З моменту заснування радянської футбольної ліги в середині 1930-х років, в радянському чемпіонаті з футболу домінували московські команди. І лише у 1960-х роках у них з’явилися серйозні конкуренти. Перші успіхи «Динамо Київ» змінили характер радянського чемпіонату.

У лекції обговорюються наслідки такого розвитку для радянського футболу. Яким чином відбувалося ототожнення населення України із успіхами українських команд? Яку роль відігравали засоби масової інформації і політика партії в цьому багатонаціональному телевізійному шоу? Тема лекції набуває особливої актуальності напередодні чемпіонату Європи з футболу «Euro 2012», який пройде влітку в Україні та Польщі.

Захід відбувається в рамках спільного проекту Німецької служби академічних обмінів, Представництва Фонда ім. Гайнріха Бьолля в Україні та Посольства Німеччини в Україні. Цей проект – цикл публічних лекцій німецьких істориків з української історії, покликаний представити сучасні наукові підходи до її актуальних питань.

Манфред Целлер – аспірант університету ім. Гельмута Шмідта у Гамбурзі. Тема кандидатської дисертації «Культура вболівальників в Радянському Союзі».