Міжнародний Фотоконкурс газети «День»

17 років фотоісторії, 114 виставок у 31 місті України, 702 нагороджені фотографи – це історія Міжнародного фотоконкурсу газети «День» у цифрах. Статистика 2015 року не менш вражаюча – близько 200 учасників надіслали понад 3000 фото. З них 350 найкращих знімків склали підсумкову Фотовиставку у столиці. Далі протягом року наша виставка на колесах традиційно мандрує містами України

Фотовиставка «День-2015»

«На перетині вдумливих поглядів. Катастрофа і Тріумф»

Акценти Фотовиставки «День-2015» – не стільки на емоційну складову (хоча куди ж без неї), скільки на осмислення подій, які нині переживає Україна. Цьогорічна експозиція – це безперервний перетин поглядів. Погляди відвідувачів перетинатимуться з поглядами військових, що дивляться на них з бліндажів, окопів, з БТРів і танків, з поглядами політиків (а це вже зовсім інші обличчя, типажі й очі), з поглядами переселенців і волонтерів, митців, дітей… Ця виставка стала своєрідним полілогом, який відбувається між глядачами, фотографами і героями світлин. І, повірте, все буде зрозуміло без слів. Весь драматизм, наш спільний досвід і шлях подолання…

«Якщо «читати» надісланий на виставку фотоматеріал, то я бачу драматизм подолання, драматизм стану, в якому перебуває країна. Це – рівень політики і рівень людського, «сектор живого», звідки бере свої сили українець. Багато є того, що є, власне, назвою однієї з наших нових книг – «Катастрофа і Тріумф». До катастрофи я відношу не тільки знімки військових, – розповідає головний редактор «Дня» Лариса Івшина. – Найбільшою драмою є те, що травмована 20-м століттям людина, якій держава не змогла допомогти, а ще більше на початку 90-х запустила її по деструктивній дорозі, руйнує себе і все навколо…»

Окрім постійних номінацій конкурсу – «Події»,«Життя як воно є», «Політика», «Жанрове фото» і «Світ очима дітей», з’явилися й нові. Зокрема, номінація від міжнародної організації ПРООН «Будуємо нову країну разом» тепер включає у себе підномінації: «Я реформую країну!», «Переселенці. Жити заново!», «Чиста та зелена Україна». Вперше цього року нагороджуватимуть і фотографів у номінації «Птахи водойм».

Фотографії, представлені на фотовиставках «Дня», часто називають пророчими. Тож, можливо, і цього разу ви побачити не лише те, як Україні прожила цей рік, а й те, як вона проживе рік наступний.

Презентація книжкових новинок

26 травня:

 19-45 – зустріч з головним редактором газети «День» Ларисою Івшиною на тему: «День» - 20 Років якісної альтернативи» та презентація книжкових новинок з серії «Бібліотека газети «День» - «Повернення в Царгород», «Котел, або Справа без терміну давності», «Я – свідок», «Катастрофа і тріумф».

27 травня:

​ 12-00 – урочисте відкриття Фотовиставки «День-2015». Національний університет «Львівська політехніка», головний корпус, 2-й поверх (вул. С. Бандери, 12).

13-30 – зустріч з головним редактором газети «День» Ларисою Івшиною студентської молоді, діячів культури та освіти, презентація книжкових новинок з серії «Бібліотека газети «День» - «Повернення в Царгород», «Котел, або Справа без терміну давності», «Я – свідок», «Катастрофа і тріумф». Національний університет «Львівська політехніка», головний корпус, Актова зала, 2-й поверх (вул. С. Бандери, 12).