Виставка показує історію спорту у Львові протягом останніх 150 років: якими були початки спорту в Європі та у Львові зокрема, як змінювалися уявлення про спорт, як з’являлися нові види спорту, яким був зв’язок між спортом і націоналізмом, спортом і державою, спортом і комерцією, спортом та глобалізацією. Особливо цікавими в контексті "ЄВРО-2012" є питання про культуру вболівання та потенціал спортивних мегаподій для міста. Ця експозиція пропонує глибше зрозуміти практики, пов'язані зі спортом та сформувати власну відповідь на питання "Чим був і є спорт?"

Виставковий простір, тематично розділений на п’ять блоків, відкриває тема "Спорт як соціальна і культурна практика: історія змін." У цій частині представлено історію спорту як модерної суспільної та культурної практики. Наступний блок "Спорт у багатоетнічному місті. 1861-1939" фокусує увагу на Львові та використовує локальні історичні матеріали, пов’язані з історією трьох спільнот у місті: української, польської та єврейської. Тут спорт представлений як чинник і форма пошуку нових ідентичностей. Разом з тим, ця частина виставки презентує те, як формувалася спортивна інфраструктура у місті, як спорт ставав частиною мобілізації суспільства, а спортивні події – масовими святами.

Третій блок "Спорт і війна" розглядає спорт в умовах воєнного конфлікту – під час Першої та Другої світових воєн. Наступна частина виставки "Спорт у радянському місті. 1944-1991" на прикладві Львова показує чим були фізична культура, соціальний статус спортсмена у радянській державі, а також як міжнародні спортивні змагання використовувалися у політичній боротьбі під час "холодної війни".

Завершує виставку блок "Спорт у глобальному місті", котрий присвячений великим спортивним подіям як імпульсу інфраструктурного розвитку. У фокусі уваги підготовка до проведення "ЄВРО-2012" в Україні та Польщі, а також Літньої Олімпіади у Лондоні у 2012 р.

Виставка "Спорт і Місто: Людина. Суспільство. Ідеологія" поєднує яскраві фото та відео матеріали із сучасними мультимедійними технологіями. 

Матеріали виставки представлені українською та англійською мовами.

У рамках виставки проводитимуться лекції, круглі столи, дискусії, кінопокази та освітня програма для дітей. Запрошуємо слідкувати за анонсами на сайті Центру міської історії.

Супровідно до виставки Центру, учні трьох львівських шкіл (№ 3,10,24) організували міні-виставки "Учні львівських шкіл про спорт - місто – школу" у форматі стендів, які розповідають про різні аспекти історії спорту в нашому місті, відомих спортсменів-випускників цих шкіл та спортивні досягнення учнів. Більше інформації про шкільні виставки тут.

За детальнішою інформацією щодо виставки "Спорт і Місто: Людина. Суспільство. Ідеологія" просимо звертатися до куратора виставкових проектів Центру Андрія Лініка за тел. 275 17 34 або е-поштою [email protected].