Спеціальний гість фестивалю «МедОркестра»
За участю біг-бенду ЛНМА ім. М. Лисенка


22 квітня о 19 годині у Львівській філармонії зазвучить «Пісня далека і близька» – найкраще з золотого фонду української естради. Мандрівку в минуле підготував гурт Медоркестра. А розширять склад колективу учасники біг-бенду ЛНМА ім. М. Лисенка. Хіти 60-их від студентів та корифеїв – захід в рамках фестивалю «Академія. Молоді – молодим», який вже втретє приносить свято музики до Львова.Фестиваль проходитиме з 21 до 30 квітня на різних майданчиках – в філармонії, у Львівській Політехніці, в храмах міста.

Звучатиме музика різних жанрів та різних епох: від бароко до наших днів. Гурт Медоркестра вперше братиме участь у цьому фестивалі. «Дуже приємно, що нам надали таку можливість, – зазначив керівник колективу Олег Пшик. – Для нас це свідчення відзнаки певного рівня. Адже вся наша творчість базується на мелодіях з минулого, з нашої молодості. Дуже приємно, що на неї є запит зараз».Олег Пшик розповів, що у гурту вже є тривала історія співпраці з кафедрою естради та джазу Львівської музичної академії. Коли завідувач кафедри естради та джазу, проректор ЛНМА ім. М. Лисенка Остап Майчик запропонував нам зробити концерт спільними зусиллями в рамках третього фестивалю «Академія Молоді – молодим», то ми одразу погодились. «Готуємо програму, наповнену класикою української популярної музики, – зазначив керівник Медоркестра. – Це пісні, на яких свого часу формувалися наші смаки – з епохи 60-их. Прекрасна музика на високу поезію. Ми хочемо донести її до молоді – і виконувати разом з нею».

Керівник Медоркестра розповів, що матеріалу є дуже багато і вкласти це в рамки одного концерту важко. Тому обрали найяскравіші твори. «Зараз вони звучать не часто з наших сцен, але це ціла епоха, – зазначив Олег Пшик. – Розпочнемо концерт з попурі з відомих мелодій. Також прозвучать твори Мирослава Скорика, Анатолія Кос-Анатольського, Олександра Білаша. Ці композиції загальнолюдськими чеснотами – теплом та любов’ю. Ми вирішили, що такі твори треба доносити до молоді, щоби й вона виконувала їх. Якщо пісня несе генетичний код народу, то треба передавати його з покоління у покоління», – розповів пан Олег.Перший український твіст «Не топчіть конвалій» Мирослава Скорика – улюблена пісня у програмі для лідера гурту. Олег Пшик зазначив, що конвалія – квітка, занесена в Червону Книгу. І ті мелодії, які виконує Медоркестра теж претендують на занесення в символічну Червону Книгу української естради.