Микола Колесса. «Лемківське весілля» для мішаного хору в супроводі смичкового квартету
Микола Колесса. Обробки народних пісень:
Сидить пташок на черешні (лемківська народна пісня) 
Бодай та корчмичка (лемківська народна пісня) 
Не бий мене, мужу в ночі (лемківська народна пісня)
Ой ішла я полонинков (гуцульська народна пісня)
 Говорили люди, сусіди (буковинська народна пісня)
Філарет Колесса. «Вулиця»,  низка народних любовних пісень для мішаного хору
 

6 грудня ми святкуємо день народження Миколи Колесси, справжнього патріарха української музики, непересічного композитора, диригента та педагога. На світлий спомин про музиканта запрошуємо вас відвідати вечір, сповнений передсвяткового затишку та самобутнього колориту. Вечір, який дозволить сповна зануритись в світ фольклорних обробок Миколи Колесси та відчути його міцний зв'язок не лише з класикою, але й з народною музикою.

Народжений у сім'ї видатного фольклориста Філарета Колесси, майбутній композитор з дитинства був оточений не лише мистецтвом, а й палкою пристрастю до українського коріння, яке він перейняв від батьків. Зачарований народними мотивами, Микола Колесса особливо полюбив мелодії карпатського регіону. Його приваблювали архаїчні фольклорні традиції, які збереглися у музиці гуцулів, бойків, лемків, й приносили колосальне натхнення. 

Згодом це захоплення знайшло вираження у власній творчості музиканта — найвидатніші роботи Колесси  пов'язані саме з народними традиціями, які він з особливою чуттєвістю та гармонією поєднував із західноєвропейськими течіями того часу. Саме це поєднання стало характерним для творчого почерку композитора і було яскраво втілене в його сюїтах “В горах”, “Картинки з Гуцульщини”, “Дрібнички”. А також і у вершинній роботі Колесси — оркестрово-хоровому циклі “Лемківське весілля”, яке неодноразово називали українською “Карміною бураною”. 

Поряд з карпатським колоритом на концерті прозвучить й унікальна в'язанка українських пісень під назвою “Вулиця”. Обробки композицій, зібраних на Стрийщині Філаретом Колессою, дозволять бодай на один вечір, бодай подумки, в уяві перенестися на веселі гуляння хлопців і дівчат, які давно-давно, понад сотню років тому збиралися на вечірні посиденьки. Зовсім так, як і роблять це зараз...  Фольклорну магію втілять на сцені струнний квартет “Фенікс” (диригент Василь Яциняк) та Галицький академічний хор (диригент-хормейстр Мар'яна Ферендович).