"КіноКлуб" запрошує на перегляд фільму "Кояаніскаці".

Жанр: документальний, німе кіно
Країна: США


Кіностудія / кінокомпанія: IRE Productions, Santa Fe Institute for Regional Education 
Режисер: Годфрі Реджіо (Godfrey Reggio) 
Сюжет:Цей фільм є першою частиною трилогії «Каці» (дві інші чатини називаються Поуаккаці (Powaqqatsi) та Накойкаці (Naqoyqatsi)).

Фільм створювався з 1975 по 1982 режисером Годфрі Реджіо, для якого це була деб’ютна робота, композитором Філіпом Гласом та Роном Фріком, який зробив ці дивовижні знімки. 
Понад десятиліття, через ліцензійні обмеження, фільм не видавався, оскільки Філіп Глас та його ансамбль гастролювали з фільмом і виконували всі твори вживу, прямо перед екраном. 

Фільм не є ані розповідним ані документальним твором. Він пропонує просто образи, що обігруються в часі і просторі, щоб показати глядачеві світ, в якому він живе, під різними кутами зору і щоб він, глядач, зробив свій власний висновок. Моментами, ми можемо сприймати цей фільм як розповідь ентузіаста про стан сучасних технологій, іноді, навпаки, як критику існуючої технократії.

За словами режисера, він хотів відобразити красу чудовиська (можлива алюзія до Чудовиська Апокаліпсису з Біблії). 
Єдина річ в фільмі може бути безсумнівною: технології, які раніше були лише засобами для отримання певних результатів, зараз є всюдисущими і розвиваються згідно їхньої власної логіки. Зображення сучасного міста з повітря, з космосу, закінчуються зображеннями схем мікропроцесорів.

Стає зрозуміло, що людське суспільство має приблизно стільки ж рівнів свободи, що і електрони в мікропроцесорах. Навіть якщо індивідуум залишається вільним, суспільство в цілому не є більше абсолютно вільним, воно не запрограмоване, щоб бути вільним. 

Тривалість: 01:26:07