ГО «Лярш-Ковчег», яка працює з людьми з розумовою неповносправністю, цього року втретє проведе фестиваль «Ковчег дружби».

Фестиваль «Ковчег дружби» - це про прийняття, толерантність, взаємопідтримку і дружбу у житті кожної людини.

Вся ідея фестивалю почалась з маленької іскорки – бажання розказати про людей з розумовою неповносправністю, з якими ми щодня працюємо на програмах організації, яких вчимо і від яких чимало вчимось.

Наша велика ціль – прийняття цінності кожної людини, не зважаючи на її можливості чи обмеження.

Метою фестивалю є соціалізація людей з розумовою неповносправністю, а також підвищення толерантного ставлення та руйнування стереотипів, які існують у суспільстві щодо таких людей.

Фестиваль «Ковчег дружби» - це не просто ще один фестиваль у Львові, це справді особливий фестиваль про особливих людей. Завдяки фестивалю кожен зможе познайомитись з людьми з розумовою неповносправністю, їх дарами і талантами, а також зрозуміти значення і важливість дружби у житті кожної людини.

Фестиваль триватиме один день та міститиме денну і вечірню програми.

Денна програма включатиме (розпочнеться о 14.00):

 • благодійний ярмарок виробів ручної роботи, створених з любов’ю людьми з розумовою неповносправністю з допомогою асистентів організації, та випічки від волонтерів і батьків осіб з особливими потребами;
 • щогодинні короткі свідчення запрошених гостей про місце людей з розумовою неповносправністю у їх житті і в нашому суспільстві;
 • безпрограшну лотерею добрих справ;
 • стіл взаємодопомоги, де кожен бажаючий зможе долучитись до допомоги організації і створення заготівок виробів;
 • створення спільної картини;
 • ярмарки вуличної їжі наших партнерів;
 • майстер-класи від людей з розумовою неповносправністю та асистентів по виготовленню:

           > прикрас з фетру,

           > листівок за допомогою ізонитки,

           > розмальовування дерев’яних пташок Петриківським розписом;

 • дитяча інклюзивна зона: розваги для дітей від клоунів та аніматорів;
 • майстер-клас по жестовій мові від партнерів «Майстерня щастя»;
 • заняття по арт-терапії від партнерів Тренінгові студії «Відкриті»;
 • розмальовування аквагримом та мехенді від волонтерів-художників;
 • можливість зробити безліч яскравих і неповторних фото на створених нами фотозонах;
 • та багато всього іншого, не менш цікавого і захопливого!

Вечірня програма (закінчиться о 21.30) почнеться пантомімою за участі людей з розумовою неповносправністю та продовженням будуть виступи місцевих музичних виконавців і запальні танці під них.

Контактна особа – Наталя Критович (097 299 03 11), координатор зовнішніх зв’язків ГО «Лярш-Ковчег».

Декілька слів про «Лярш-Ковчег»:

До «Лярш-Ковчегу» належить 63 людей з розумовою неповносправністю, яких в спільноті називають друзями, та 30 асистентів. Загалом ГО «Лярш-Ковчег» об’єднує чотири творчі майстерні та денну програму для осіб з глибокою розумовою неповносправністю, будинок підтриманого проживання та координаційний офіс. Майстерні розташовані в різних районах міста. В них щодня люди з особливими потребами отримують соціально-побутові навички, разом з асистентами виготовляють різні вироби: декоративні свічки, ікони, намисто з бісеру, вироби з вовни, вітальні листівки та інше. Денна програма - це програма соціально-побутової адаптації для осіб з глибокою формою розумової неповносправності. В будинку підтриманого проживання має змогу одночасно проживати четверо друзів, а також асистенти, які їм допомагають. Щотижня в будинок заселяються нові друзі, щоб разом з асистентами практикувати самостійне життя, а також набувати соціально-побутових навичок. Разом готують сніданки та вечері, вчаться прибирати, підтримувати особисту гігієну. Асистенти та друзі «Ляршу» беруть участь у різноманітних заходах міста, відвідують музеї, концерти, театри і навіть діляться своїми знаннями, проводячи майстер-класи з виготовлення свічок, мила, листівок. Та головний акцент в «Лярш-Ковчезі» ставиться на творення особливого дружнього стосунку між людьми з особливими потребами та без них.

«Лярш-Ковчег» у Львові – це перша спільнота Ляршу в Україні, яка офіційно стала членом Міжнародної Федерації Лярш у 2008 році. Мета спільноти - дати людям, які відчужені від суспільства, можливість бути залученими в громаду, плекати почуття власної гідності та цінності свого життя через дружбу, спільну працю, проведення дозвілля та молитву.

У світі спільнота Лярш існує з 1964 року, коли Жан Ваньє разом з о. Томою Філіпом запросили двох розумово неповносправних чоловіків із державного закладу жити разом у селищі Троллі. З цієї першої спільноти, яка була започаткована у Франції і мала римо-католицьке коріння, розрослося багато спільнот в різних культурних та релігійних традиціях. На сьогодні Лярш – це Міжнародна Федерація, яка об’єднує 149 спільнот в 37 країнах світу на 5 континентах.