Сміливий погляд на життя та творчість Володимира Івасюка від історика, мистецтвознавця Богдана Шумиловича (Bohdan Shumylovych).

У лекції ми прослідкуємо, як формувався міф про “Червону Руту”, який також породив міфологізацію особи Володимира Івасюка. Коли Івасюк почав писати пісню про магічну “квітку надії”, у Радянському Союзі уже десять років йшло відродження романтизму і повернення до коріння. Це романтичне і фольклорне відродження породило також проблеми – з 1965 року в УРСР влада починає “полювання” на людей, надмірно закоханих у минуле чи національну культуру. Пісня Івасюка та фільм “Червона рута” у 1970х створили новий міф, але цього разу це була ІСТОРІЯ УСПІШНОЇ ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ.

Смерть композитора у 1979 році була шоком для українського суспільства і популярна уява перетворила композитора на трагічного героя. Образ Івасюка став надзвичайно популярним саме завдяки радянським медіа, які перетворили композитора спочатку на поп-ідола, а згодом на трагічного героя.