Оперу Верді «Аїда» часто називають однією з найкращих опер сучасності. У ній є все: колоритна музика, яскраві образи та незвичайний сюжет, заснований на реальних історичних подіях, що додає їй емоційної гостроти. Події розгортаються у часи, коли старовинним Єгиптом правили фараони. І не зважаючи на історичну основу, на перший план виходить особиста драма, класичний любовний трикутник та палкі ревнощі, що осліплюють й руйнують життя.

Історія написання опери «Аїда» бере свій початок у 1868 році. У Єгипті тоді готувалися до відкриття Суецького каналу і Каїрського оперного театру. Для урочистих подій єгипетський уряд запропонував Верді написати оперу, яка б мала яскравий національний сюжет.

«Аїда» — це пристрасний гімн юності, поема про кохання юних сердець, що була написана вже не молодим композитором. Його візитівкою стало вміння розкрити через виразну мелодію почуття, яке в «Аїді» досягло нових вершин. Кожний герой — Аїда, Радамес, Амнеріс, Амонарсо, Рамфіс — це неповторний характер, який додає опері яскравого емоційного багатства й особливої чарівності мелодій.