Лауреат Міжнародного конкурсу скрипалів «Олега Криси» Еллі Сах – скрипка

Денис Яворський – концертмейстер.

Минув рівно рік від часу проведення ІІ Міжнародного конкурсу скрипалів Олега Криси. Безпрецедентний конкурс зібрав у Львові молоді таланти з понад 10-ти країн світу. Це – ті, хто творитимуть. Ті, хто живуть музикою й зростають у ній невпинно. 25 жовтня володарка першої премії конкурсу Еллі Сах завітає з єдиним сольним концертом до Львівської обласної філармонії.

Віртуозна кореянка-американка, яка підкорила суддів, зараз навчається в університеті Моцартеум в Зальцбурзі. У її доробку – дипломи Школи Джулліард та Манхеттенської музичної школи, численні нагороди та здобутки, серед яких – блискуча перемога у Львові восени 2016 та Гран-Прі Міжнародного конкурсу філармонійного оркестру Марокко у 2017. Чуттєву скрипку й непересічний талант Еллі Сах відзначило високопрофесійне журі конкурсу Олега Криси.Тепер же у львів'ян буде змога послухати зіркову гостю – у програмі вечора Людвіг ван Бетховен, Кароль Шимановський, Йорг Відман та Джордж Гершвін. Запрошуємо 25 жовтня! А не мине й двох років – і Львів прийматиме ІІІ конкурс Олега Криси та запалюватиме нові музичні зірки.

Довідка Громадська організація Мистецьке об’єднання «Світ класичної музики» («СКМ») створена у лютому 2012 року з метою популяризації класичної музики, інтеграції української скрипкової музики у світовий контекст, а також забезпечення професійних музикантів, академічних колективів, навчальних закладів та майстрів з виготовлення та ремонту музичних інструментів всім необхідним.Президент ГО МО «СКМ» – Сергій Подолянчук.У 2013 році СКМ провели Перший Міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси за підтримки торгової марки «Світоч».Конкурс отримав підтримку світового музичного товариства, що дало позитивний результат для іміджу Львова та України загалом. Високий рівень був зазначений у публікаціях популярного англійського видання – журнал «The Strad» та численних українських і зарубіжних ЗМІ. Вперше в Україні змагання такого рівня були засновані та організовані незалежною недержавною структурою. До контролю за голосуванням журі залучили аудиторську компанію «Контракти-Аудит». Надалі конкурс проводиться на регулярній основі (кожні 3 роки). У 2016 до Львова приїхало близько 30 учасників з 10 країн світу.Наступним етапом міжнародного проекту підтримки молодих талантів України було заснування у 2014 році Міжнародної Музичної Академії «СКМ» (м. Львів). Початковим етапом роботи Академії стали майстер-класи від видатних скрипалів та педагогів, до проведення яких були запрошені: Олег Криса (США) – професор Істменської школи музики в Рочестері (штат Нью-Йорк, США) П'єр Амояль (Франція) – професор Університету «Моцартеум» у Зальцбурзі (Австрія) Крістіан Альтенбургер (Австрія) – професор Віденського Університету музики й виконавського мистецтва (Австрія)Українські студенти вперше змогли, не виїжджаючи за кордон, отримати великий досвід видатних педагогів та виконавців, традиції різних скрипкових шкіл, можливість безпосереднього спілкування як з видатними музикантами, так і з однолітками з різних країн світу.Після заснування Музичної Академії діяльність Мистецького об’єднання скеровується на вивчення та вирішення проблем у сфері культурних цінностей України. У цьому ж 2014 році створюється підприємство ПП «СКМ-ЕКСПЕРТ», яке здійснює фахову експертну оцінку культурних цінностей (струнно-смичкових інструментів, картин, тощо).Наприкінці 2014 року Мистецьким об’єднанням «СКМ» була створена перша в Україні майстерня з виготовлення струнно-смичкових інструментів «СКМ-Luthier» .Для роботи в майстерні були запрошені відомі в Європі та країнах СНД скрипкові майстри – Юрій Куюн та Ігор Іванюк. Інструменти стали популярними та користуються попитом серед студентів і професійних музикантів в усьому світі. Скрипки встигли «зазвучати» на Міжнародному конкурсі скрипалів Олега Криси. Одна з них – модель Gibson – дісталася як спецприз учасниці конкурсу Яні Стадник. СКМ-Luthier знають вже і за межами України — на наших скрипках грають в США та Канаді, в Хорватії та Польщі. На моделях Gibson і Guarneri грають студенти Віденського університету музики та виконавського мистецтва.