З 15 по 29 березня 2018 року відбудеться ІІІ Міжнародний фестиваль камерної та органної музики у Львові. Участь у фестивалі візьмуть відомі майстри органу: Йоганн Труммер (Австрія), Бернар Струбер (Франція), Ґедимін Ґрубба (Польща), Станіслав Калінін (Україна, Харків), а також органіст і диригент Юрій Бервецький (Україна, Львів), сопрано Ірина Ключковська (Україна, Івано-Франківськ) та інші.

Ініціатором Фестивалю є Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка. Фестиваль відбудеться за підтримки Львівської міської ради, Управління культури департаменту розвитку та Львівського органного залу.

Бернар Струбер – органіст і джазмен. Ці, здавалося б, непоєднувані ролі чудово вдаються чарівному французові. І так було завжди. Струбер ще в юнацтві почав виступати як рок-гітарист та джазовий піаніст. При цьому кожної неділі грав на органі в церкві. Закінчив консерваторію по класу органу, але викладати почав у ним же створеному Департаменті імпровізації та джазової музики. Бернар заснував джазовий оркестр, який під назвою “Джазтет” Бернара Струбера вже 20 років концертує по світу.

Як органіст Струбер вражає віртуозним репертуаром і майстерними імпровізаціями. На його львівському концерті 22 березня прозвучать хорали Баха, Бергамська сюїта Фрескобальді та Фантазія фа мінор Моцарта. А імпровізуватиме маестро на теми з “Кармен” Бізе.

Бернар Струбер – орган

Й.С. Бах – Nun komm der Heiden Heiland, BWV 659 (З циклу Ляйпціґських хоралів)

Дж. Фрескобальді – Бергамська сюїта

Й.С. Бах – Wenn wir in höchsten Nöten sein, BWV 641 (З циклу “Органна книжечка”)

Й.С. Бах – Ich ruf zu Dir Herr jesu-Christ, BWV 639 (З циклу “Органна книжечка”)

В.А. Моцарт – Фантазія фа мінор №2

Й.С. Бах – Річеркар на 6 голосів (з циклу “Музична пожертва”)

Дж. Бізе – Імпровізації на теми з “Кармен”