У програмі:

  • Густав Малер. Симфонія № 1 Ре мажор.

Виконавці:

  • Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів».
  • Тарас Криса – диригент (США – Україна).

Його називають «людиною, в якій втілилася найсерйозніша і чиста художня воля нашого часу» (Т. Манн). Саме цей великий австрійський композитор говорив, що для нього «писати симфонію – означає всіма засобами техніки будувати новий світ».

Музика Густава Малера дійсно відкриває перед слухачами цілий світ-спектр емоцій та нових барв. Бо ж його творчість завершує традицію філософського класико-романтичного симфонізму.

Послухати музику австрійського симфоніста запрошує слухачів Львівська обласна філармонія та диригент із США Тарас Криса.

У програмі концерту прозвучить Симфонія № 1 Ре мажор Густава Малера, написана між 1888 і 1894 роками. Вперше виконана в Будапешті як п'ятичастинний твір під назвою «симфонічна поема у двох частинах» («Symphonische Dichtung in zwei Teilen»). При наступних виконаннях твір був названий як «Титан. Поема у формі симфонії» («Titan, eine Tondichtung in Symphonie-form»). Пізніше автор переглянув цей твір, з нього була вилучена друга частина - Andante і, врешті, 1896 році була виконана в Берліні як Симфонія ре мажор. У 1899 симфонія була видана в Берліні.

В останній редакції симфонія складається з 4-х частин загальною тривалістю 55 хвилин. Симфонія написана для великого симфонічного оркестру, що включає четверний склад дерев'яних духових, 7 валторн, розширену секцію ударних тощо.