Вольфган Амадей Моцарт. Серенада № 6
Антоніо Сальєрі. Симфонія «Венеціанська»
Максим Березовський. Симфонія До мажор
Франц Ксавер Моцарт. Рондо для флейти з оркестром
Вольфган Амадей Моцарт. Рондо для скрипки з оркестром
Антоніо Сальєрі. Концерт для флейти та гобою До мажор


Львівська обласна філармонія запрошує на закриття концертного сезону Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» 2016-2017 . На вас чекають «Геніальні європейці» – програма, яка плавно об’єднає віденську класику з українською музикою. Зокрема, й тією, котру творив у Львові син Моцарта. Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» під керівництвом Сергія Бурка виступить з солістами Андрієм Карпяком (флейта), Андрієм Гуком (гобой) та Яремою Павлівим (скрипка). Вольфганг Амадей та Франц Ксавер Моцарти, Антоніо Сальєрі і Максим Березовський – європейські класики симфонічної музики зустрінуться цього вечора на сцені Львівської філармонії.

Попри легенди про ворожнечу Моцарта-старшого і Сальєрі, ця легенда – не більше, ніж вигадка. Адже за життя Антоніо Сальєрі мав усі можливі посади й титули. Він був придворним композитором та улюбленцем трьох австрійських імператорів та Наполеона. Вони з Моцартом захоплено відгукувалися про творчість один одного і щанували її. А серед видатних музикантів-вихованців Сальєрі – і син Вольфганга Амадея, «львівський Моцарт».

Франц Ксавер, який пов’язує історію нашого міста з австрійською столицею музики, заснував у Львові професійну музичну освіту, підніс хоровий та симфонічний рух і виховав багатьох талановитих музикантів. Попри те, що його творчість залишалася в тіні знаменитого батька, Моцарт-молодший вважається блискучим раннім романтиком.

Ім’я Максима Березовського, ви знайдете на стінах Болонської академії поруч з іменем Вольфганга Амадея Моцарта. Духовні концерти цього композитора увібрали українській традиції та тогочасний західноєвропейський досвід. На концерті прозвучить композиція, котру вважали втраченою понад 200 років – Симфонія До мажор. Її віднайшли у архівах Ватикану в 2002 р.