Як грає на скрипці математик? Якщо хочете почути, приходьте 11 березня в Органний зал, де гратиме неперевершений скрипаль зі США Корі Церовшек (Corey Cerovsek), який також є магістром із математики. У виконанні скрипаля прозвучить Концерт для скрипки з оркестром D-dur Людвига ван Бетовена у супроводі Ukrainian Festival Orchestra. За дириґентським пультом – маестро Теодор Кухар (США).

Корі Церовшек – це Моцарт і Ейнштейн в одній особі. У п’ять років він познайомився зі скрипкою, а у 12 став наймолодшим студентом Школи Музики Університету Індіани! Цього йому виявилося замало, тому окрім музики Корі займався “царицею наук”. У 18 років він одночасно закінчив докторський курс з музики та математики.

Паралельно зі скрипкою Церовшек опанував фортепіано, тож часто грає на концертах на обох інструментах. До речі, скрипаль грає на інструменті Страдіварі “Milanollo” 1728 року, який до того належав самому Паганіні.

Не має сенсу перераховувати всі концертні зали, де виступав Церовшек. Краще прийти 11 березня у Львівський Органний зал і послухати його неперевершене виконання Концеру для скрипки з оркестром Людвиґа ван Бетовена D-dur. Він гратиме з Ukrainian Festival Orchestra - це нова назва вже відомого львів’янам Collegium Musicum Chamber Orchestra. А дириґуватиме всесвітньовідомий дириґент Теодор Кухар, американець українського походження, який постійно залюбки приїжджає о Львова. У виконанні оркестру під батутою Кухара прозвучать Симфонія №88 G-dur Йозефа Гайдна та “Лінцівська” симфонія Вольфґанґа Амадея Моцарта C-dur.

 

Корі Церовшек (Corey Cerovsek) скрипка (Канада)

Ukrainian Festival Orchestra (Львів)

Теодор Кухар (Theodore Kuchar) дириґент (США)

Й. Гайдн Симфонія №88 G-dur

Л. ван Бетовен Концерт для скрипки з оркестром D-dur

В.А. Моцарт Симфонія №36 "Лінцівська" C-dur, KV 425