Персональна виставка живопису, фото, інсталяції Ростислава Лужецького. Простір – Час – Документ. Проект Ростислава Лужецького «Музей покинутих секретів: Проекція», почавшись з ілюстрацій до однойменного роману Оксани Забужко, виріс у широкомасштабну філософську спробу представити проблематику роману цілісно, через ряд мистецьких концептів, об’єднаних саме цією тріадою.

Два зали виставки – це два різних обличчя історії. Перший – це історія як наратив, що його ми отримуємо від попередніх поколінь у готовому вигляді (серія документальних фото 1930-60-х років з центральною інсталяцією «Україна: покинутий секрет» – своєрідний візуальний аналог історіософській концепції роману О.Забужко).

Другий зал представляє історію як час людської душі – таку, якою учасники переживають її зсередини і зберігають у пам’яті як частину власної духовної біографії. Вісім презентованих тут малярських робіт – це авторські ремінісценції, навіяні відповідно вісьмома «залами»-розділами «Музею», і простір глядацького з ними діалогу структурується за зразком діалогу «автор – читач», де книга стає еквівалентом персональної пам’яті кожного, хто в неї «входить».

На відкритті Ви маєте можливість поспілкувати з автором роману «Музей покинутих секретів» Оксаною Забужко.