«Бандуристе, орле сизий» – під такою назвою 9 травня у Львівській філармонії відбудеться концерт, присвячений 90-річчю від Дня народження видатного бандуриста, педагога, знаменитого майстра бандур Василя Герасименка, з ім’ям якого пов’язане становлення професійного бандурного мистецтва на Західній Україні.

Не секрет, що в багатьох країнах світу національні інструменти збереглись здебільшого лише як історичні реліквії, цікаві, перш за все, вченим-фахівцям, дослідникам фольклору, етнографії, і не мають виходу на концертні естради, на широкого слухача. Бандура в Україні залишилась популярним інструментом, який вивчається і в музичних школах, і в консерваторіях, проводяться всеукраїнські та міжнародні конкурси бандуристів.

Велика заслуга у цьому і засновника львівської школи академічного бандурного виконавства,світлої пам’яті Василя Герасименка. Упродовж 60 років своєї педагогічної праці вінвиховав велику плеяду фахівців найвищого класу, серед яких його доньки Ольга Герасименко-ОлійниктаОксана Герасименко,сестри Марія, Даниїла, Ніна Байко,Галина Менкуш, Остап Стахів тадесятки інших лауреатів конкурсів, кандидатів наук, видатних діячів рідної культури, відзначених почесними званнями. У концерті на пошану свого Вчителя візьмуть участьвідомі в Україні та далеко за її межами бандуристи – Людмила Посікіра, Світлана Мирвода, Віолетта Дутчак, Тарас Лазуркевич, Олег Созанський, Дмитро Губ’як, Роман Антонюк, Богодар Баглай. Своїм вишуканим мистецтвомвшанують видатного педагога квартети бандуристок «Львів’янки» та «Гердан» з Івано-Франківська, а також студенти Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича та ін.

У програмі прозвучать твори українських композиторів, народні пісні та думи.

Запрошуємо всіх шанувальників бандурного мистецтва!

Каса: (032) 235-89-46