Вони знають одна одну вже більше чверті століття. Хтось товаришує 30 років, хтось 20, хтось трішки менше. Всі належать до НСХ України, займаються приблизно однією справою, часто зустрічаються, перетинаються на виставках, разом беруть участь у групових – таких, наприклад, як Осінній та Весняний салони, десятиліттями слідкують за творчим шляхом одна одної та щиро підтримують. Крім того – вони всі жінки, які об'єднані їхньою творчістю.
Вони – це Анна Атоян, Зоряна Гарбар, Олена Каменецька-Остапчук, Лілія Лесюк, Ольга Падовська, Наталія Пухінда, Леся Рось та Ірина Фартух.
«Ми всі вже у мистецтві давно. Нас вісім чоловік, і на виставці 24 травня кожна представить 8 своїх робіт. Тому на афіші нашої події такий логотип – «8х8», – пояснює одна з учасниць та кураторка Виставки львівських художниць Ольга Падовська. – Це вже не перша така наша виставка, минулого року ми проводили її в музеї Олени Кульчицької, і тоді вона дуже символічно співпала з Днем матері».
Кожна з восьми жінок – професійна та вже сформована художниця, знана і у Львові, і в Україні, і світі. Їхні роботи є у світових колекціях різних країн. Багато з них було продано чи подаровано у приватні колекції, а деякі роботи закупляли відомі музеї.
Саме тому коліжанки і зібралися разом та вирішили організувати спільну виставку, де б не сперечалися, а навпаки доповнювали одна одну. За словами кураторки, всі разом створять більш гармонійний простір, де кожен відвідувач знайде щось для себе. Адже навряд чи може бути таке, щоб твори хоч однієї з художниць не припали б комусь до душі. Тим більше на такій дуже багатогранній виставці, де кожна авторка – самобутня і оригінальна, зі своїм багаторічним стилем та напрямком.
«Я люблю літо, це моя улюблена пора. Довгі дні, довгі канікули, квіти, які поступово перетворюються у плоди… І мені здається, що це дуже доречно, у таку прекрасну пору робити виставки і представляти плоди наших рук, нашої творчості. Це буде дуже легка виставка, як літній сад. А так як ми всі дуже різні, вона буде схожа на коктейль:)», – додає Ольга Падовська.
Будемо окремо знайомити Вас із творчістю кожної)