7-16 грудня 2018 р. у Львові відбудеться XXVIII Міжнародний джазовий фестиваль Jazz Bez. До Львова завітають музиканти зі США, Австрії, Норвегії, Німеччини, Угорщини, Франції, Італії, Бельгії, Польщі та України. Jazz Bez – це масштабний джазовий марафон, що вже 18-ий рік поспіль на початку грудня об’єднує 19 міст України та Польщі.

“Як і щороку фестиваль розширює свою географію. Особливо ми втішені приєднанням до нашої Джаз-Безівської федерації - Маріуполя та Одеси, а також Кропивницького та Бердичева. Щодо учасників цьогорічного фестивалю, то принцип незмінний - у Львові ви зможете почути актуальний світовий джаз, ту саму музику, якою зараз захоплюються меломани в найвідоміших джаз-клубах світу, тих виконавців за, концертами яких через два-три роки потрібно буде "полювати", - коментує Маркіян Іващишин, директор Мистецького Об’єднання "Дзига".

Прем’єрні презентації альбомів, колаборації найкращих джазових музикантів, багато складної та водночас близької за сприйняттям джазової музики буде у Львові.

Цього року концерти фестивалю відбуватимуться в нових просторах: Прем’єр готель Дністер (другий поверх), вул. Матейка, 6; !FESTrepublic, вул.Старознесенська, 24-26; та в Львівській копальні Кави, пл. Ринок 10.

Один із найяскравіших відкриттів цього Jazz Bez - українсько-німецький етно-джазовий бенд Leléka. В основу музики, яку створює проект, покладено відомі народні пісні з України, що вдало поєднуються з сучасним європейським джазом.

До Львова також завітає спеціальний зірковий гість фестивалю Боб Столофф зі США  — джазовий музикант-мультиінструменталіст та вокаліст, провідний викладач джазової імпровізації, відомий вчений та методист. Сьогодні вокальні джазові академії Столоффа вже відкриваються в різних куточках світу. У Львові (а також Києві та Харкові) він подарує майстер-класи та візьме участь в науково-мистецькому форумі «Jazz Science» та конференції «Український джаз на перехресті культур» в ЛНМА ім. М. Лисенка. (Візит відбудеться завдяки проекту «Мистецтво толерантності» та за сприяння Міжнародного фонду «Відродження»).

Найочікуваніша зірка цьогорічного Jazz Bez та один із найбільш обдарованих вокалістів-імпровізаторів сучасності - Vinx. Вже вдруге до Львова завітає Ню-Йоркський саксафоніст Логана Річардсона зі своїм новим альбомом Blues People. Критики недаремно називають Логана теперішнім і майбутнім актуального джазу.

Детальна інформація про фестиваль, програму та музикантів-учасників Jazz Bez - на сайті: www.jazzbez.org. Квитки на GASTROLI.UA.

Організатори фестивалю у Львові: Мистецьке Об’єднання «Дзиґа», Холдинг емоцій «!FEST», Прем’єр Готель «Дністер».

За підтримки: Львівська міська Рада, Польський Інститут Київ, Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові.

Інформаційні партнери: Радіо Люкс, 24 канал, ZAXID.NET, UA:Суспільне, Еспресо TV.