“Шехеразада” на муз. М.Римського-Корсакова
З перших хвилин перегляду балет «Шахерезада» заворожує і переносить глядача в епоху правління шахів – у часи, коли склалися всім відомі казки “1001 ночі”. Вся атмосфера казковості супроводжується прекрасною музикою Миколи Римського-Корсакова.

В основу одноактного балету взято епізоди з казок Шахерезади.

Палац могутнього султана Шахріяра. Позаду кремезна постать ката. Шехеразада просить у нього пощади і тихо починає розповідати казку…

Прекрасний юнак Фариз зустрічає на березі моря перші промені ранішнього сонця. Раптом зауважує на піску викинуту з води морську мушлю з прекрасною перлиною. Обережно піднявши її , він повертає цю підводну жительку до рідної стихії. На мить занурившись у хвилі, вона випливає на берег і дарує Фаризові чарівний амулет кохання, щоб подякувати за порятунок. Юнак розглядає цей подарунок із великим здивуванням.

…Шахріяр зацікавлений казкою.

У цей час до берега непомітно підпливає галера, і слуги Шаха, володаря тих країв, несуть із неї полонянку – красуню Зобеїду. Фариз вражений вродою дівчини. Їх погляди зустрічаються, і вони відразу закохуються одне в одного.

На берег виходить Шах у супроводі своїх воїнів. Зобеїда радить юнакові сховатися. Шах, задоволений подарунком, наказує відправити красуню в свій гарем. Фариз непомітно йде вслід за нею.

В гаремі Шах розважає Зобеїду танцями одалісок і пропонує їй стати його дружиною. Дівчина відмовляється. Розлючений її сміливим вчинком, Шах замикає її в палаці саму. Непомітно туди проникає Фариз і рятує Зобеїду з неволі. Тепер закохані разом. Вони клянуться одне одному в коханні.

Шахріяр захоплений зворушливою картиною

Любовне побачення Зобеїди і Фариза перериває поява Шаха. Він наказує своїм воїнам схопити обох і покарати. Фариз дістає чарівний амулет – і все навколо завмирає. Це дає закоханим можливість утекти.

Шахріяр чекає продовження казки.

На площі Багдаду вирує величезний святковий базар. Фариз і Зобеїда намагаються в натовпі сховатися від вояків Шаха. Та вони хапають дівчину. Хоробрий юнак знову рятує кохану й тікає з нею до моря. З води випливає перлина, розводить хвилі і дає закоханим можливість пройти, як по суші. Фариз виносить Зобеїду на високу скелю, і море знову змикає свої хвилі. У них гине могутній східний володар разом зі своїми підданими. Закохані торжествують.

Шехеразада закінчує свою казку. Схвильований, переповнений почуттями Шахріяр бере її в свої обійми й відсилає ката…

“Кармен-сюїта” Ж.Бізе-Р.Щедріна
У центрі балету – трагічна доля циганки Кармен і покохавшого її солдата Хозе, якого Кармен залишає заради молодого Тореро. Взаємовідносини героїв і загибель Кармен від руки Хозе зумовлені Фатумом.