«Олівер Твіст або The Parish Boy’s Progress» або ще «Пригоди Олівера Твіста» – роман британського письменника Чарльза Діккенса, одного з найвідоміших авторів «всіх часів та народів» (якого самі британці називають «другим Шекспіром»), письменника чий вплив на літературу, як і всіх визначних авторів, був дуже потужним, різнобічним та триває й досі – від Достоєвського до «Гаррі Поттера».

«Олівер Твіст» – один із найперших романів у світі, головним героєм якого стає дитина-підліток, його розвиток і становлення. Життя має різні сторони, і не конче красиві та світлі. Малий сирота з притулку, здавалося б, від народження приречений бачити лише найгірший бік цього життя (чи, точніше, животіння), та зустрічати найнижчі і найпотворніші людські типи: егоїстичних бездушних дрібних службовців-чиновників, знищених та озлоблених боротьбою за виживання бідняків, нужденних та обдертих безхатченків, звироднілих злодіїв і навіть убивць.

Але, якщо ти не зрадиш того світлого променя, котрий закладений у кожну людину ще до народження, якщо попри все залишишся вірним таким, здавалося б, найпростішим поняттям як добро і чесність – це бурхливе життя таки рано чи пізно може винести тебе до чистого і світлого берега.

Адже подібне притягує подібне, і добро та чесність приваблять того, хто їх цінує. Ба, більше – вони навіть здатні пробудити такі ж якості в тих, хто їх наче б то вже й давно забув. І навпаки – підлість і озлоблення, як заразна хвороба, плодять навколо себе тільки ті ж підлість і озлоблення, і у цій все зростаючій трясовині, людина, що її створила, так чи інак приречена захлинутись. І дуже важливо серед цього всього розгледіти людину, повірити в неї, не відвернутись, подати їй руку, доки навколишня трясовина не скалічила і не поглинула її незворотно.

Цю часом страшну, часом смішну, але, поза сумнівом, цікаву і повчальну історію розкажуть та розіграють наші актори поміж лондонських дахів та закапелків, в атмосфері старої доброї (але часто похмурої і непривітної) Англії, і ми разом з Олівером пройдемо через лабіринт несподіваних життєвих поворотів, вибудовуючи шлях крізь бруд і морок – до світла.

Вистава розрахована на молодь середнього та старшого шкільного, і навіть ще старшого та нешкільного віку.

Тривалість вистави – 2 год. 15 хв. без антракту.

Ч. Діккнес
Інсценізація Р. Валька

(вистава на 2 дії)
Тривалість 2 год. 10хв.

Олівер Твіст – Василик В.
Бранлоу – Кравчук О. А.
Аґнес – Мовчан Л. М.
Роз Мейлі – н. а. Кедич Х. І., Крилова О. М.
Лікар Лосберн – Кривдик Р. В.
Ґрімвіґ – Гулюк І. І., н. а. Кустов С. П.
Місіс Бедвін – Самсонова М. І.
Фейджин – Данчук І.
Сайкс – Бартков Д. В.
Ненсі – Бончук Б. Г., Кухарська І. М.
Монкс – Василик Я.
Бампл – Гулюк І. І., н. а. Кустов С. П.
Корні – Максимюк Т. О., Скляренко О. О.
Суддя в Лондоні – з. а. Тріус Б. В.
Чарлі – Шепель Р.
Пройд – Трифонюк О. В.
Нойл – Жуков В. Г.
Шарлотта – Діденко Л. І., Хомин І. М.
Трунар – Кривдик Р. В.
Трунарева – Кузь Л. М., Сторожук Т. Г.
Голова Ради – Чешеров О. В.
Члени Ради – Балко Б. А., Скоровський Р. Є.
Джайлз – з. а. Тріус Б. В.
Брітлз – Балко Б. А., Скоровський Р. Є.
Тоббі – Розуменко Д. Ф.
1-ша Стареча – з. а. Гапа О. Є.
2-га Стареча – Шкап’як Л. Р.
Вони та Охорона Монкса – Придачук О. М., Расіна К. В., а також студенти акторського курсу Довгань П., Ібадуллаєв E., Марусяк І., Павлик Н., Сапа Х., Шийко І.

Режисер-постановник Валько Р. М.
Художник-постановник Савіцький М. А.
Художник з костюмів Зав’ялова Д. А.
Композитор з.д.м. Козаренко О. В.
Хореограф Збєря Н. А.
Асистент режисера з. а. Гапа О. Є.