД) збільшилася більше ніж на 2,5 тис., а з початку поточного року — ще більше ніж на 1 тис., і зараз у Банку Кредит Дніпро (ліцензія НБУ №70 від 13.10.2011 р.) обслуговується понад 12 тис. представників українського бізнесу.

Джерело: «Бизнес»

http://www.business.ua/money/ekonomika_nachala_vyzdoravlivat_i_dlya_ee_rosta_neobkhodimo_finansirovanie_-343573/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Кримінал
Сьогодні, 18-го жовтня, Галицький районний суд Львова обрав міру запобіжного заходу затриманому за хабарництво колишньому головному лікарю 6-ї поліклініки Львова Юрію Токарєву. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила журналістка Вікторія Балицька, передає 032.ua. Фото Вікторії Балицької Суд постановив арештувати медика з можливістю внесення застави у розмірі 88 100 грн. Читайте також: Зі Львова до Вроцлава за 290 гривень: Wizz Air оголосив розпродаж...
Суспільство
Лоукост-перевізник Wizz Air оголосив розпродаж квитків із 20-відсотковою знижкою на авіарейси зі Львова. Про це повідомляє lowcostavia, передає 032.ua. Читайте також: 7 неймовірно красивих гірських озер, які варто відвідати в Карпатах Так, зокрема, зі Львова до Катовіце, Вроцлава та Ґданська можна полетіти, придбавши квитки за 290 грн в один бік.  Читайте також: До Львова йде похолодання: прогнози від синоптиків Зазначимо, що з 1 листопада 2018 року компан...
Пригоди
18 жовтня о 9:26 на вулиці Личаківській, 74 у Львові сталася ДТП. Як розповіла у коментарі для 032.ua речниця ГУ НП у Львівській області Світлана Добровольська, автомобіль "Фоксваген Гольф", за кермом якого перебував 34-річний львів'янин, скоїв наїзд на мопед. Унаслідок дорожньо-транспортної пригоди, водія мопеду, мешканця Львова, госпіталізували. У поліції встановлюють обставини автопригоди, вирішують питання про відкриття кримінального провадження. Додам...
Культура
На вулиці Гнатюка, 12 одну зі стін будинку прикрасив новий мурал від Громадського об'єднання “Граніт”. Як розповіли у коментарі для 032.ua автори муралу, цей малюнок є продовженням проекту “Квіти війни”, яке має на меті нагадати українцям, що війна ще не закінчилася, просто ми перестали звертати на неї увагу. “Іронія полягає в тому, що в ареалі військових дій артилерію для зручності називають  не офіційними назвами з букв та цифр, а назвами квітів та твари...
Спецпроект
Найшвидший спосіб поправити своє матеріальне становище - взяти кредит. Його умови завжди залежать від того, на який проміжок часу і в якій кількості вам потрібні гроші. Як правило, більшість користувачів "перехоплюються" до зарплати, тому частіше мова йде про короткі запозичення зі зручним погашенням. І все критерії зручності можна відобразити у вигляді списку: швидкість реєстрації і заповнення заявки; мінімум документів; швидке прийняття рішення; автомати...
Аналітика
Ще в червні 2016 року Верховна Рада України ухвалила закон про внесення змін до ст.. 13 ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Своїм рішенням народні обранці запустили процес всукраїнської реформи на ринку житлових послуг. Процес реформування наразі ще триває, однак вже з Нового року львів’яни матимуть змогу відмовитись від послуг ЖЕКу та обрати собі нову форму управління будинком. Журналісти сайту 032.ua розбиралися,...
Пригоди
17 жовтня близько 17:25 у селі Стрептів Кам'янка-Бузького району Львівщини сталася дорожньо-транспортна пригода. За даними відділу комунікації поліції у Львівській області, 59-річний мешканець Кам'янка-Бущини за кермом автомобіля "Рено Шафран" збив людину на інвалідному візку та втік з місця події. При цьому водій перебував у стані алкосп'яніння, що згодом підтвердили медики, - передає 032.ua. Потерпілий 64-річний місцевий мешканець рухався узбіччям дороги...
Суспільство
Сьогодні, 18-го жовтня, в Гарнізонному храмі імені Петра і Павла відбулася церемонія прощання з військовим Юліаном Циганко, який помер внаслідок важкого поранення в зоні АТО. Про це повідомляє кореспондент сайту 032.ua. "Юліан був трохи не схожим не інших - принциповим, незламним, безкомпромісним, надвідповідальним. Це були принципи, які він сповідував і за які був готовий вмерти. Він дуже любив своє місто і своїх товаришів, і був справжнім воїном по духу....
Суспільство
У рамках спецпроекту “Подорожуй із 032.ua” рекомендуємо локації у Карпатах, головною родзинкою яких є гірські озера, що зачаровують своєю мальовничістю. Журавлине озеро У Національному природному парку «Сколівські Бескиди» розташований водоспад «Кам’янка», що має близько семи метрів висоти та дивує своєю красою. Він складається з одного каскаду, розділеного скельним виступом на два потоки.   Водоспад є геологічною пам’яткою та об’єктом рекреаційного туризм...