Церква вшановує святого Луку не тільки як апостола і євангеліста, а й як першого іконописця, автора ікони Богородиці. Різні мистецькі кола чи майстерні, а особливо ті, які працюють в ділянці сакрального мистецтва, обирають його своїм покровителем. Саме до дня вшанування св. Євангеліста Луки – 31 жовтня – приурочена виставка.

Єдина в Україні кафедра такого спрямування представляє свій доробок за понад двадцятирічний період від часу заснування. Це, в першу чергу, реалізація сакральних проектів як в інтер’єрах, так і на фасадах храмів, які виконали викладачі, випускники та студенти кафедри. Такий погляд був пріоритетним завданням апологетів заснування кафедри – професорів Романа Василика (відтоді й донині завідувача кафедрою), Карла Звіринського, Володимира Овсійчука, Миколи Кристопчука (на жаль, вже нині покійних) та ін.

Крім храмових реалізацій, представлених на великомасштабних видруках, на виставці також експонуються й станкові твори – ікони та різноманітні композиції сакрального змісту, які базуються на вивченні та переосмисленні традицій українського сакрального мистецтва. Серед них є твори наймолодшої генерації студентів кафедри, які переймають стилістичні знахідки своїх попередників, продовжуючи й розвиваючи вже сформовані традиції сучасної школи сакрального малярства.