Коли пишуть про виконавську майстерність того чи іншого музиканта, часто згадують про вишуканість, красу чи емоційність... Ізраїльського піаніста Леоніда Пташку критики назвали «руйнівником фортепіано». Майстерні імпровізації й віртуозне виконання завоювали прихильність публіки у всьому світі, а Американський біографічний інститут вніс піаніста у список 100 кращих джазових музикантів ХХ століття. 26 квітня запрошуємо вас здійснити «Політ над містом джазу» з непересічними гостями — Тріо Леоніда Пташки. Чекаємо вас о 19 годині!

Майбутня зірка джазу розпочав свою кар'єру в Радянському Союзі — музикант народився в столиці Азербайджану, Баку. Окрім фортепіано, майстерно освоїв гру на барабанах та мелодіоні. У 80-их Леонід Пташка вже був одним з найбільш виїзних радянських музикантів і серед перших побував з гастролями у США, на міжнародних конкурсах у Польщі та Литві. З початку 90-их блискучий піаніст, джазмен і композитор присвятив себе популяризації джазу в Ізраїлі. Попри те, що після переїзду довелося починати все фактично з нуля, Пташка швидко здобув не меншу любов публіки, ніж у пост-радянському просторі, де його гра збирала багатотисячні зали. Зараз щорічно музикант дає близько 200 концертів.

Чим же піаніст-віртуоз так захоплює? Перш за все — свободою у музиці. Адже стиль Леоніда Пташки відносять до фріджазу, вільного джазу. Він поєднує етніку та імпровізації, майстерно веде по грані мейнстріму, але не втрачає індивідуальності. Під час своїх концертів Леонід Пташка веде діалог з роялем і з залом. Його виняткова емоційність вихлюпується за краї сприйняття, захоплює і допомагає зануритися в цей динамічний діалог, в цю експресивну гру. Гру, яку оцінив Карнегі-Хол і Бостонський університет, Національний музей мистецтв Лос-Анджелеса і зала ім. Чайковського, а також безлічі інших зали по всьому світу. 

І 26 квітня місцем музичної магії стане зал Львівської філармонії. Леонід Пташка зіграє у тріо з українськими метрами джазу – Ігорем Закусом (акустичний бас) та Ігорем Гнидином (барабани). У Львові відбудеться завершальний концерт невеликого українського туру Пташки, у рамках якого віртуоз відвідає також Київ та Харків.