Коли про минуле пам’ятають через мистецтво, то йому не судилося бути забутим. Виставка представляє три експонати, які показують різні частини єврейської спадщини Львова. Назва виставки «Ключ до міста» натякає на звичай дарувати символічний ключ шанованій особі. Такий подарунок немовби означає: «Місто вітає вас – це ваше місце – воно вас приймає». Для євреїв час для такого ритуалу зцілення ніколи не настав. Виставка покликана висвітлити емоційну силу цієї правди, показуючи єврейську спадщину Львова, яка часто залишається прихованою і для мешканців, і для гостей міста.

Титульний експонат – це сімдесят п’ять прозорих скляних копій ключів від синагог, розставлених на скляному столі, підсвіченому знизу. Використання скла символізує і просвітлену ознаку життя, і вбивство євреїв у «Пісках» біля Янівського концтабору. Цей твір нагадує нам, що Янівський табір було ліквідовано 75 років тому. Втім, єврейська культурна спадщина продовжує жити у Львові і у східній Галичині.

Фотоінсталяція під назвою «Підземний світ. Пережити Голокост у львівських каналізаційних колекторах» розповідає, як родині Хіґер та іншим євреям вдалося уціліти під час Голокосту, понад рік переховуючись у львівських каналізаціях. Поляк Леопольд Соха, ризикував життям заради людей, з якими навіть не був знайомий. Ця драматична історія розгорталася під бруківкою деяких історичних пам’яток Львова. Ця інсталяція також висвітлює зв’язок між видимим і прихованим світами.

Інтерактивна карта «100 єврейських об’єктів Львова» позначає ландшафт, який майже втрачений єврейськими спільнотами. Вона показує, що Львів колись був містом трьох культур – української, польської і єврейської. Зібрав цей географічний скарб львів’янин Борис Орач, і ця цифрова карта присвячена йому.

Рейчел Стівенc– скульпторка і професорка мистецтв з Уніеврситету штату Нью-Мексико (США). Вона перебуває в Україні на дослідницькій стипендії ім. Фулбрайта. До створення виставки долучилося чимало чудових талановитих людей.

Виставка відбуватиметься у межах програми «Lwów, לעמבערג‎, Львів, Lemberg’43: Місто, яке (не)пережило». Це серія меморіальних заходів до 75-ої річниці ліквідації гетто та Янівського концтабору у Львові.

Подяка наступним дослідникам і митцям:

Ключі до міста

Тарас Дзиндра, скляні ключі

Богдан Прохасько, дерев’яні скриньки

Підземний світ. Пережити Голокост у львівських каналізаційних колекторах

Спільний задум із Джеком Райтом.

Андрій Лінік, графічний дизайн

Лаврін Шимін, графічний дизайн

100 єврейських об’єктів: у пам’ять про Бориса Орача

Джек Райт, натхненник

Тарас Назарук, керівник проекту Інтерактивний Львів

Ольга Лідовська, консультант

Олександр Тирон, асистент

Дизайн виставки – Андрій Лінік

Консультати та асистенти: Софія Дяк, Ірина Мацевко, Джек Райт, Тарас Назарук, Марла і Джей Озборн, Адель Діанова, Віта Сусак, Олександр Маханець, Мар’яна Мазурак, Оксана Маланчук, Пітер Бейджер, Ніна Фонтана, Олена Турянська, Львівська національна академія мистецтв, команда Центру міської історії.