В експозиції – фото елементів давнього дерев’яного будинку, знайденого краєзнавцем Оксаною Саєнко у місті Борзні Чернігівської області, що на Сіверщині, а також старовинні рушники звідти.
Вогні великих міст зваблюють все більше і більше молоді та людей у розквіті сил. Старше покоління зазвичай опирається, цінуючи своє коріння, рідну землю, усталений спосіб життя і прижиттєві набутки. Але роки летять, села та невеличкі містечка пустіють і про минулі людські історії свідчать лише облущені різьблені віконниці, вицвілі фото та повсякденні речі, що без господарів повільно тліють, перетворюючись на землю і пил.
Оксана Саєнко, ініціатор виставки, розповідає: «Дуже давно приглядалась до цієї хатки у Борзні. Погляд завжди притягували двійко голубів на віконній рамі. Але господарів не було, на дверях висіли замки і нагода зазирнути всередину ніяк не випадала. Аж до моменту, коли в будинку не з’явились нові господарі, які дозволили не лише оглянути його зсередини, а й забрати найцікавіші ужиткові предмети. Про минулих власників знаю небагато – їхнє прізвище було Дейнеки, останніми тут порядкували дві господині, що мали окремі кухні та печі. Але інформації більшає, тому всіма цікавими деталями поділюсь уже на відкритті».