Фондова колекція Львівського музею історії релігії – це десятки тисяч речей різних часів і епох. Серед них чимало пам’яток періоду античності.

Створення виставки «Антична спадщина» – це спроба якнайширше представити колекції пам’яток ЛМІР, що висвітлюють тему релігії і міфології стародавніх Греції і Риму.

Для експонування відібрано дві групи предметів – музейну археологічну античну колекцію і твори мистецтва XVI – XIX століть, які увібрали у себе найкращі витвори уяви греко-римського періоду. Автори виставки свій задум поділили на п’ять тематичних блоків. Чотири – «Божество», «Місто. Уламки», «Світло», «Оберіг» – речі з фондової групи «Археологія», п’ятий блок – твори мистецтва на міфологічну тематику. Археологічні знахідки, а це майже 50 одиниць, будуть представлені статуетк ам и «Погруддя богині Кібели», «Венер а Медицейськ а », «Меркурі й », керамічни м посуд ом , теракотов ими світильник ам и, мармуров ими, теракотов ими, бронзов ими скульптурами. Датування цих речей простягається від періоду високої класики – V ст. до н. е. – до перших століть н овоїери.

Достойне місце в експозиції знайдуть твори мистецтва: живопис XVIII – XIX ст. (картини «Юпітер і Іо», «Аврора», «Викрадення Зевсом Європи», «Божественне Правосуддя», інші), гравюри XVI – XVIII ст. («Купідон і Психея», «Жертвоприношення Церері», «Тесей і Мінотавр»), скульптури («Юпітер», «Діана», «Танцююча менада»), вироби з художнього металу (таріль «Втеча Паріса і Єлени», свічники, чаша) та інші речі.

Цікавий задум авторів – поєднання пам’яток археології і мистецтва – і сміливе його вирішення зможе гідно оцінити відвідувач, переглянувши експозицію.