8 грудня, вже в цю суботу о 13-00 Перший театр запрошує на прем’єру вистави за мотивами відомої книги німецького дитячого письменника Джеймса Крюса, яку називають “Фаустом для дітей”. Це історія про веселу дитину, що проміняла свій сміх на здатність вигравати будь-який заклад.

Авторка постановки - режисерка Лариса Діденко. Покази відбудуться також 9, 11, 26, 27 грудня.

6 причин відвідати прем’єру - та написати про неї у вашому виданні:

На книзі Джеймса Крюса виховувалося кілька поколінь. Написана у 1962 році неймовірна історія Тіма Талера не втрачає своєї актуальності завдяки тонкому поєднанню химерної казковості та жорсткого реалізму. Фантазійний сюжет прописаний на реаліях сучасного світу - і критика споживацького суспільства залишається важливою темою сьогодення. У цій постановці вперше на сцену Першого вийде відомий актор Андрій Селецький — зірка фільму “Стрімголов”. Тож, буде прекрасна нагода оцінити його акторський талант зблизька, з відстані глядацького залу. Над костюмами працювала знана театральна художниця Дарія Зав’ялова. Її костюмні рішення завжди вирізняються субтельним смаком - достатньо цікаві для створення відповідної атмосфери і достатньо продумані, аби не впадати в кричущість. Творіння Дарії Зав’ялової можна було б сміливо використати і для якоїсь якісної кіноекранізації “Тіма Талера”. Як кажуть самі актори Першого театру - ці костюми настільки комфортні і настільки підкреслюють кожну акторську індивідуальність, що в такому вбранні на сцені їм хочеться не ходити, а літати! Лариса Діденко вперше адаптувала пригоди Тіма Талера для української сцени. Тож, для старшого покоління це теж буде повна прем’єра. Вистава відбуватиметься у рамках проекту “Інклюзивний театр”, який стартував у Першому театрі з жовтня. Ми впровадили аудіодискрипцію (коментування вистави через приймачі з навушниками) для людей з порушенням зору та створили спеціальні місця для глядачів, які користуються візком. Ці зручності будуть доступні також під час перегляду прем’єрної вистави. Допоможіть нам донести цю інформацію до тих, хто потребує такого інклюзивного ставлення. Автори постановки усі жінки - режисерка Лариса Діденко, художниці Дарія Зав’ялова, Олена Зотова, режисерка з пластики Людмила Пернепесова, художниця-аніматорка - Світлана Швед, проекції - Ася Кравчук, художниця по світлу - Світлана Коренькова. А це, погодьтеся, доволі небуденно для наших теренів!

Як розповідає Лариса Діденко, твір Джеймса Крюса нагадує нам про те, як важливо зберегти щирий дитячий погляд на світ та пронести його через усі негаразди дорослого життя. За словами режисерки, “у пригодах Тіма Талера дуже добре показана підміна цінностей, характерна для сучасного суспільства. Те, що справді вартісне — життя, доброта, радість  - сьогодні підміняється цінностями споживацтва. Тоді як, лише ті люди, які не втратили свою внутрішню яскраву індивідуальність, і рухають наше життя уперед”.

А ось слова із самої з п’єси:

“Джонні. ...Я помітив, що ти не любиш сміятися. І правильно! Немає нічого гіршого за регіт дурня, або нещире хихотіння. Але є інший сміх, його не чути, Тім, він немає голосу, мовчазний сміх народжений зі сліз, тиха радість світлої душі, вільної душі…”

Представники засобів масової інформації, блогери та фотографи, запрошуємо вас до співпраці.

Ви можете завітати до нас перед прем’єрою - 6 грудня у четвер з 15 до 17 години (години репетицій). Просимо попередньо зателефонувати та повідомити про свій прихід. Звертатись за номером 096 292 77 27 (Андрій).

Для уточнення будь-яких деталей або для обговорення ваших пропозицій – також телефонуйте. Ми завжди відкриті до співпраці.

Подробиці розкладу показів та купівлі квитків за посиланням:

https://www.facebook.com/events/1903914163058551/?event_time_id=1903914216391879

Fb: @TheFirstTheatre (Перший театр)

Instagram: @pershyteatrlab

Довідка:

Перший академічний український театр для дітей та юнацтва заснований на основі наказу ТЕО Наркомпросу у березні 1920р. у Харкові як «Театр казки» (офіційне відкриття – 21 березня 1921р.) Так було започатковано новий вид театрального мистецтва, який не мав аналогів у світовій практиці – театр для наймолодших глядачів. У створенні театру брали участь мистецтвознавець і драматург О. Білецький, композитори І. Дунаєвський, Д. Ямпольський, художники Б. Косарев, М. Акимов та ін. Згодом у театрі працювала ціла плеяда вихованців та соратників Леся Курбаса: Михайло Верхацький, Леонтій Дубовик, Фауст Лопатинський, Володимир Скляренко, Борис Тягно, а потім і їхні учні – Олександр Барсегян, Олексій Ріпко. Із 1923 року театр перейменовується на Перший державний театр для дітей, а з 1933 року - на Харківський театр юного глядача ім. М. Горького (у 1990р. за рішенням колективу театр отримав свою теперішню назву).

Після років Другої світової війни, які колектив у співпраці з трупою Київського театру юного глядача провів на Кузбасі, Казахстані, Узбекистані, у 1944р. театр переводять до Львова у приміщення колишнього єврейського театру.

У львівський період у театрі у різний час працювали такі відомі режисери як С. Данченко, В. Опанасенко, А. Куниця, М. Нестантінер, В. Козьменко-Делінде, А. Бабенко; тут розпочинав свій творчий шлях Р. Віктюк. У 1990р. від театру від’єдналась група акторів на чолі з Я. Федоришином, зорганізувавшись у відомий нині театр «Воскресіння».