Виставка "В колі музики та історії" представляє твори, пов'язані тематично з історією Польщі та її культурною спадщиною. На експозиції Ви побачите проекти пам'ятників і статуї авторства Анджея Ренеса, котрі відображають видатних діячів польської культури, в т.ч. Фредеріка Шопена, Михайла Клеофаса Огінського, кардинала Стефана Вишинського, Петра Скаргу і Корнеля Макушинського.

Будуть виставлені статуетки: ВІКТОР – "польський Оскар", що є нагородою Телевізійної академії, ЧЕМПІОН – нагорода для найкращих спортсменів, а також статуетка, запроектована для Польсько-українського фонду ім. І. Я. Падеревського.

Побачити можна буде також статуї з циклу "HOMMAGE A CHOPIN" – НА ЧЕСТЬ ШОПЕНА, продемостровані під час XII Міжнародного конкурсу піаністів ім. Ф. Шопена.

Відкриття виставки у Львові супроводжуватиме незвичайна подія – під час вернісажу Анджей Ренес під живий акомпонемент робитиме замальовки і малюнки із застосуванням сучасної графічної техніки та мультимедіа. На екрані з'явиться графічний запис музичних імпресій, творячи разом з концертом незвичайний спектакль картини та звуку.

Для шанувальників творчості Анджея Ренеса організатори підготували несподіванку у вигляді презентації малюнків, які художник зробив під час попередніх випусків фестивалю та концертів найвидатніших польських музикантів, в т.ч. Кшиштофа Пендерецького, Лешека Можджера, Єжі Максим'юка, Кшесіміра Дембського. Ці роботи можна буде оглянути у Львівській філармонії.

Анджей Ренес– відомий польський скульптор, випускник Академії мистецтв у Варшаві та Королівської академії мистецтв у Брюсселі (Académie Royale des Beaux-Arts). Автор багатьох пам'ятників, серед яких найбільш відомим є пам'ятник кардинала Стефана Вишинського у Варшаві. Запроектував також пам'ятники, що увіковічують видатних діячів, в т.ч.: мера м.Варшава Стефана Стажинського, прем'єра Владислава Грабського, президента Леха Качинського з дружиною.

Ренес є автором проектів нагород і статуеток, що вручаються щорічно, в т.ч.: ВІКТОР – для видатних особистостей телебачення; ЧЕМПІОН – для 10 найкращих спортсменів року; нагороди Національного польського банку ім. Владислава Грабського.

Праці А. Ренеса експонувались на індивідуальних виставках у Польщі та за кордоном, знаходяться в музеях і приватних колекціях. Поза скульптурною творчістю, як голова фонду RenesArt, він підтримує заходи на користь розвитку культури, освіти і науки.

Впродовж багатьох років А. Ренет допомагає дітям з різними вадами. Видав 4 освітніх книжки для незрячих дітей.

У 1999 році отримав Орден посмішки, що надається дітьми. У 2011 р., нагороджений Срібним Хрестом Заслуги, а в 2015 р. отримав відзнаку Gloria Artis.