Різдвяний подарунок від капели “Трембіта” та Органного залу – ораторія Ґеорга Фрідріха Генделя “Месія”.

Ораторію для солістів, хору та оркестру “Месія” сміливо можна назвати головним твором Генделя. Краса і велич цієї музики вражає слухачів уже майже 300 років. Кажуть, що сам композитор частенько не стримував сліз, пишучи ораторію. Твір був створений для Великодньої меси, але після смерті Генделя традиційно став виконуватися у період адвенту.

Цього року перед Різдвом у Львівському органному залі величну ораторію виконає Заслужена академічна капела України “Трембіта” під диригуванням Миколи Кулика.

Хорова капела “Трембіта” – один із найстаріших хорових колективів України, створений у 1939 році на основі легендарного “Львівського Бояна”, історія якого бере свій відлік від 1891 року. Першим керівником “Трембіти” був відомий дириґент Дмитро Котко. Згодом колективом керували такі видатні постаті музичного життя Галичини, як Петро Гончаров, Олександр Сорока, Микола Колесса, Павло Муравський, Володимир Пекар, Ігор Жук. Із 1994 року до хорового складу приєднався камерний оркестр, що дозволило розширити репертуар і виконати такі полотна, як “Велика меса” та “Реквієм” В.А. Моцарта, поема “Кавказ” С. Людкевича та інші. Капела “Трембіта” носить статус заслуженої та була удостоєна Шевченківської премії.

Ґ.-Ф. Гендель – Ораторія "Месія"

Хор та оркестр Заслуженої академічної капели України "Трембіта"

Солісти:

Вікторія Ященко – сопрано

Марта Якобчук – меццо

Олег Лановий – тенор

Заслужений артист України Ігор Коцаба – бас

Концертмейстер оркестру – Марта Бура

Диригент – Заслужений діяч мистецтв України Микола Кулик

Тривалість: понад дві години