Відомий твір британського композитора прозвучить у Львівській обласній філармонії у виконанні хору та оркестру Заслуженої академічної капели «Трембіта». Диригент – Сергій Якобчук, сценографія народного художника України Мирослава Отковича. Духовне слово виголосить Митрополит Ігор Возьняк.

Автор проекту – Михайло Перун.

Кантата видатного майстра «Сім слів Христа на хресті» є справжнім шедевром. Упродовж свого 20-річного існування (кантату написано 1993 року) цей твір не втрачає актуальності – лише протягом Страсного тижня кантату виконали на трьох континентах. Ця музика сповнена надзвичайної духовної глибини і виняткової емоційної виразності, вона не залишить львів’ян байдужими.

Довідка. Джеймс Макміллан – відомий сучасний британський композитор та диригент. Народився 16 липня 1959 р. в м. Кілвіннінзі (Шотландія). Музичну освіту здобув в Единбурзькому університеті, ступінь доктора з композиції отримав у Дурхамському університеті. В його доробку переважають твори великих форм, найвідоміші з них: The Confession of Isobel Gowdie (orchestra – 1990); Veni, Veni, Emmanuel (percussion concerto – 1992); Seven Last Words from the Cross (cantata: choir and strings – 1993); Inеs de Castro(opera, libretto: John Clifford – 1991-95); Cello Concerto (1997); Symphony: Vigil (1997); Mass (choir, organ – 2000);
St John Passion (2008); Woman of the Apocalypse (2012) та ін. Працює композитором і диригентом студії ВВС, а також – основний запрошений диригент камерного оркестру Амстердамського радіо. У 2004 році отримав нагороду від СВЕ. 2010 року до приїзду Папи Бенедикта XVI у Великобританію Макміллану доручили написати месу для урочистого богослужіння. У своїй музиці композитор часто звертається до релігійної тематики, його твори наділені одухотвореністю, винятковим драматизмом і медитативним спокоєм, що слугує якнайточнішій передачі композитором конкретної художньої дійсності. У досягненні художніх завдань оперує засобами сучасної музичної мови, а також використовує давні жанри та техніки, наділяючи їх новим інтонаційним зерном.