Проект «Від Різдва до Різдва» пропонує дещо незвичний погляд на живопис, завдяки кільком особливим чинникам.

По-перше, помітний чіткий розвиток творчого потенціалу та професійної мистецької майстерності кожного з учасників виставки, а також нові методики образного-стилістичного творення сучасного українського мистецтва. Важливою складовою є також використання сучасних матеріалів живопису, що віднедавна широко застосовуються у мистецтві. Кваліфіковану та експертну оцінку творів здійснять провідні сучасні художники та мистецтвознавці.

По-друге, експозиція творів виступає як інсталяція емоційно-настроєвих станів, що складається з робіт, виконаних під час арт-терапевтичних занять. Головним формотворчим чинником інсталяції виступає колір, пляма та фактура, як визначальні принципи психологічного стану авторів робіт. Окрім того всі процеси їхньої роботи здійснювались за основними засадами арт-терапії та арт-педагогіки.

По-третє, усі учасники виставки – це молодь з особливими потребами, вік яких – від 18 до 35 років. Кожен з них мимоволі вносив щось неповторне, зважаючи на індивідуальні особливості кожного.