Чи любите ви Кортасара так, як люблю його я? Навмисно відкорегувавши славнозвісну цитату про любов до театру, ми тільки даємо напрямок фантазії глядачеві, який прийде на виставку миколаївського художника Олексія Маркітана. Далі - тиша і напружена робота вашої думки. Художник в назві однієї зі своїх картин, що стала базовою для виставки «Гра в класики», безпосередньо цитує відомий постмодерністський роман аргентинського автора. І, дійсно, літературний експеримент Кортасара - роман «Гра в класики» з незвичайною структурою «книга в книзі» перегукується з багатошаровим філософським живописом Маркітана. Активна участь в акціях актуального мистецтва протягом останніх десятиліть зробило ім'я Маркітана відомим далеко за межами України. Вітчизняні та зарубіжні знавці живопису вважають його творчість гідним присутності в своїх колекціях. Для них особливу цінність представляє впізнаваність авторського стилю, присутність особи художника в кожній роботі. Не випадково Олексій вважає, що сучасне мистецтво - це час особистості, а не ідеології.

Так про свої роботи розповідає сам художник: "В ідеї авангарду закладено те, що в минулому нібито все погано, все хороше - в сьогоденні ... Постмодернізм же каже: ні, хлопці! Все добре! І в минулому і зараз. Тому я використовую елементи різних часів. Спокійно працюю з Лукаса Кранаха, з Малевичем і з сучасними авангардистами. Дуже люблю раннє Відродження. Тоді зароджувалося все сучасне мистецтво, там є елементи всіх напрямків. Ніби закваска. з неї можна витягти цікаві штуки і розкручувати, розкручувати ... Я трохи відчуваю себе художником раннього Відродження ".

"Я займаюся створенням нового художнього тексту без епатажу глядачів. Тому що багато сучасних авторів люблять епатувати, бити по щоках", - додає Маркітан.