Чудовий шанс почути європейську музику XVI століття, ту, що звучала всюди – в палацах і замках, на вулицях і площах, що пронизувала все життя людини епохи Ренесансу. Тепер ця музика прийшла до нас, відтворена за допомогою історичних інструментів, автентичного співу і гострого відчуття стилю.
У нас немає записів того часу. Ми не можемо знати, як тоді грали, які музичні прийоми використовували. Поняття краси дуже сильно змінюється в залежності від епохи. Все, завдяки чому ми можемо мати думку про те, як людина Відродження розуміла красу, – це література, архітектура і живопис. Тут теж, як і в музиці, є певні прийоми, які характерні тільки для того часу. Таким чином ми можемо мати поняття про характер епохи. Наприклад, у живописі Ренесанс – це смужки і клітки, чергування, чисті кольори в безповітряному просторі, однаково прочитуються і передній і задній плани, в архітектурі – це ритм колонад, віконних прорізів, арок. На нашу думку, музика Гуманізму дуже людяна аж до фізіологічності (чіткий ритм, співзвучний ритму серця). До речі, прослуховування музики Ренесансу нормалізує роботу серця. В основі ренесансної поліфонії лежить “демократичний” принцип – всі голоси унікальні, важливі, рівноцінні. Гуманізм, високий дух і нескінченна творча енергія – ось що живило архітекторів, монархів, відкривачів нових країн і геніальних композиторів тієї епохи.
Відкривайте двері в епоху гармонії разом з гуртом «XVI сторіччя», що об’єднав не тільки професійних музикантів, але й професійних фізиків, архітекторів, акторів. І не тільки львів’ян, – до ренесансного Львова, як до своєрідної Мекки, приїжджають артисти із Гелсінкі та Києва.
Програма концертів
Thoinot Arbeau – Belle, qui tiens ma vie (Pavane)
Diego Ortiz – Recercada Segunda (Tenores Italianos)
John Dowland – Now, O now I needs must part
Passametzo (lute duo)
Tielman Susato – Mille regretz
Claudin de Sermisy – Tant que vivray
Francesco da Milano – Fantasia (lute duo)
John Dowland – Can she excuse my wrongs?
Claudin de Sermisy – Au joli bois
Hayne van Ghizeghem – De tous biens plaine est ma maistresse
John Dowland – My Lord Willoughby’s Welcome Home
John Dowland – Flow, my tears
Guillaume Dufay – Resvelons nous, resvelons, amoureux / Alons en bien tos au may
Thoinot Arbeau – Jouyssance vous donneray
Pierre Attaingnant – La Magdalena: Basse danse, Recoupe, Tourdion (Quand je bois du vin clairet)
Канти XVII століття: Мати милосерда, ти єси ограда; Радуйся, радость твою воспіваю.
Артисти
Христина Гуран – спів
Соломія Кирилова – спів
Анжела Зайцева – спів, фідель
Катя Кісельова – спів, барабан
Ярослав Ільницький – блок-флейта
Вадім Вайнштейн – віола, лютня
Тарас Драк – лютня, віола
Юрій Гуран – шалмей