В рамках Фестивалю театрів – вистава Магдебурзького драматичного театру “Чому не вижив Михайло Гурман”, створена у копродукції із українськими митцями.

Драматург – Павло Ар`є

Режисер – Стас Жирков

Діють: Микола Береза, Катерина Вишнева та Тімо Гастенпфлуг

«Чому не вижив Михайло Гурман» – унікальний білінгвістичний проект. Два актори з України і один член ансамблю Маґдебурського театру гратимуть німецькою та українською мовами. Спектакль супроводжується титрами. Основна тема: реалії сучасної мультикультурної Європи та спроби українців адаптуватися до «європейського життя». Як працює демократія? Як простій людині реалізувати своє приватне щастя? Чи може жінка протистояти «чоловічому світу»? Наскільки взагалі ми вільні у наших вільних країнах?

Павло Ар’є модернізував відомий український текст Івана Франка і розповів у своїй історії з мультикультурної Європи про право кожного на індивідуальне маленьке щастя у житті. Сучасна варіація тематизує описане Франком нерівне співвідношення сил чоловіків та жінок і застосування чоловіками насильства до них, хоча дія й відбувається у сьогоденні, почергово в Україні та в Німеччині. Протягом репетицій був використаний метод devised theatre – 40% тексту народилося у процесі постановки та розмов із акторами.