персональної виставки творчих робіт Роксолани Шафран, виконаних в унікальній техніці темпера-перо на пергаменті, яка повертає нас як до давньої історії, так і розширює комплекс виражальних засобів, притаманних сучасному мистецтву графіки.

Чарівний світ давнього рукописного письма на пергаменті у поєднанні із розкішними килимовими орнаментальними композиціями апелює до середньовічних манускриптів, грамот, декларацій. Але абстрактне орнаментальне начало у композиціях художниці – сформована індивідуальна авторська манера, інспірована українською орнаментикою бароко, модерну та народним мистецтвом.

Художниця, науковець, фаховий педагог, вихованка Львівського коледжу декоративного ы прикладного мистецтва імені Івана Труша та Львівської національної академії мистецтв Роксолана Шафран свої графічні тематичні цикли та окремі твори неодноразово експонувала на міських, українських та міжнародних виставках. 2002 року авторка стала лауреатом «Осіннього салону» у Львові, 2004 року її твори експонувалися в Українському Домі м. Міссісага (Канада), Альбертському університеті (Едмонтон, Канада). Впродовж останніх десяти років авторка презентує свої твори в галереях Польщі. За останні роки художниця представила громадськості Львова три персональні тематичні виставки (2005, 2010, 2013 рр.) Графіка Роксолани Шафран щороку поповнює тематичні виставки у галереях Львова, Києва та інших міст України.

Останні творчі пошуки мисткині пов'язані із особливостями виражальних засобів пергаменту як матеріалу, зокрема його текстури і фактури; пергаменту як форми художнього твору та пергаменту як об'ємної скульптурної першооснови графічних композицій. Здебільшого, особливості побудови абстрактних орнаментальних композицій, які моделює художниця, обумовлюються нерівними обрисами листів пергаменту, їх картушоподібними заломленнями чи нерівностями поверхні.

Діапазон графічних художніх рішень пергаментів монументального характеру варіюється від стилістики модерну, конструктивізму чи ар-деко – до цілковитого писанкового орнаменталізму, який суцільним плетивом заповнює поверхню твору. Кожен із творів вимагає від глядача ретельного прочитання: від цільної абстрактної макрокомпозиції на відстані – до найтонших плетив лінійних орнаментальних ритмів окремих композиційних мініатюр. Окремі фрагменти графічних творів можуть трактуватися як гармонійна цілісна композиція, де провідним засобом виразності виступає віртуозно промальована лінія, що укладається чи то в хвилясті динамічні галузки із акантового листя, чи у солярні знаки, сварги, кола. Експериментує художниця також із колоритом графічних творів: подекуди контрастно поєднуючи світлоохристий тон пергаменту із цегляним та чорним кольорами тональних та лінійних плям, або ж досягає гармонізації за допомогою нюансних поєднань охри, білого та золота. Яскравим народним колоритом позначені тематичні пергаменти Роксолани Шафран, присвячені вшануванню традиційних свят, зокрема це інтерпретація мотивів великодніх писанок, ритуальної атрибутики, солярних знаків, що цілковито співзвучні у трактуванні із традиційним мистецтвом писанкарства.

Відтак, творчий експеримент із матеріалом та його специфікою у поєднанні з народною традицією та високопрофесійною манерою виконання формують неповторну авторську манеру графіки художниці Роксолани Шафран і безперечно є віддзеркаленням актуальних процесів, що відбуваються в контексті формування національної моделі сучасного українського мистецтва.