У великому столичному місті жила дівчинка на ім'я Маша. Одного разу під час літніх канікул, проїжджаючи на велосипеді повз магазин, де продаються старі речі, вона побачила у вітрині дитячу платівку фірми «Мелодія» з надписом «Лускунчик».  Маша придбала платівку, прийшла додому і поставила її на старенький програвач «Аккорд». Дівчинка слухала казку Гофмана і... заснула.

Картина перша. Бенкет.
Володар світу мрій та сновидінь Майстер Д. скликав гостей на магічний бенкет. Гості зібралися біля величезного круглого столу і чекають Машу, яка ось-ось з'явиться із чарівної шафи, що стоїть у неї в кімнаті. Усі в очікуванні  без Головної гості обід не може відбутися, таке правило, призначене Магічною Книгою.
Нарешті дверцята шафи відчинилися і прилетіла Маша. Якою вона стала маленькою! Несподівано для себе Маша потрапила у велике порцелянове блюдо в центрі столу. Дівчинка здивована і налякана. Гості привітали Машу й обід розпочався.

Картина друга. Мишачий король.
В Машиному сні гості на магічному бенкеті раптово перетворилися на щурів і дівчинка збагнула, що вона потрапила у підземний світ Мишачого Короля. Майстер Д. виявився Мишачим Королем.
Щурі накинулися на Машу, але їй вдалось врятуватися. На допомогу Маші прийшли добрі сили  оживші пальта з чарівної шафи. Дівчинка знову спить у своїй кімнаті під звуки старої платівки.

Картина третя. Любов до юного Д.
Кімната Маші. Майстер Д. розповідає дрімаючій дівчинці казку про Золотий Горіх Кракатук.
Несподівано кімната перетворилася у квітучий сад. З трояндових кущів з'явився юний Д. на прізвисько Лускунчик. Погляди Маші та юного Д. зустрілись, і вони, безумовно, відразу покохали одне одного.
Кохання віднесло їх в піднебесся. Маша і Лускунчик полетіли над планетою, і перед ними постав увесь світ. Серця дітей переповнені коханням одне до одного.

Картина четверта. Нашестя.
Мишачий король наслав на закоханих полчища кібермишей-мутантів. Рятуючи Машу, хоробрий Лускунчик вступив у битву. Але монстри перемогли і взяли його в полон.

Картина п’ята. Лабораторія мишачого короля.
Лускунчик опинився в таємній лабораторії Мишачого Короля, де проводяться жахливі досліди з перетворення людей в роботів. Операцію проводив сам Мишачий Король. На очах у Маші він перетворив Лускунчика на ляльку.

Картина шоста. Різдво.
Падає сніг. Діти весело катаються на ковзанах. Маша у себе в кімнаті. Вона сумує  її кохання змогло оживити ляльку, але Лускунчик залишився потворою.
Жаліючи Машу, її іграшки почали готуватись до військового походу на Мишачого Короля.

Дія друга.
Маші сниться, що минуло багато часу. Тепер Лускунчик не схожий на ту безпорадну ляльку, з якою ми розлучилися у минулій дії  він виріс і помітно зміцнів. Тепер він майже готовий до смертельного поєдинку з Мишачим Королем. Однак в тілі ляльки-воїна продовжує жити ніжна душа юного Д.

Картина сьома. Політ в стратосферу.
Лускунчик здійснив подорож в стратосферу, туди, де колись вони з Машею були такі щасливі. В піднебессі Машине Кохання наповнило дух воїна стійкістю, зробило його тіло невразливим для ворога.

Картина восьма. Парад іграшок.
Тим часом Машині іграшки продовжували готуватися до війни. Вони демонстрували Маші свою силу, красу та вміння.

Картина дев’ята. Поєдинок.
Мишачий Король і хоробрий Лускунчик зустрілися у поєдинку. Переможцем буде той, кому під силу розкусити Золотий Горіх Кракатук.
Мишачий Король зрозумів, що не всилах перемогти Лускунчика, тому він викликав підмогу. Лускунчик вступив в бій з кібермишами.

Кфртина десята. Бій.
Кібермиші здійснили наліт на позиції бойових іграшок. Іграшки не здавались, переходячи в наступ. Мишачий Король загинув. Поле битви перетворилося на чарівне озеро.

Катина одинадцята. Весілля.
На хвилях чарівного озера з'явився паперовий кораблик. На кораблику  переможець, Принц ляльок і борець за вільне кохання Юний Д., на прізвисько Лускунчик. Він знову став колишнім.
Принц закликав до себе Машу, і вона зійшла на корабель. Закохані злились у довгому поцілунку. Іграшки, які залишилися живими вітають їх. Маша щаслива. Вона хоче назавжди залишитись Принцесою ляльок в світі мрій.
Володар світу мрій та сновидінь Майстер Д. дивиться вслід кораблику, що відлітає.  Чути скрип старої платівки фірми «Мелодія».

Актори:

  • Маша 
  • Анастасія Жолудєва
  • Наталія Єремєєва
  • Юний Д.  Лускунчик 
  • В’ячеслав Кочнев
  • Констянтин Манаєнков
  • Олексндр Глеб
  • Майстер Д., Мишачий Король
  • Ільнур Ісламгулов
  • Анвар Лібабов,

Гості, Троянди, Кібермиші, Оживше пальто, Чиновники, Офіціанти,Слуги Мишачого Короля, Діти на ковзанці, Зайці, Солдатики, Піонери, Мерлинки М., Красуні Б., Пупси, В’ячеслав Кочнєв, Дарья Істоміна, Анастасія Оборнева, Констянтин Манаєнков, лексій Сибахов, Єгор Чураков, Ванда Забарра, Євген Уткін, Лариса Романовска, Єлена Реутова, Євген Круглов, Артур Аметов, Алена Матюшина, Євген Макеєв, Максим Салодовник, Артур Ступенко, Асель Уашева