Париж вабить усіх, особливо митців, бо уособлює їхню мрію. Витончена естетика, універсальність створеного у ньому формують й особливе світосприйняття, коли перебуваєш у Парижі.
Набережна Сени, Булонський ліс, вулички Монмартра, силуети Нотр-Дама, церква Св. Северина і обличчя парижанок збереглись на живописних полотнах та графічних аркушах як пам'ять про зустріч із Парижем.
Одо Добровольський і Цуґухару Фуджіта, Кароль Мондраль і Микола Глущенко, Генрик Кжижановський і Станіслав Камоцький – ось неповний перелік авторів, представлених на виставці, чиї твори зберігаються у фондах Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького.
Це роботи митців, що жили на межі XIX-XX ст. і відрізнялися своїми творчими пошуками. Художники різного походження та долі, але об’єднані генієм одного з найпрекрасніших і загадкових міст світу.
Виставка “Paris… Весняна зустріч” триватиме у Палаці Потоцьких з 3 квітня по 3 травня 2019 з нагоди щорічного фестивалю французької культури в Україні “Французька весна”.
Вернісаж: 3 квітня о 16:00
Гостей вернісажу чекатиме приємна несподіванка – Презентація графічного роману Батько Горіо за твором Оноре де Бальзака, що побачив світ у видавництві “Леополь”.
Організатор:
Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького
Співорганізатори: Alliance française de Lviv,Видавництво Леополь
Куратори:Анна Банцекова,Тетяна Микитин (Tetyana Mykytyn)
Палац Потоцьких
м. Львів, вул. Коперника, 15