Письменник Максим Кідрук: звіт з нової подорожі – Ангола, Намібія та 'making of' відео "Азаров, ай-яй-яй!

Повернувшись нещодавно із зовсім не туристичних країн — Анголи та Намібій, — письменник та мандрівник Максим Кідрук не перестає дивувати цікавими, кумедними, моторошними, незвичайними історіями та епатажними витівками, як от відео "Азаров, ай-яй-яй!".

Під час зустрічі з письменником ви дізнаєтесь про:

  • Анголу – «найбагатшу бідну» країні світу, цілковито закриту для туристів, державу, котра протягом трьох десятків років страждала від громадянської війни. Ви почуєте про, те, як живеться небагатьом білим у Луанді, дізнаєтесь, як змінилася країна з часу завершення громадянської війни у 2002, і побачите авторські знімки мусек – найбідніших кварталів ангольської столиці;
  • Намібією — національний парк Етоша, каньйон Фіш-Рівер, пустелю Наміб та інше. Ви довідаєтеся про те, що робити, коли дорогу перетнув розлючений носоріг; чи страшно ночувати в наметі, коли поряд блукають слони; де лежить найбільший знайдений на Землі метеорит, а також на власні очі побачите, як можна почесати за вухом дикого гепарда і залишитись після цього живим;
  • освітню місію — навчити Азарова української. Та виявилось, що простіше навчити намібійських аборигенів...

Макс Кідрук: Задумка цього відео виникла у мене задовго перед поїздкою до Анголи та Намібії... Всі ми знаємо, що наш шановний Прем'єр-міністр Микола Янович Азаров, не розмовляє українською. Чоловік прожив у країні кілька десятків років, захистив дисертацію, зробив блискучу кар'єру, але... не зміг вивчити мову цієї країни. Це дивує? Особисто мене це дратує. Одне з двох: або цей чоловік не здатен вивчити будь-яку іноземну мову через глибокі обмеження в розумовому розвитку (що викликає сумнів, зважаючи на ту посаду, яку пан Азаров нині займає), або ж цей чоловік настільки ненавидить, не сприймає, відштовхує культуру країни, яка його прийняла, що просто відмовляється вчити мову.

Тож, блукаючи Африкою, я вирішив знайти яке-небудь плем'я і навчити його української. Щоби (хай як це дивно звучить) африканці стали для нього прикладом. Після тривалих пошуків мені це вдалося - і результат перевищив усі сподівання. Відтепер чорношкірі з племені хімба в Намібії розмовлять українською. Краще за пана Азарова. Устократ краще.Коротеньке відео, яке я назвав "Азаров, ай-яй-яй!" і яке з гордістю вам представляю, є тому чудовим підтвердженням. Насолоджуйтесь!

Як завжди розповідь супроводжуватиметься показом фотографій...