За суєтою життєвих проблем ми часто не помічаємо навколишньої краси, дарованої нам Богом. Ми не знаємо жодної іншої планети Сонячної системи, яка могла б похизуватися таким різноманіттям форм життя і таким сприятливим кліматом, як Земля. І цей неоціненний дар, подарований нам природою, потрібно берегти. Всесвітній день Землі нагадує всім, що кожна людина може зробити свій внесок, аби природне довкілля було здорове, повітря і вода чисті, живі істоти мали всі умови для свого розвитку.

«Захищати природу – найперше боронити себе» – тема зустрічі учасників літературної студії «Друзі Антонича». У «Музейній вітальні» школярі разом із дорослими і священиком церкви Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ села Бортятина отцем Михайлом Пецьковичем говоритимуть про своє бачення збереження Матері-Землі, розв’язання назрілих екологічних проблем.

Крім цього, літстудійці читатимуть прозу та декламуватимуть вірші про природу, її багату фауну і флору. Звучатиме поезія Романа Дідули «Моління за рідну землю», «Коло води», «Камінь живий», «Молоденька зима»; Богдана-Ігоря Антонича «Вишні», «Ліс», «Півень», «Назустріч», «Зелена Євангелія», «Весна»; Петра Сороки «Лісові псалми», «Добре згубитися у квітні», «Мене тут добре знають всі зайці», «Навчи мене, Господи, з неба молитись, як птаха», «Тут все важливе, тут все значуще», «Я учень лісу», «Як тільки схід зарожевіє»; Андрія Содомори «Світанок», «Похвала воді», «Чорно-біле», «Щось може біліти, як молоко…»; отця Василя Мендруня «Світ дерев і світ рослин», «Квітневий сніг, та ще й з дощем», «Як на ромашку я дивлюсь».

Зустріч у Музеї-садибі родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії), присвячена Всесвітньому дню Землі.

Христина Дигдало, Олена Малюга, молодші наукові співробітники ЛМІР

телефони: (38032 34) 31 036; (38032) 235 61 00, 261 48 22