З 15 по 29 березня 2018 року відбудеться ІІІ Міжнародний фестиваль камерної та органної музики у Львові. Участь у фестивалі візьмуть відомі майстри органу: Йоганн Труммер (Австрія), Бернар Струбер (Франція), Ґедимін Ґрубба (Польща), Станіслав Калінін (Україна, Харків), а також органіст і диригент Юрій Бервецький (Україна, Львів), сопрано Ірина Ключковська (Україна, Івано-Франківськ) та інші.

Ініціатором Фестивалю є Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка. Фестиваль відбудеться за підтримки Львівської міської ради, Управління культури департаменту розвитку та Львівського органного залу.

Ґедимін Ґрубба має найбільшу кількість концертів серед органістів Польщі – по 100 виступів на рік! За 20 років своєї творчої діяльності виконав 1500 речиталів, виступав на всіх континентах, п’ять разів обігнув земну кулю. У 17 років він виграв Міжнародний фестиваль органної музики у місті Пельпіна, а потім став його директором. Окрім того, Ґрубба веде активне суспільне життя: він був членом міськради Пельпіна, а з 2012 року очолює конкурсний комітет в області культури.

28 березня у рамках Органного фестивалю відомий поляк гратиме речиталь із творів Йоганна Себастьяна Баха.

 

Й. С. Бах

Пасакалія до мінор, BWV 582

Liebster Jesu, wir sind hier, BWV 731

Прелюдія і фуга ля мінор, BWV 543

Концерт ля мінор (за мотивами Вівальді), BWV 593 (Allegro, Adagio, Allegro)

Прелюдія і фуга ре мінор, BWV 539

Kommst du nun, Jesu, vom Himmel herunter, BWV 650

Прелюдія і фуга Мі-бемоль мажор, BWV 552