У Львові вперше відбудеться Відкритий міжнародний музичний марафон пам’яті Василя Сліпака «Тихі дні любові і музика миру». У такий спосіб громадськість вшанує пам’ять новітнього Героя, який загинув під час війни на сході України.

Програма

29 червня, о 10.00, у храмі свв. апп. Петра і Павла відбудеться Свята Літургія до річниці героїчної загибелі новітнього Героя. У цей же день розпочнеться хоровий марафон у костелі св. Лазаря (хорова школа «Дударик»), який триватиме до вечора. День закінчить «Всеношна» Кирила Стеценка.
У другий день буде Міжнародний фортепіанний маратон «PIANO POSTLUDES» за пропозицією уславленого українського композитора Валентина Сільвестрова. По всьому місту від середньої школи №46, яку закінчив Василь і до Личаківського кладовища будуть встановлені концертні роялі, на яких впродовж дня будуть грати провідні світові і українські піаністи. Закінчиться день виконанням «Карміна Бурана» Карла Орфа та безсмертного твору Росіні Agnus Dei для роялів, фісгармонії і хору.
Третій день фестивалю розпочнеться Міжнародним оперним маратоном, під час якого на різних майданчиках центральної частини Львова будуть презентовані сучасні оперні проекти з України та іноземних.
Закінчиться марафон 1 липня великим гала-концертом, де виступлять провідні закордонні і українські колективи і солісти.
Нагадаємо, Василь Сліпак (Міф) загинув від кулі снайпера 29 червня 2016 року, поблизу селища Луганське Бахмутського району Донецької області.
Василь Сліпак – оперний співак зі світовим ім’ям, один з найкращих баритонів світу, 19 років жив та працював у Франції, був солістом Паризької опери, але з початком російської агресії покинув європейську кар’єру та повернувся захищати Україну, служив у лавах “Правого сектору”.
Василь Сліпак був вихованцем Львівської хорової капели «Дударик», закінчив Львівську консерваторію.
Поховали Героя на Личаківському цвинтарі у Львові.