Wiz-Art 2016 – більше сотні ретельно відібраних фільмів, зустрічей з іноземними та українськими режисер(к)ами, а також дискусії і звичайно — неформальні кінозустрічі.

Програма фестивалю Wiz-Art 20164 серпня (четвер)

19:00 – Офіційна церемонія відкриття
Львівська філармонія (вул. Чайковського, 7)

Manu: музична та відеоімпровізація. Експериментальний/електронний/ембієнт проект музиканта і звукового дизайнера Михайла Балога.
Показ фільмів-відкриття

21:00 – Вечірка-відкриття фестивалю
Готель Жорж (пл. Міцкевича, 1)

21:30 – Кінопоказ Made In Lviv
Короткометражні фільми, зроблені у Львові незалежними режисерами впродовж 2015-2016 років.
Детальніше про програму показу.

5 серпня (п’ятниця)

11:00 – дискусія Культурна критика в епоху нових медіа/Розмова Дарії Бадьйор та Євгенії Нестерович
Палац Мистецтв (вул. Коперника, 17)

Чи існує якісна культурна критика в Україні?
Чи потрібна вона? У якому вигляді? Як культурній критиці адаптуватись до формату нових медіа? Про приклади успішних культурних онлайн-медіа, їхній досвід, виклики нового часу, новітні формати та їхній розвиток у майбутньому.

13:00 – Харве Дарме: розмова з режисером
Кінотеатр Коперник (вул. Коперника, 9)

Режисер з Монреалю, Канада. Його короткометражні фільми були обрані на більше 100 міжнародних фестивалів, зібрали такі нагороди як Tamashii (Душа) Award на кінофестивалі CON-CAN у Японії та Найкращий молодий режисер на 61-му Yorkton Short Film & Video Festival в Канаді. Він – активний учасник та член Ради директорів Les Films de l’Autre, продакшн-компанії, де 30 фільммейкерів знімають та продюсують свої роботи. Прем’єра його 4 короткого ігрового фільму Ім’я, яке носиш, відбулась на кінофестивалі в Клермон-Феррані.

14:00 – круглий стіл «Співпраця у сфері незалежного кіно в умовах війни»
Палац Мистецтв (вул. Коперника, 17)

Воєнні конфлікти, інформаційні війни, боротьба за вплив. Ми живемо в час великих подій та страшної, щоденної напруги. Культура, як інструмент перетворення суспільства та переосмислення векторів життя, зараз потрібна як ніколи. Кіно зокрема є, певно, найдоступнішим транслятором смислів, близьким і зрозумілим. Але чи можлива/потрібна ко-продукція та співпраця між незалежними фільммейкерами, доки обстріли на Сході не вщухли?

15:00 – найкраще з програми фестивалю Vienna Independent Shorts 2016
Палац Мистецтв (вул. Коперника, 17)

Цитуючи французького філософа Ролана Барта, короткий фільм – це та форма буття, котра не залишає нічого іншого, окрім як вигукнути «Це воно!». Барт описує коротку форму як захоплення «життя у його дрібницях, у його роздрідженості в сенсі усього нетривкого, несуттєвого, недоречного». Ось це відчуття раптового захоплення на емоційному, інтелектуальному чи інстинктивному рівнях – одна з цілей VIS. Фестиваль, заснований у 2004 році, вирізняється особливим поєднанням сміливих програм та чіткої позиції.

17:00 – Міжнародний позаконкурсний показ «Дорога додому»
Палац Мистецтв (вул. Коперника, 17)

Чи марною буде ця дорога, коли не знаєш де твій дім? Ціна любові, ціна вечері в ресторані, ціна картини на продаж. Ти рухаєшся крізь життя, хапаючись за смисли і визначення, боїшся впасти, боїшся загубити. Дім – там, де нічого не загублено. Все на місцях і любов завжди в ціні.

19:00 – Міжнародна конкурсна програма #1
Львівський палац мистецтв (вул. Коперника, 17)
21:00 – Міжнародна конкурсна програма #2
Львівський палац мистецтв (вул. Коперника, 17)

22:30 – спеціальний показ #ЯНеБоюсьСказати
Дворик Ратуші. Якщо дощ — Палац мистецтв

У липні 2016 громадська активістка та редактор альманаху «Жила» Анастасія Мельниченко розпочала кампанію проти насильства #‎яНеБоюсьСказати. Дівчина розповіла свої відверті історії домагання та насильства з боку чоловіків та запропонувала жінкам ділитися своїми. Вже за кілька годин під цим хештегом почали з’являтися сотні шокуючих розповідей інших жінок. Український facebook захлиснув один з наймасштабніших флешмобів. Ми присвячуємо цю програму зламу, який відбувається в українському суспільстві зараз.

23:00 – Сlose-meetings party вхід для гостей фестивалю
The Room Wine Bar (вул. Лесі Українки, 18)

6 серпня (субота)

11:00 – Лайла Пакалніня: зустріч з режисеркою 
Львівський палац мистецтв (вул. Коперника, 17)

Режисерка і сценаристка більше 22 документальних стрічок, 5 короткометражних фільмів і 5 повнометражних ігрових фільмів. У неї 31 фільм, 2 дітей, 1 чоловік, 1 пес, 1 велосипед. І багато ідей для нових фільмів.

13:00 -Тім Ельріх: розмова з режисером
Кінотеатр Коперник (вул. Коперника, 9)

Молодий німецький режисер. З дитинства був зачарований кіно і працював у кінотеатрі в рідному місті ще з молодих років. Після стажування на професійних кіностудіях, він почав продюсувати власні фільми та переїхав до Відня, де вивчав театр, кіно та медіа дисципліни. Завершив навчання з відзнакою та одразу вступив до Кіноакадемії Баден-Вюртемберг. У своїх фільмах Ельріх розповідає про абсурдність повсякденного життя. Його фільми показували на більш ніж 100 кінофестивалях по всьому світу.

14:00 – еко-програма «Відкрий очі»
Львівський палац мистецтв (вул. Коперника, 17)

Я завжди поруч, я впускаю сонячне проміння крізь твої штори зранку, я розвіюю твоє волосся, коли ти, спішучи, балакаєш по телефону. Ти приймаєш як належне все, що я тобі даю, але тобі цього мало, тому ти вириваєш останнє, навіть не вибачаючись. У тебе завжди купа справ, ти робиш все для того, шоб побудувати життя своєї мрії. Але ти і не припускаєш, шо одного дня мені може все набриднути і тобі більше не буде де будувати це життя… Зупинись. Зрозумій, що ти робиш. Відкрий очі, я прошу тебе.

15:00 – кримські історії Нарімана Алієва
Кінотеатр Коперник (вул. Коперника, 9)

Три історії, які розгортаються в Криму і розповідають про життя кримських татар.
Загальна тривалість показу – 48 хв.

17:00 – Міжнародна конкурсна програма #3
Львівський палац мистецтв (вул. Коперника, 17)

19:00 – Українська конкурсна програма
Львівський палац мистецтв (вул. Коперника, 17)

Цього року в національному короткометражному конкурсі змагатимуться 8 фільмів українських режисерів та режисерок.

21:00 – Міжнародний позаконкурсний показ «Бездуховна каламуть»
Львівський палац мистецтв (вул. Коперника, 17)

Готуючи собі омлет на сніданок, відчуй безглуздість свого існування. Вивішуючи випрану білизну у себе на подвір’ї, відкрий портал у найближчу галактику. Розповідаючи дітям казку на ніч, не забувай про кулі, вогнемети й озброєних повстанців. Розчисти каламуть повсякдення і готуйся до світла.

22:30 – кіноконцерт Reve ta Stohne On Tour
Дворик Ратуші. Якщо дощ – Палац мистецтв

Як далеко можна зайти на шляху до мрії? Женя і Макс перестали ходити в офіс і серйозно взялись за музику. Їхній гурт має назву Reve ta Stohne. Хлопці займаються горловим співом і мріють стати справжніми рок-зірками. Та для початку їм знадобляться музичний кліп і студійний альбом. А головним чином – гроші, якими треба за це заплатити. У пошуках заробітку Reve ta Stohne їдуть на Захід.

режисерка фільму – Надія Парфан
Польща, Україна 2016
Після показу фільму відбудеться виступ гурту Reve ta Stohne. Загальна тривалість події – 60 хв.

7 серпня (неділя)

11:00 – Ґжегож Дембовскі: розмова з режисером
Кінотеатр Коперник (вул. Коперника, 9)

Закінчив Польську національну кіношколу у Лодзі (відділ режисури). Автор короткометражних фільмів (документальних та ігрових), які показували на фестивалях по всьому світу. Працював асистентом таких режисерів видомих режисерів як Павел Павліковскі (на фільмів «Іда»), а також Марта Кулідж. Працює над своїм ігровим повнометражним дебютом. Він хотів би знімати ко-продукційні проект між Польщею, Україною та Білоруссю.

13:00 – Віллі Ганс: розмова з режисером
Кінотеатр Коперник (вул. Коперника, 9)

Народився 1982 року у Фрайбурзі, Німеччина. Він знімає фільми з 2002 року і навчається кіно та скульптурі в Академії образотворчих мистецтв у Гамбурзі. Його фільми показували на багатьох фестивалях по всьому світу. З 2013 року він працює над епізодом фільму «Хащі сатани». У 2014 році співзаснував кіноформацію SpengemannEichbergGoldkampHans.

14:30 – Спеціальний показ екпериментальних короткометражних фільмів Experimental Is Mental
Львівський палац мистецтв (вул. Коперника, 17)

Птахи, які залишаються удома, перетворюються на шахи. Шахівниця рухається в такт космічній ракеті, котра запускає у космос послання людства. Жінка розкладається на квадрати й молекули. Люди і мости, звірі і небо – все переплелось, розтануло і залишило свій божественний слід на землі.

16:00 – Міжнародний позаконкурсний показ «Нові початки, нові кінці»
Львівський палац мистецтв (вул. Коперника, 17)

Знемагати від спеки, від сексуального бажання, від ваґітності чи від неможливості стати ґвинтиком соціальних лещат. Що може бути нестерпніше? Що може бути приємніше? Зародження і довічне прощання – гірка суміш болю й насолоди, тонка, наче різниця кольорів між баварською і діжонською гірчицею.

18:00 – Українська позаконкурсна програма «Плачте, але знімайте»
Львівський палац мистецтв (вул. Коперника, 17)

20:00 – церемонія закриття фестивалю 
Львівський палац мистецтв (вул. Коперника, 17)

Нагородження переможців.
Показ фільмів-переможців.

22:00 – вечірка GANOK 
Live Parties/Concert Open Air Project organized By #TheRoomWineBar & #ArtStudioPassage