Концертний зал ім. С. Людкевича.
Щороку наприкінці листопада ми вшановуємо пам'ять загиблих від страшних голодоморів, які забрали життя мільйонів людей. Небачена трагедія світового масштабу завдала непоправних втрат Україні. Львівська філармонія цього року вшановує пам'ять жертв Голодомору твором Євгена Станковича «Панахида за померлими з голоду».
Це реквієм для повного складу симфонічного оркестру, двох мішаних хорів, баса, народного голосу та читця, написаний 1992 р., а вперше виконаний в Києві наступного року, в шістдесяту річницю Голодомору. І хоч назва твору говорить про літургійні інспірації, однак зв’язок із духовною музикою має він невеликий.
Панахида, що триває понад сорок хвилин, задумана швидше як епічна фреска, музична розповідь про трагедію народу, а пов’язання з церковними співами, хоч і постійно присутнє, – це тільки один із засобів вираження. Твір витриманий у неотональній стилістиці, майже неоромантичній, завдяки чому стає доступним для кожної людини.
Втілення цього сакрального твору – це цілісне, наскрізне пережиття тих жахливих днів нашого народу і усвідомлення відповідальності перед нашими минулими і прийдешніми поколіннями. Мабуть, кожен з нас в житті має свою, неповторну місію, але ми маємо і спільну місію… пам'ять… вшанування…