«Російська весна-2»: хто готує новий розкол України (ФОТО, ВІДЕО)

Сепаратизм в Україні - як вірус грипу, який постійно мутує і продукує нові штами. Ініціатори розколу України, організатори та фінансисти «російської весни», розуміючи, що сьогодні розгойдати Україну на мовному та національному ґрунті вже не вдасться, придумали нову фішку - економічну автономію. Відмінний спосіб розірвати країну на федерації, позбавити її шансу на реформування і зберегти при цьому умови для процвітання старих мафіозних структур та корупційних схем. Об'єктами для реалізації нових «ДНР / ЛНР», тільки з економічним ухилом, були обрані Одеса, Харків, Дніпропетровськ і Запоріжжя. Ну а фінансовий слід, як і півтора роки тому, знову веде до Москви ...

В Одесі сепаратисти усіх мастей несподівано синхронно в січні цього року запустили масову кампанію по реанімації режиму «порто-франко». Однак, якщо в часи священної і сакральної для «русского мира» Російської імперії одеське порто-франко обмежувалося центральною частиною міста і портом, то нинішні ідеологи відродження заговорили відразу про весь регіон.

Відзначимо, що режим порто-франко - широко використовуваний у той час - був життєво необхідний Росії для переорієнтування торгових шляхів з Європи до Азії через новий порт в північному Причорномор'ї і був повністю виправданий на той момент. Порто-франко, або по-українські «вільна гавань» - це особливий торговельно-економічний режим, звільнений від оподаткування держави зі спрощеною системою внутрішнього оформлення вантажів.

У нинішні часи режим порто-франко тотожний вільній економічній зоні, де вільно використовується іноземний капітал для розвитку та інвестицій і істотно спрощена внутрішня дозвільна і контрольна політика.

Іншими словами, сьогоднішнє порто-франко в кордонах цілої області - це держава в державі, з митницями на адміністративних кордонах, різними економічними системами, але однією політико-адміністративною надбудовою.

І якщо подібний режим цілком виправданий для окремих нових або споруджуваних портів, автори сьогоднішнього законопроекту про режим порто-франко «опозиціонери» Рабинович і Скорик так і не змогли пояснити, навіщо його поширювати на весь регіон, більшість територій якого - аграрні райони, що не потребуюсть спрощеного оподаткування чи особливої ​​фіскальної системи.

Експерти, які неодноразово критикували законопроект, в тому числі і губернатор Одеської області Міхеїл Саакашвілі, прямо заявляли, що «порто-франко» не просто шкідницький для держави рекламний передвиборний хід екс-регіоналів, а єдина можливість забезпечити життєдіяльність т.зв. «Придністров'я» - сепаратистського утворення на сході Молдови. Адже повна блокада щоденно вимотує російський анклав в центрі Європи і руйнує його.

Для прикладу можна знову взяти історію Одеси, де центральна частина знаходилася в особливому режимі, а такі відомі райони, як Молдаванка і Пересип, були районами контрабандистів, які через той же ринок «Привоз» вели торговельні відносини з порто-франко. Для не менше контрабандистського Придністров'я такий режим в Одеській області став би кисневою подушкою. Та й спеціальний статус для регіону був би для Росії непоганою підмогою для розвалу нашої країни не з околиць, як це ведеться зараз, а вже зсередини. Сюди б легко зайшов російський капітал, навіть на шкоду російській економіці, і забезпечив би повний контроль за регіоном, що формально буде перебувати в Україні.

Для того, щоб побачити за ідеєю цього проекту російські «вуха», далеко ходити не потрібно. Вже цієї осені, напередодні місцевих виборів, естафету популяризації проекту порто-франко в Одесі підхопив одіозний Сергій Ківалов. А роль Ківалова в лобіюванні російських інтересів в Україні та Одесі хороша відома. Досить згадати його «Орден дружби» від Путіна або організацію в Одесі роботи фонду "Росспівробітництво".

Третім стовпом популяризації цього проекту стала Фейкова організація «Одеса за порто-франко», очолювана і представлена ​​ пересічним адвокатом Олексієм Цвєтковим. Саме ця організація забезпечує постійну присутність теми порто-франко в інформаційному полі Одеси, а також Росії та Придністров'я. Саме Цвєтков в період зимової кампанії організував збір 40000 фейкових підписів під ідеєю порто-франко і передав їх в Адміністрацію Президента, а вже цієї осені не перестає проводити піар-акції у вигляді міжнародних конференцій, телеефірів і вуличних акцій.

А тепер про гроші. Якщо фінансово-політичну зацікавленість нардепів Рабиновича, Скорика та Ківалова можна будувати виключно на здогадках, то простежити мотивацію адвоката Цвєткова виявилося не так складно.

Отже, виготовлення брендованих агітнаметів, за нашими даними, в Одесі обходиться в середньому 2,5 – 3 тис.  гривень за одну (а їх було близько десятка) - це виходить 25-30 тисяч гривень. Оплата збирача підписів на день становить від 200 гривень, а таких агітаторів було мінімум по двоє. Всього ж збір підписів проводився нерегулярно протягом місяця. Далі були неодноразові поїздки «мітингувальників» до столиці на провокаційні підприємства, що також коштує грошей, проведення в Одесі ряду вуличних акцій, прес-конференцій і презентацій.

Останнє шоу - це автопробіг на підтримку проекту (30 машин з оплатою бензину і роботи учасників за маршрутом Одеса-Київ-Одеса), зйомка промо-ролика за допомогою квадрокоптера (тисяча гривень) з масовкою в 40 осіб (100 грн / чол), а також два записи в студії ОДТРК (16, 5000 гривень за оренду залу та обладнання за одну запис + 100 гривень за людину для масовки з 20 осіб).

Загальні витрати - до сотні тисяч гривень. Суми просто фантастичні для ентузіаста-адвоката Цвєткова.

Але і це не все. Минулої осені в Одесі Цвєтков організував міжнародну конференцію для маргінальних політиків з Греції, більшість з яких є членами ліворадикальної проросійської партії «СІРІЗА».

У розпорядження наших журналістів потрапили документи з фінансовою звітністю про проживання делегації, яка складається з семи парламентаріїв, в одному з одеських готелів. Так от, оплатив їхнє проживання в Одесі (24742 гривні) зовсім не адвокат Цвєтков, а керівник московського фонду підтримки соціально-економічних, політичних досліджень "Інтеграція та геополітика" Сергій Ляхов. І це не рахуючи авіаперельотів в Одесу і назад, а також харчування в гламурному ресторані «Велладжіо».

Що стосується медіа-підтримки, то Цвєтков і тут не скупиться. Всі його акції супроводжуються 12-15 медіавбросамі не тільки по одеських сепаратистським сайтам, але і по всеукраїнським новинним ресурсам. Так, за останню демонстрацію промо-ролика з квадрокоптера одеським новинним стрічкам пропонували за розміщення по 2000 гривень. Всього ми нарахували на українських ресурсах 15 таких новин. Як бачимо, це не просто чергова політична ідея, а вельми небезпечний для країни інструмент, який так щедро оплачується з того боку російського кордону.

У всій цій одеської чи то з історії, чи то істерії в очі кидається байдужа реакція простих городян на подібні ініціативи. Всі учасники шоу виявляються політичними гастарбайтерами з числа студентської молоді, яка відверто заробляє на мітингах між лекціями.

Харків подібні течії також не обійшли стороною. На дуже дивний «економічний форум», який нещодавно провели в місті, зібралися особистості, імена яких безпосередньо пов'язані з «російською весною 2014-го».

Збори проходили в одному з готелів Харкова, куди були запрошені в якості слухачів студенти і місцеві жителі. Мета - як запевняли організатори - розповісти про новий законопроект, який розробили харківські депутати.

Молодому поколінню спікери повинні були розповісти про свою ідею створення на території Харківської області «регіону особливого розвитку з автономним управлінням».

Спікером виявилася хороша відома комуністка Алла Александровська - екс-лідер комуністичної партії у Харкові. Та сама, яка із задоволенням давала інтерв'ю по всіх російських каналах і була учасницею антімайданівського руху. Разом з нею перед студентами мала виступити та Анастасія Кобець - затятий прихильник Геннадія Кернеса та федералізації, лідер молодіжного руху «молоді регіони». Також сидіти разом зі своїми соратниками «в ложі спікерів» повинен був і Андрій Лесик - депутат міської ради, який неодноразово заявляв, що Росія дружня Україні країна.

Примітно, що напередодні форуму в Харкові в мережі з'явилася невелика публікація про мітинг в маленькому місті неподалік від Харкова - Мерефі. Нібито там пройшов масштабний мітинг на підтримку особливого регіону розвитку «Слобожанщина». До публікації додавалися фото.

эконом формум2

Інформація за задумом повинна була створити деякий галас навколо теми і підготувати публіку для сприйняття нової інформації.

Однак харківські журналісти вирішили перевірити інформацію про мітинг. Вони почали обдзвонювати жителів Мерефи, але ті, про «масштабний мітинг» нічого не знали. Більше того, побачивши фото, заявили: воно підроблене.

Насправді це фото було зроблено більше року тому. Під час антімайданівського руху. Тоді людей зібрали на площі, нібито на знак протесту проти будівництва бак-лабораторії, на мітингу організатори вивісили російський прапор ...

эконом форум

Це ж фото, «Слобожанщина» виклала у себе на сайті 29.10.15, але вже у видозміненому вигляді. У фотошопі вони додали людей і перемалювали прапори з російського на прапор харківської області.

Гучне викриття фейку завдало удару по форуму. У справу втрутився «Правий сектор»

Бійці 15 запасного батальйону «ДУК» прийшли на форум в якості слухачів, коли слово взяла Александровська, вступили з нею в дебати.

«Наша мета була не залякати Олександрівську, а пояснити присутнім студентам, хто вона така, і чому не має права виступати ні з якими ініціативами», - пояснив свої дії начальник штабу 15 запасного батальйону «ДУК» Серго.

Відреагували і правоохоронці. Дізнавшись про організацію «Слобожанщина», ідея якої підозріло схожа з ідеєю про ХНР, правоохоронці вирішили її перевірити. У зв'язку з чим, прокуратура області почала кримінальне провадження за фактом посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 1 ст. 110 КК України).

Матеріали передано до СБУ для проведення досудового розслідування.

У Дніпропетровську у вересні цього року була створена громадська організація «Громадський рада Дніпропетровська», яка і взяла на себе місію пропаганди автономії регіону. Широка економічна платформа, про яку заявила організація, покликана підкреслити особливість Дніпропетровської області. «Унікальний економічний, кадровий, ресурсний потенціал» регіону, про який тільки й говорили на установчих зборах «Громадянського ради», плавно перетікав в обговорення економічної автономії Дніпропетровщини.

Лідером організації став відомий дніпропетровський підприємець і бізнесмен Сергій Шапран. Це той самий Шапран, який у лютому 2014 року, вже після перемоги революції, відправився до кума Володимира Путіна Віктора Медведчука у Крим, де проходив «зліт сепаратистів» із так званого руху ОД «Український вибір». Саме на цій зустрічі, згідно з повідомленням самої прес-служби ОД, учасники організації отримали інструкції від Медведчука, як їм працювати в регіонах в нових політичних умовах.

«Учасники зустрічі розповіли лідеру руху про роботу, що проводиться в регіонах по досягненню цілей і завдань ОД« Український вибір », про настрої громадян і прибічників руху «Український вибір» у зв'язку з подіями, що відбулися в Україні в останні дні. Віктор Медведчук відповів на питання, що цікавлять присутніх на зустрічі, і розповів про найближчі плани роботи руху в нових політичних умовах, що склалися в Україні», - йшлося в офіційному повідомленні.

На зустрічі були присутні ті, хто просував «Руську весну» і сприяв анексії Криму.

У цій компанії засвітився і дніпропетровець Сергій Шапран

Шапран

23 лютого 2014 в неофіційній обстановці відбулася робоча зустріч лідера Руху «Український вибір» Віктора Медведчука з членами президії Територіального ради ОД «Український вибір» в АР Крим, Євген Супрунюк, Іван Поляков, Володимир Водлозеро, Аліє Супрунюк, керівниками відокремлених підрозділів р Керч (Олег Кришталь), Севастополь (Володимир Галуган), Ялта (Віталій Мостовий), Дніпропетровськ (Сергій Шапран)

Що примітно, прямих зв'язків між ініціаторами руху за економічну автономію Дніпропетровщини і негласним куратором регіону Олександром Вілкулом не проглядається. У той же час, напередодні виборів, на початку листопада, Вілкул зустрічався з Сергієм Шапрановим, який презентував кандидату в мери свою програму економічної автономії регіону і навіть передав на вивчення законопроект «Про Дніпропетровську економічну автономію». І Вілкул схвалив ініціативу.

«Я відверто скажу - я прийшов до вас як до однодумців, які дуже добре розуміють, наскільки важливо зараз стабілізувати ситуацію в місті і в регіоні. Потім зробити так, щоб регіон розвивався, підприємства працювали, з'являлися нові робочі місця і виплачувалися зарплати. Я бачив основні рішення, які приймає Громадянська Рада, і я можу сказати, що я повністю ідеологічно з ними згоден », - процитувала Вілкула РБК-Україна.

Вилкул и Шапран

Вже через кілька днів лідер Радикальної партії Олег Ляшко прокоментував зустріч Олександра Вілкула та "Громадянської раді Дніпропетровщини". Він заявив, що організатори "Громадянської ради Дніпропетровщини" хочуть створити свій кістяк громадянських активістів, які будуть "симулювати активність і тиснути на владу, наприклад, захоплювати адміністративні будівлі і влаштовувати мітинги". За словами Ляшка, на них варто звернути увагу СБУ та ГПУ як на сили,  що "розхитують країну і провокують сепаратизм".

Після таких звинувачень Олександр Вілкул поспішив відхреститися і від підтримки «Громадянської ради», і від усього, що може тхнути сепаратизмом, заявивши, що він проти всіляких автономій, федерацій та конфедерацій.

Запоріжжя. Тут ідею спеціального статусу просувають через наболіле - екологію. Питання екологічної безпеки в регіоні, де димить завод Ахметова, більш ніж гострий, а тому на нього легко відгукуються люди. Цього літа на мітинги з приводу отримання спеціального екологічного статусу запорожців скликала організація «Соціальне Запоріжжя». Мітинги було достатньо багатолюдними. Великий інтерес до них проявили російські ЗМІ. Правда, в їх інтерпретації слово екологія взагалі кудись зникло, зате з'явилися вимоги економічної самостійності, власної міліції та ін.

Депутати-регіонали в Запорізькій обласній раді «ініціативу знизу» про введення спеціального екологічного статусу для Запоріжжя підтримали, що не дивно, враховуючи їх політичну приналежність, і довели президента України до того, що йому довелося публічно виступати із заявою про те, що ніякого особливого статусу , особливої ​​економічної зони в Запоріжжі не буде.

Чим страшний чорт на ім’я СЕЗ

Так звані вільні економічні зони, подобу яких хочуть розкрутити в Україні, успішно працюють у багатьох країнах світу. У США, наприклад, їх уже понад 300. Але те, що добре для правової держави Сполучені Штати Америки, абсолютно не годиться для напівкримінальної  держави Україна. Досвід СЕЗ, який реалізовувався в Донбасі в 90-х - найкраще тому підтвердження.

У Донецькій області, наприклад, в 1998 році було відкрито дві таких зони - «Азов» з центром в Маріуполі і «Донецьк». Пільгове оподаткування, відсутність митних зборів і деякі інші послаблення, що вводяться в СЕЗ, насправді так і не змогли виконати основне своє завдання - залучити іноземні інвестиції в регіон. Станом на 2003 рік було реалізовано всього 4 інвестиційні проекти із сотні запланованих. Зате СЕЗ відкрила ворота для контрабанди, наркотиків, чорного налу та ін. Масштаби чорного ринку і криміналу були такі, що в 2003 році сам президент Кучма зажадав скасувати всі податкові пільги для цих двох вільних зон і закрити їх. Кучма відверто і без натяків назвав вільні зони в Донбасі не тільки економічними, а й кримінальними, а втрати бюджету від їх діяльності оцінив в 640 мільйонів гривень за цінами 2003 року (про це писала газета «Дело» від 11.02.2003). Тим не менш, навіть президенту не вдалося тоді домогтися від Ради скасування рішення щодо пільг в Донбасі, настільки потужним і впливовим було лобі у СЕЗ. Тільки в 2006 році ці зони припинили своє існування.

Нинішні спроби повернути їх в Україну набагато небезпечніший за попередні.

Адже сьогодні під прикриттям економічної автономії висуваються й інші вимоги. Наприклад, в суспільство закидають ідеї запровадження власної поліції, розширення повноважень влади, і щоб всі податки залишалися на місцях, а не йшли до Києва.

Важливо ось що: точно про це ж постійно говорили і в Донбасі, особливо в 2012-2013 роках. Партія регіонів впроваджувала в уми громадян думки про необхідність створення муніципальної міліції, яка б підпорядковувалася не Київу, а місцевим князькам, про унікальну місію Донбасу, який годує всю Україну. Людям пояснювали, що якби всі податки залишалися в регіоні, а не розподілялися пропорційно по всій країні, Донбас б просто тонув у шоколаді.

Сьогодні Донбас дійсно тоне. Тільки не в шоколаді, а в крові. І бачити, що ті ж самі фальшиві ідеї економічної унікальності, якими обманювали мільйони людей в Донецькій і Луганській областях, сьогодні насаджують і в інших регіонах України, дійсно тривожно. Історія повинна вчити. Українців, схоже, поки не навчила нічому. 

Олександр Сергєєв

Ольга Калениченко

Анна Романенко

Одеса Харків Маріуполь Донецьк Запоріжжя
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Кримінал
Правоохоронець вимагав 600 доларів  за видалення відомостей про судимість мешканця Львівщини з бази даних персонально-довідкового обліку. Про це йдеться на сторінці Управління Служби безпеки України у Львівській області в соціальній мережі Facebook, інформує 032.ua. За попередніми даними, правоохоронець працював на посаді одного з керівників управління інформаційно-аналітичної підтримки ГУ Нацполіції у Львівській області. Працівники СБУ затримали підполков...
Новини компаній
У Приазов'є російська агресія увірвалася в серпні 2014 року. До цього часу південь Донецької області лише спостерігав за подіями в Слов'янську, Донецьку, Іловайську... У перші місяці російської агресії на фронтах цієї неоголошеної війни панував справжній хаос. Власне, і лінії фронту ніякої тоді не було. Локальні укріплення, блокпости, не пов'язані один з одним. Розрізнені, нечисленні добровольчі підрозділи, невмотивована і деморалізована регулярна армія, н...
Суспільство
Сьогодні, 15-го серпня, через заміну колії на ділянці вул.Винниченка - Личаківська, трамваї №№2 та 7 курсуватимуть за зміненим маршрутом. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook пише Гаряча лінія міста з посиланням на "Львівелектротранс". Так, орієнтовно до 13:00 трамвай №2 із площі Митної повертатиме в напрямку на площу Франка; Натомість трамвай №7 курсуватиме від вулиці Шевченка до вул.Промислова, однак не їхатиме на вулицю Личаківську.   Н...
Суспільство
11 серпня відійшла у вічність відома українська літературознавиця, культурологиня, літературний критик і доктор філологічних наук, учасниця Національної спілки письменників України - Стефанія Андрусів. Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, сьогодні, 15 серпня о 12:00 у капличці на Пекарській розпочнеться чин похорону, - передає 032.ua. Поховають Стефанію Андрусів на Личаківському цвинтарі. Читайте також: Водій львівського комунального автобуса...
Бізнес
13 серпня ініціативні львів'яни зареєстрували електронну петицію до Львівської міськради з пропозицією створити відпочинкову зону для мешканців Сихова, неподалік від вулиці Хуторівка, 43 - 55. Як зазначив автор петиції Володимир Семигородський, навколишні квартали біля пропонованої зони відпочинку активно розбудовуються та розташовані у пішій доступності - це вул. Демнянська, Скорини, Хортицька, Хуторівка. Місцеві мешканці та випадкові перехожі активно вик...
Пригоди
Надвечір вівторка, 14-го серпня, на трасі “Тернопіль-Львів-Рава Руська", в селі Велика Вільшаниця, що в Золочівському районі Львівщини, сталася смертельна ДТП. Як інформує департамент з питань цивільного захисту, близько 22:45, 30-річний водій вантажівки марки "Вольво" з причепом, збив невідомого чоловіка, який раптово вибіг на проїжджу частину. Від отриманих травм пішохід помер на місці події.  Тіло скеровано в морг Золочівської ЦРЛ. Обставини події встан...
Пригоди
У вівторок, 14-го серпня, на вулиці Любінській, сталося зіткнення автобуса "Електрон", який курсує за маршрутом №16 та автомобіля "Мерседес". Про це повідомляє департамент з питань цивільного захисту ЛОДА. Внаслідок ДТП травми отримали 22-річний водій легковика та двоє його пасажирок, віком 20 та 22 років. Їх госпіталізували у 8-му міську клінічну лікарню. Серед пасажирів автобуса ніхто не постраждав. Всі обставини автопригоди наразі з'ясовують правоохорон...
Влада
Головний архітектор Львова Юліан Чаплінський розповів, навіщо на вулиці Перфецького хочуть збудувати житловий квартал. Так, в коментарі прес-службі мерії міста архітектор зазначив, що розроблений детальний план території вулиці Перфецького має впорядкувати і стратегічно сформувати вулицю, інформує прес-служба міської ради Львова. "Цей детальний план території мав би впорядкувати цей „шанхай“, який зараз там присутній. Зокрема, там є базар, половина якого є...
Суспільство
Редакція 032.ua отримала звернення про те, що водій комунального автобуса №20 у Львові по-хамськи себе поводив з пасажирами. Аби перевірити інформацію, наш кореспондент поспілкувався з очевидицею події. Як розповіла у коментарі для 032.ua львів’янка Ольга Кузьма, вона їхала 13 серпня у автобусі №20 (номерні знаки ВС 1844 АА), що курсував з Левандівки до вулиці Польової та була шокована поведінкою водія транспортного засобу. Жінка зазначила, що водій не хот...